Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z tylną wycieraczką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z tylną wycieraczką, a mianowicie po starcie silnika załącza się samoczynnie wykonując kilka cykli i zatrzymując się w dowolnej pozycji. Po włączeniu tylnego spryskiwacza wykonuje kilka cykli i się zatrzymuje. Nie można później za sterować z menetki , jednak podczas jazdy z 4 razy samoczynnie się załącza i zatrzymuje w dowolnej pozycji. Aby za sterować z manetki trzeba wyłączyć silnik i uśpić komputer samochodu(pozamykać auto). Odłączyłem akumulator na dłuższy czas , posprawdzałem wtyczki "biegnące" do tylnej wycieraczki, przewody w osłonie gumowej między klapą a kabiną, podmieniłem sprawny pająk i nic nie dało. Po podłączeniu clipa wyskoczył błąd uszkodzenia szyny UPC (kod DF 624) . Szukać problemu mam w module UPC ?

Jeśli tak to na co mam zwrócić uwagę?

 

z góry dzięki za słuszne sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone są przewody w gumowej przelotce łączącej klapę z karoserią. Trzeba wyjąć harmonijkę i ją przesunąć w jedną stronę w zdłuz przewodów, żeby odkryć uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak połączenia przewodu przechodzącego do zasilania wycieraczki przez komutator mechaniczny. Być może uszkodzenie jest w tym miejscu tzn w mechanizmie napędowym wycieraczki. 

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Poszedłem Twoim tropem i dostałem się do silniczka wycieraczki, Sprawdziłem napięcie na kostce zasilania(jest ok) Dodatkowo poprawiłem blaszki ,które stykają z pinami (na zdjęciu zaznaczone na zielono i na czerwono) Był efekt na chwile , po kolejnym odpaleniu problem powracał . Dobrą opcją będzie wymiana całego silniczka?

IMG_20220829_152928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się , że nie będzie to wina silniczka, dlaczego moim zdaniem nie jest on przyczyną? Podpiąłem  próbnik napięcia pod zasilanie w kostce. Dając na manetce tylną wycieraczkę, próbnik pokazuje napięcie na około 5s, potem cisza przez 30 sekund i znowu lampka próbnika się zapala i gaśnie. Nie będzie to wina przekaźnika? Z tego co się orientuje to znajduje się  w module UPC.(mam kod błędu DF 624) Czy wina leży gdzieś w przewodach? Zastanawia mnie jedno jeszcze . Po włączeniu tylnego spryskiwacza nie mogę później za-sterować wycieraczką tylną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Nie jest to wina silniczka, a styków komutatora pod zębatka napędową. Przekaźnik sterujący w UPC podaje plus do blokowania i minus do uruchamiania. Impuls 5 sekund to start wycieraczki. Dalej jest podtrzymanie. Wyciągnij ta dużą zębatkę napędzaną ślimakiem silniczka włącznie z osią wycieraczki.

Spryskiwacz uruchamia wycieraczkę pod warunkiem, że ona jest w pozycji startowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem się do tego mechanizmu wycieraczek. Dwa piny były połączone smarem miedzianym. Według mnie między pinami a stykiem z kołem zębatym nie powinno być smaru. Więc to może być przyczynną mojego problemu? Jutro zamontuje mechanizm i zobaczymy czy pomogło.

IMG_20220829_202905.jpg

IMG_20220829_202913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść powierzchnie stykowe komutatora i podoginaj szczotki. Jedynie możesz to powlec wazeliną, żeby długo mieć spokój. Jeśli jest luz wzdłużny na osi postaraj się go zredukować. Powinno być dobrze, jeśli połączenia do trzech pinów są przewodzące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokładnie wyczyściłem izopropanolem , nałożyłem nowy smar na przekładnie. Problem dalej pozostaje bez zmian. Dodatkowo podłączyłem bezpośrednio konektorki do pinów. Teraz się zastanawiam czy szukać jakieś używki, czy problem jest gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jednak przewody. W plikach jest schemat instalacji. Jestem poza domem i nie pamiętam szczegółów. Robiłem to już bardzo dawno.

Wyszukaj, bo taka usterka już była w tematach.

 

W dniu 29.08.2022 o 18:41, jabrze napisał:

Przekaźnik sterujący w UPC.

Ten przekaźnik jest w kabinie, czyli UCH. Jego prace słychać przy wyłączonym radiu i nawiewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mi nowy mechanizm wycieraczki. Po zamontowaniu problem się nie rozwiązał. Po załączeniu tylnych wycieraczek słuchać załączanie się przekaznika(wycieraczki nie wystartowały)Dopiero po lekkim poruszaniu plastiku dochodzącego do silniczka zaczęły wycieraczki pracować . Tak jak pisałem wcześniej powymieniałem konektorki w kostce,(nawet podłączyłem je bezpośrednio pod piny. Takie objawy może dawać przekaźnik? Miesiąc temu podmieniałem pająka. Z tego co kojarzę to też biegną tam przewody do tylnej wycieraczki. Może tam szukać problemu?

Edytowane przez ZetZetOsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie, nie chcę zakładać nowego tematu, podepnę się tutaj. Szukałem i szukałem, wszyscy obstawiają wiązkę, któryś z kabli, który jest uszkodzony. Zapytam tak z innej beczki, czy ktoś orientuje się, który z przekaźników jest do wymiany w przypadku jego uszkodzenia, czy ktoś może posiada oznaczenie tego przekaźnika w UCH? Z góry dziękuję za wszelką pomoc, serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!