Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr paliwa i pompa paliwa


malyna999

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie gdzie w moim aucie jest pompa paliwa plis filtr paliwa. Sprawdzałem na car.info i tam pokazuje że jest tylko pompa wysokiego ciśnienia. Czy to możliwe że w baku nie ma pompy paliwa razem z filtrem? Wyskakuje mi czasami ryzyko awarii silnika i błędy związane z ciśnieniem paliwa. Pomyślałem o wymianie ale ta pompa wysokiego ciśnienia to ponad tysiąc złotych w porywach do 2 tys. 

Moje auto. 

Renault Megane 3

2012 r

1.2 tce 115 kM

Silnik kz11

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malyna999 napisał:

Czy to możliwe że w baku nie ma pompy paliwa razem z filtrem?

W baku jest pompa niskiego ciśnienia + filtr paliwa,

2 godziny temu, malyna999 napisał:

Wyskakuje mi czasami ryzyko awarii silnika i błędy związane z ciśnieniem paliwa.

Należy podłączyć clip - celem pełnej diagnozy problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malyna999 napisał:

błędy związane z ciśnieniem paliwa

Był wątek o błędzie związanym z niskim ciśnieniem paliwa w tym silniku. Wymiana pompy wysokiego nie pomogła, niestety użytkownik chyba nie napisał czy rozwiązał problem. Nie mogę znaleźć tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale nie widzę w car.net takiej pompy.

Błędy jakie mi wyskakują to

P0190

P0090

P1525

 

Jak jeżdżę delikatnie to jest ok. Jak mocniej Przydusze to wtedy nie zawsze ale często zaraz wyskakuje ryzyko awarii silnika. Wystarczy że zjadę na pobocze, zatrzymam się i komunikat znika i Mogę jechać a błędy zostają jak wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd P1525 to pochodna dwóch pierwszych błędów bez związku z usterką. Znalazłem twoje posty gdzie już walczyłeś z tym problemem. 

Kolejny temat do przeglądnięcia Błąd p0090 - Megane IV 1.2 tce 100 - Mech.-Ogólne - Megane IV, Scenic IV - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszystko da się zdiagnozować Clip-em. Układ paliwowy nie ma zbyt wielu czujników szczególnie po stronie niskiego ciśnienia. Te pompy w zbiorniku mają jakiś problem i są wredne. Gubią wydatek i o ile ciśnienie na wolnych obrotach będzie ok, to już pod obciążeniem robi się problem, co powoduje błędy po stronie wysokiego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 21:19, aniewa napisał:

Błąd P1525 to pochodna dwóch pierwszych błędów bez związku z usterką. Znalazłem twoje posty gdzie już walczyłeś z tym problemem. 

Kolejny temat do przeglądnięcia Błąd p0090 - Megane IV 1.2 tce 100 - Mech.-Ogólne - Megane IV, Scenic IV - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

 

Tak miałem podobny problem plus błąd sondy. Sondą wymieniona i z Tym problem z głowy. 

Błędy o których pisze wcześniej pojawiały się bardzo rzadko średnio co ok 3000 km teraz dzieje się to coraz częściej. 

Ostatnio auto jechało jakby bez turbo. Nie mialo mocy. Problem z wkreceniem na obroty. Coś buczało tak jakby z regulatora wysokiego ciśnienia. Po nocnym postoju w garażu. Z rana odpalił zadymił i już normalnie dało się jeździć. A błędy wspomniane wyżej pozostały. 

Czytałem ten temat tylko nie ma rozwiązania problemu. Kierują na rozrząd ale czy on by dawał takie objawy. 

W dniu 16.12.2022 o 21:20, carsik napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9:!: - Prezes 

Sugerujesz Pompe w baku? Szukałem ale nigdzie nie widzę jakoby tam taka była a przynajmniej nie mogę znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę niczego sugerować ponieważ nie widzę samochodu i nie moge nic testować. Z doświadczenia serwisowego wynika, że jest mnóstwo problemów z tymi pompami. Zasadniczo, część oryginalna to tzw. kosz, czyli kompletny wkład do zbiornika, który dokręca się nakrętką na górze zbiornika i po zawodach. Kosz jest rozbieralny i nie wykluczam, że da się dobrać samą pompę. Nie mam z tym doświadczenia ponieważ w ASO nie ma takiej możliwości, musimy montować to co dostarcza producent. Jeżeli masz możliwość podpięcia manometru pod niskie ciśnienie i przejechania się z tym aby widzieć ciśnienie pod obciążeniem to otrzymasz pewną odpowiedź czy traci ciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, malyna999 napisał:

Kierują na rozrząd ale czy on by dawał takie objawy. 

