Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Inspekcja olejowa


Rekomendowane odpowiedzi

no własnie tez mialem ten problem i tak mnie to denerwowalo przy odpalaniu samochodu, olej wymieniony a info sie pojawialo.

 

ale faktycznie wystarczy przytrzymac troche dłuzej ten przycisk na tablicy zegarów i po chwili wyskakuje komunikat ze kolejny przeglad za 30tys km.

 

działa :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po 100000tyś/km zamiast komuniaktu odliczającego km do serwisu wyświetlił mi sie komunikach change oil soon (wymień wkrótce olej) po 101000tyś zaczą migać cały czas kluczyk a licznik pokazujący aktualne spalanie wariował nie wiem co on ma z tym wspólnego ale tak było może przez ten migający kluczyk, dzisiaj odpaliłem auto wszedłem na komunikat change oil soon przytrzymałem ten malutki przycisk na liczniku kominikat zaczął mrugać i po chwili wskoczyło 30000tyś do serwisu :) tak ze ten sposób działa w megance II 2003 kluczyk sie skasował a aktualne spalanie pokazuje juz normalnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

przewiń komputer w miejsce gdzie wskazuje stan do przeglądu i przytrzymaj około 15 sekund przycisk do kasowania pod zegarem - stan do przeglądu zacznie migać, trzymając dalej ustawi się sam na 30 000 do przeglądu. POZDRAWIAM <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hmmm mam problem już trenuje każdą z tych metod i nic mogę powiedzieć tyle ze mam wersje softu 9.03 ? w trybie testowym wyświetla mi się tylko test>soft> jakaś informacja i 31 litrów(pewnie i le w zbiorniku) > i test ok Samochód MII phI 2004 GrandTour

Na normalnie uruchomionym samochodzie kluczyk mruga cały czas a nie jestem w stanie określić która to informacja jest o km do przeglądu bo gada do mnie (jak to ona) po francusku .

Wiec może ktoś z Francuskim menu pomoże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak

Ja mam również tę samą wersję softu i u mnie to działa

postępując w ten sposób jak opisano powyżej ...

 

PS

Skoro doszedłeś jak włączyć TEST by dowiedzieć się o wersję SOFTU to kasowanie INSPEKCJI jest znacznie prostsze niż Ci się wydaje. :roll:

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie panowie przekombinowałem trochę : ) Dzisiaj mi się udało tyle ze u mnie był już przejechany ten dystans i wyświetlał sie napis VIDANGE A PREVIOR stąd moja zguba :)

Dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszyskich.

Czy tą operację przeprowadza się podobnie Meganie 2006 1,5 dCi 105 ?

U mie po włożeniu karty nie włacza się zapłon ,dopiero po odpalaniu auta. Więc nie wiem ?

 

Pozdawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jedno "ale" - jeśli masz HF to nie dotykaj w ogóle pedałów tylko wciśnij "start" - odpali się elektryka. U mnie (z HF) wciśnięcie sprzęgła lub hamulca (jeśli bieg jest na luzie) włącza od razu silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :)

 

[ Dodano: 2009-09-04, 15:14 ]

Wiecie zrobiłem jak mówiliście, ale nic ta procedura nie daje.

Włączyłem pierwszy bieg, wcisnołem start nie dotykając pedałów mignęła tylko kontrolka głównego wyświetlacza. Kontrolki się nie zapaliły.

Ale licznik inspekcji zresetowałem na uruchomionym silniku. Poprostu przytrzymałem przycisk przez ok 10s i jest ok

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!