Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R-LINK 2 Apple CarPlay - wolne działanie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od 2 tygodni jestem w posiadaniu Mégane 4 GT 2017r. z R-Link 2 8,7" z oprogramowaniem w wersji 3.3.16.986 i wersją startową 5276. 

Po przeczytaniu paru wątków na forum zainteresowała mnie opcja upgrad'u w ASO do 7.0, a następnie samodzielnie do v9, żeby mieć APC na prawie cały ekran.

Ale na ten moment mam problem z prawidłowym działaniem APC na obecnej wersji softu, mianowicie po podłączeniu telefonu i odpaleniu APC po chwili używania map system działa z dużym spowolnieniem. Mapy Google/Yanosik wyświetlają pozycje sprzed 30 sekund, a przejście na przykład z map Google na Spotify zajmuje 40-50 sekund. Jedyną opcją jest wyjście do ekranu startowego R-Link (za pomocą przycisku dotykowego na desce rozdzielczej), a następnie ponowne wejście do APC (chociaż APC działa płynnie przez tylko jakieś 2 minuty). Póki nie ma odpalonych map i używam tylko Spotify APC jakoś działa (chociaż i tak zdarza mu się od czasu do czasu przymulić).

Przywróciłem już ustawienia fabryczne w R-Link, ale to nic nie dało. Kabel przez który podłączam telefon też jest nowy i oryginalny (kabel podłączałem do obu portów). Na telefonie mam zainstalowane najnowszy sytem (iOS 16.1).

Czy jest ktoś na forum, kto regularnie używa APC u siebie i może dać znać jak u niego działa APC/czy miał kiedyś podobny problem jeżeli tak, to na jakiej wersji softu? 

Zastanawiam się czy problemem jest soft w wersji 3.3 i czy upgrade do v7 załatwi sprawę, a może na v7/8/9 są podobne problemy (wtedy nie widzę sensu zabawy w szukanie ASO, które podejmie się update'u + wydawać kasę jak APC i tak nie będzie działać).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, od mniej wiecej 2-3 tygodni mam dokladnie taki samo objaw w swoim Koleso 2 z 2017 roku z R-Link 2 8,7" z oprogramowaniem w wersji 3.3.16.986 i wersją startową 5276. Sprawdzalem i tak samo dziala na dwoch iPhone'ach, w roznych wersja oprogramowania z roznymi kablami. Zglosilem ten problem do Renault Polska (dzial multimedia) i sa sklonni do przeprowadzenia podstawowej diagnostyki w serwisie, w pierwszym kroku proponuja wykonanie rekonfiguracji r-link'a ( przywrocenie systemu do ustawien fabrycznych). Zastanawiam sie czy ta operacja ma sens.

 

Pozdrawiam

TomekC.

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

 

Hej,

Z testów jakie jeszcze przeprowadziłem samodzielnie, to problem jedynie odnosi się do map google'a. Wszystko poprawnie działa z mapami apple.

Pozdrawiam

TomekC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę przeszperałem internet i znalazłem wątek na Reddit, gdzie użytkownicy różnych aut skarżą się na podobny problem. Tak jak pisałeś dużo osób obwinia też mapy Google (dokładnie wszystkie wersje powyżej 6.45). Sprawdziłem ostatnio u siebie i fak jak używam map Apple to APC działa lepiej chociaż nie jest jakoś mega responsywny. Chwilę po napisaniu tego wątku zgłosiłem problem do ASO Renault (Dacar Modlińska Warszawa). Powiedziałem, że próbowałem na różnych telefonach/kablach i problem w każdym przypadku jest taki sam i dodałem, że z tego co się orientowałem to jedynie aktualizacja systemu może pomóc. Przyjęli zgłoszenie i umówili termin, mówiąc, że wstępny koszt naprawy to 350 zł. Wizytę miałem przedwczoraj i wgrali mi aktualizację do wersji 7.0.24.166 i 5615 oprogramowanie startowe. Co się okazało na te usterkę jest akcja serwisowa i nawet jak auto jest już po gwarancji to taka aktualizacja jest za darmo (wystarczyło zgłosić, że są właśnie problemy z APC). Na ten moment od dwóch dni testuje APC i działa tak jak nigdy wcześniej (nic się nie wiesza, wszystko chodzi płynnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, m.tomkiewicz napisał:

wgrali mi aktualizację do wersji 7.0.24.166 i 5615

To teraz możesz samodzielnie przejść do wersji v9 (pomijając v8). System będzie działał jeszcze szybciej i dojdzie kilka przydatnych Tobie funkcji.

https://megane.com.pl/topic/85106-r-link-2-kilka-pytań-od-świeżaka/?do=findComment&comment=597206

https://megane.com.pl/topic/85106-r-link-2-kilka-pytań-od-świeżaka/?do=findComment&comment=597226

I najnowsza wersja v9:

https://megane.com.pl/topic/85106-r-link-2-kilka-pytań-od-świeżaka/?do=findComment&comment=597846

I jak masz chęci to RS Monitor.

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!