Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki na zimnym silniku 1.4 Tce


janbo5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Silnik 1.4 Tce po uruchomieniu na zimnym wydaje metaliczne odgłosy z okolic lewej strony patrząc na silnik.  Trwa to do jednej minuty. Po rozgrzaniu ustaje Pasek i rolki osprzętu wykluczone. Przebieg 184000. Może ktoś miał podobny przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janbo5 napisał:

Silnik 1.4 Tce po uruchomieniu na zimnym wydaje metaliczne odgłosy z okolic lewej strony patrząc na silnik.

Po tej stronie w silniku znajduje się rozrząd czyli łańcuch rozrządu;

  1/ poczytaj; Ubywający płyn chłodniczy, 

      Warto przy wymianie rozrządu sprawdzić;

           -  stan fazera ( koła zmiennych faz rozrządu ),

           -  pomierzyć kąt wyprzedzenia zapłonu,

           -  ciśnienia oleju na biegu jałowym, silnik nagrzany do ok;90 C,

  2/ z którego roku auto?

  3/ czy auto masz od nowości?

  4/ co ile zmieniasz olej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z 2010 olej wymieniany regularnie. Jestem drugim właścicielem. Podejrzewam że to odgłosy rozrządu.. Tu nawet nie trzeba rozgrzewać silnika bo po około jednej minucie ten łomot znika całkowicie.

andrzej-2010 co ma do tego płyn chłodniczy. U nie on nie ubywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, janbo5 napisał:

co ma do tego płyn chłodniczy. U nie on nie ubywa.

Auta z lat 2009 - 2011 -I połowa;

  - cierpią na usterkę Uszczelki pod głowicą 

  - Uszczelka pod głowicą do wymiany  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janbo5 napisał:

 

andrzej-2010 co ma do tego płyn chłodniczy. U nie on nie ubywa.

 

nic i raczej się nie przejmuj tymi postami o niczym. Niech ktoś zakręci silnik do 3krpm i odpuści gaz. Jeśli będzie grzechotka to masz kierunek łańcuch. Wszystkie dźwięki diagnozowane przez internet to jak granie w lotto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam łańcuch. Większość mechaniorów tak twierdzi. I takie są ogólnie tendencje tych łańcuchów że przy 150-180 zaczynają rzegotać na zimnym. 

Hałas jest ewidentny z miejsca rozrządu. Ściągałem pasek bo liczyłem że może któraś rolka padła.

 

Uszczelka to inne objawy.

Edytowane przez janbo5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystko wyjaśnione. Rozrząd wymieniony i po problemie. Łańcuch się wyciągnął, napinacz na maxa był - to się tłukło. 

 

Żadna uszczelka pod głowicą - to do Andrzej 2010.  Nawet ja nie będąc mechanikiem w życiu bym nie pomyślał że to uszczelka. Chociaż wiem że to ich początkowa wada. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, janbo5 napisał:

Żadna uszczelka pod głowicą - to do Andrzej 2010. 

Panowie ;

 - gdzie napisałem ???, że należy wymieniać uszczelkę pod głowicą,

 - należy zapoznać się z tematem, bo auto jest z 2010 r gdy jeszcze montowano felerne uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu stanę w jego obronie bo nie napisał, że jest uszczelka do wymiany. Tylko ma taki dziwny styl gdzie wymienia przy okazji całe mnóstwo zupełnie nieistotnych w danym momencie rzeczy. Tłumacząc ten konkretny post do którego masz zastrzeżenia to napisał, że ten silnik we wczesnych rocznikach miał problem z uszczelką z pod głowicą i dodał link do tematu który właśnie zacytowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!