Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Inspekcja olejowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Posiadam megane 2003r. 1.9dci 120km.sprowadzony (niemcy) i mam pytanie czy robił ktoś zmianę inspekcji serwisowej i zakończyła się pomyślnie?,dalej opisuje kilka prób zmiany. Na początku miała 20tys. chciałem zmienić na 15tys. gostek podpiął do kompa i zaczął zmieniać na 15tys. zmiana została zakończona powodzeniem ,ale tylko na kompie , a aucie nastąpiła zmiana z 20 na 30tys. i nik nie wie z jakiego powodu tak się stało. Po wielu próbach zamiast zmniejszyć to tylko zwiększał. Ostatecznie została 39tys. i gostek poddał się i powiedział "nie dam rady tego zrobić". Czyli jest możliwa konfiguracja tej insp. Czytałem w instrukcji, że jest możliwa zmiana w modelach lepiej wyposarzonych, do wyboru są 10, 15, 20, 30tys. Serwis powiedział, że śię nie da zmienić, ale przecież na początku miałem 20tys., a oryginalnie mają 30tys., czyli kiedyś ona była zmieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś temat rozgryzałem. O ile dobrze pamiętam fabrycznie ustawiona jest inspekcja na 30 tys. km i nie da się jej zmienić. Tak w ogóle to po co zmieniać. Dochodzi do 10 tys. tzn ze przejechano 20 tys. i jak ktoś uwaza, że trzeba zmieniać olej to może to zrobić i potem znowu ustawić na 30 tys.

poza tym u mnie w wersji włoskiej przy zbliżaniu się do 30 tys. komputer momentami pokazuje napis: PREVEDERE LA MANUTENZIONE + grafuika klucza, po czym napis znika. Moża napis włączyc na stałe przeszukując komputer przyciskiem na wycieraczce , ale po co. Jak komuś nie przeszkadza pojawiający się napis to moze go nie wykasowywać. Nie wiem jak jest w innych samochodach ale u mnie tak jest jak opisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak da się zmienić wielkość inspekcji olejowej w meganeII 1.9dci 2003r. dzisiaj byłem u gostka zajmującego się prawie tylko renaultami za pomocą clipa zmieniłem na 15tys. tyle właśnie chciałem. Serwis wcześniej mi powiedział, że się nie da zmienić! Ten gostek zresztą na początku też mi tak powiedział, ale ja wiedziałem, że zmiana jest możliwa, przekonałem go pogrzebaliśmy w tym clipie i teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie,

Czy wiecie czym może być spowodowany brak możliwości skasowania komunikatu "change oil soon"?

Niestety przytrzymywanie przycisku na zegarach niczego nie zmienia :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"change oil soon" znaczy "wkrótce zmienić olej" i według mnie jest to informacja przypominająca o wymianie oleju. I na tej informacji trzeba przycisnąć przycisk do kasowania kilometrów i trzymać go aż pojawi się 30 tyś km na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie oleju (po 15 tys a nie 30 jak zaleca Renault) odpalam silnik przyciskiem komputera na prawej manetce zmieniam na wyświetlaczu komunikaty aż do tego który określa przebieg do serwisu i naciskam przycisk na zegarach. Trzymam go kilkanaście sekund i najpierw zaczyna migać a potem się zeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie po przytrzymaniu przycisku napis vidange a prevoir zaczyna migać, pojawia się na ułamek sekundy 30000 km i znów się świeci vidange a prevoir. Spotkał się ktoś z czymś takim? Wcześniej kasowałem kiedy nie migał mi jeszcze stale ten kluczyk i było bez problemów.

Wszystko w porządku. Po kilku próbach się udało :)

Edytowane przez CMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Wczoraj wyświetliło komunikat natychmiast zmień olej. Próbowałem kasować na guziku dźwigni wycieraczek ale nic się nie dzieje. Jak to skasować czy zostaje tylko podpięcie pod clip? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!