Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwięk przy wlaczonej klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
https://files.fm/u/pkeh6kd34

Czy taki dźwięk (na filmiku) jest normalny przy włączanej klimatyzacji? Mam Scenic IV 1.3 140.

Megane IV 1.3 ma taka sama sprężarkę. Czekam na opinie od użytkowników Megane. 

Renault mówi ze to hałas od sprężarki przy normalnej pracy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodasz gazu to też tak wyje? Ilość czynnika prawidłową? W L2 były wyjące sprężarki. Mianowicie przez układ w którym ciężko się było pozbyć wilgoci oraz przez odwrotne sterowanie zaworem zmieniającym moc sprężarki. Przy dużym obciazeniu wyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szwagier24a napisał:

Włączyłem na max dźwięk w komputerze i nic nie słyszę. Nagraj dźwięk.

slychac miedzy 10-15 sek.

3 godziny temu, halas2 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6, 5.9 :!: - aniewa

Caly czas jest. w mieście nie slysze silnika tylko sprężarki. Jak hamuje silnikiem bardziej slychac. Serwis wymienil sprezarke na nowa ale dalej ten sam dziwiek. Sprezarka z firmy Sanden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak mała ilość czynnika chłodniczego.

Najlepiej podpiąć się pod sterownik silnika i zobaczyć jakie ciśnienie jest w instalacji klimatyzacji. Na wyłączonej, po nocnym postoju to pewnie jakieś 4-5 bar przy tych temperaturach. Nie pamiętam jakie ma być ciśnienie podczas pracy - teraz zimą będzie zdecydowanie niższe niż podczas upałów.

Jeżeli serwis zrobił zgodnie ze sztuką - odpowiednia ilość oleju i środka chłodniczego to powinno być ok. Kiedyś miałem MII na R134 i jak było trochę za mało to było słychać sprężarkę podczas pracy - nie mylić z podświetlonym przyciskiem AC - sprężarka załącza się wyłącza cyklicznie w zależności od ciśnienia w instalacji AC.

Teraz w MIV i mnie delikatnie słychać pracę sprężarki w upalne dni - w zimne prawie nie słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R134 ma teraz raczej bliżej 2-3 bar niż 4-5. Tzn zależy gdzie kto mieszka u mnie temperatury koło 0 cały czas:). Tak wiem w M4 jest inny czynnik. Sprężarki cyklicznie już raczej nie pracują. Mają zawory regulujące moc i chodzą ciągłe. Oczywiście nie wiem jaka jest sprężarka w M4. Ale jak w M3 taka jest. W L2 taka miałem. W C5 ojciec też ma taką. Żona W 307 też to nie sądzę żeby tu było inaczej. Chociaż ustawienia trybu Eco mogą to zmieniać:).

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak zbudowany jest układ w M4. W L2 wycie sprężarki było spowodowane trudnością usunięcia wilgoci z układu bo było tylko jedno złącze serwisowe na osuszaczu i to osuszacz był po zimnej stronie.

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem uzupełniany czynnik w klimatyzacji a ten dźwięk pozostał. Najwyraźniej jest to dźwięk pracy sprężarki. Najlepiej słychać na wolnych obrotach przy nastawięniu nawiewu na najniższych obrotach. Gdy wyłaczy się klimę dźwięk zanika. Po włączeniu po chwili się pojawia. Meganka ma kilka "tajemnic". To jedna z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, mam podobny problem. W mojej Megane 3 1.6/2010/110km został wymieniony parownik(nowy) oraz zawór zwrotny. Klima przeszła cały cykl czyli uzupełnienie czynnika, oleju, ozonowanie. Po odbiorze od mechanika zwłaszcza w kabinie słychać buczenie/wibrowanie które nasila się i znika z różnymi cyklami. Po otwarciu maski dźwięki są znacznie mniej słyszalne ale za to czuć wibracje po dotknięciu rurek klimy. Wszystko cichnie po wyłączeniu klimatyzacji. Pierwsze oględziny nic nie wniosły, mechanik nie ma pomysłu. Staliśmy z odpalonym silnikiem z 25 minut i może ze dwa razy te wibracje wystąpiły ale za to bardzo słyszalnie. Mam nawet nagranie, dźwięk z nagrania w takiej ilości oraz głośności wystąpił tylko raz. Mechanik kazał jeździć i obserwować ale boję się że w końcu coś tam się rozpadnie. Komuś udało się rozwiązać problem?

29 maj, 17.22.aac

Edytowane przez Qulfon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!