Nie Ty jeden masz takie kody błędów;

Megane 3 / 1.2 tce 115 KM /170 kkm / 2012 r

P0090 świadczy, że  ;

     - rzeczywiste ciśnienie paliwa nie odpowiada żądanemu ciśnieniu paliwa obliczonemu przez ECU,

Zalecam;

  a/  aktualizacja sterownika,

  b/ pomiar na nagrzanym silniku ok; 90C, bieg jałowy;

       1/ ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej,

       2/ kąt wyprzedzenia zapłonu,

       3/ podciśnienie w układzie dolotu,

       4/ ciśnienia oleju na biegu jałowym,

       5/  napięcia sond lambda,

 c/ sprawdzić styki i przewody elektryczne ;

       - czujnika ciśnienia paliwa na listwie paliwowej,

       - regulatora ciśnienia paliwa na pompie wtryskowej,

 d/ kiedy wymieniany rozrząd? 

       - czy nie ma objawu terkotania łańcucha rozrządu?

       - co ile wymieniany olej? 

       - na jakim oleju jeździsz?

 e/  zalać paliwo Pb 98 oktan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

W sumie zawsze po odpaleniu jak jest zimny to jakiś klekot jest ale wydawołomi się że to może zawory klekoczą. Jak się rozgrzeje to jest cisza.

Olej wymieniany co max 10 tys. 

Leje ELF 5w40 ostatnio w ogóle zaczął mi coś brać olej po przejechaniu ok 2 tys km znikły mi 2 albo 3 kropki na zegarach.

 

Byłem przed zimą u majstra podobno fachowiec od renault. Coś tam posprawdzał i powiedział że problem leżę w komp ECU że był chipowany i źle zrobiony. Wymiana klon i problem się nie pojawi. Powiedział że zrobi to za 2 tys razem (ECU plus robota) nie zdecydowałem się. Cena przeraziła i brak pewności że to to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malyna999 napisał:

W sumie zawsze po odpaleniu jak jest zimny to jakiś klekot jest ale wydawołomi się że to może zawory klekoczą.

Jak się rozgrzeje to jest cisza.

Wiesz, że Twój silnik ma łańcuch rozrządu??

2 godziny temu, malyna999 napisał:

Leje ELF 5w40 ostatnio w ogóle zaczął mi coś brać olej po przejechaniu ok 2 tys km znikły mi 2 albo 3 kropki na zegarach.

Czyli ile oleju musiałeś dolać po 2 tys, km??

2 godziny temu, malyna999 napisał:

Byłem przed zimą u majstra podobno fachowiec od renault.

Coś tam posprawdzał i powiedział że problem leżę w komp ECU że był chipowany i źle zrobiony.

Wymiana klon i problem się nie pojawi.

Jeżeli o błędach istniejących poinformowałeś??

   - to fachowiec z niego analogiczny jak orły z PiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Wiesz, że Twój silnik ma łańcuch rozrządu??

Tak wiem że tu jest łańcuch rozrządu.

Godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Czyli ile oleju musiałeś dolać po 2 tys, km??

Z 7 setek na pewno

Godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Jeżeli o błędach istniejących poinformowałeś??

   - to fachowiec z niego analogiczny jak orły z PiS

Powiedziałem że zapala się ryzyko awarii silnika. Zostawiłem  auto. Podobno ma clipa i się zna. Po kilku godzinach zadzwonił i powiedział że ma problem z komunikacją z ECU że było coś tam grzebane  i wymiana ECU plus klon załatwi sprawę. Plus koszt oczywiście 2 tys

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.12.2022 o 20:28, Andrzej-2010 napisał:

W baku jest pompa niskiego ciśnienia + filtr paliwa,

Należy podłączyć clip - celem pełnej diagnozy problemu

Witam. Czy filtr paliwa jest na stałe z obudową pompy paliwa czy jest elementem który da się wymienić? Jeśli tak to pod jakim numerem go szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!