Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka poduszki powietrznej - alarm przy wilgoci, po deszczu


LukaszAdler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam takie pytanie - jestem posiadaczem Renault Megane 3 kombi (2013).

Kiedyś - może rok temu na forum czytałem o problemie check engine i poduszki powietrznej gdzie ten alarm uruchamiał się jak było wilgotno na zewnątrz albo po deszczu. Niestety nie mogę znaleść tego tematu a nie chcę ponownie oddawać samochodu do mechanika bo ostatnim razem wymienili podobno przewody i temat powrócił.

 

Sprawa wygląda tak że jak garażuję samochód i na dworze jest sucho to nie mam problemów z tym check engine i komunikatem o poduszce potwietrznej.

Niestety jak pada albo jest wilgotno to automatycznie pojawia się ten komunikat. Nie od razu - bardziej jak najadę na jakąś prób zwalniający na jezdni albo dziury w drodze. 

Po deszczu najczęściej tak się dzieje że ten komunikat tak jakby włącza się co parę sekund przy nierównej drodze - czyli słychać dzwięk odblokowania wszystkich drzwi w samochodzie.

 

Byłem z tym w warsztacie, i jak wspomniałem o tym to mechanik wymienił przewody i powiedział jak nie zadziała to do wymiany jest płytka od poduszek powietrznych.

Wiem że jak kiedyś , właśnie około roku temu czytałem podobny wątek to pamiętam że ten błąd wynika z jakiegoś błędu czujnika zamknięcia drzwi w drzwiach kierowcy albo pasażera - nie wiem czy bredzę ? ale coś takiego pamiętam.

Pytanie do społeczności - czy ktoś ma / miał taki sam problem?

Ogólnie da się z tym jeździć choć w deszczu jest to dość irytujące gdy przy jakiś nierównościach co parę sekund mam dźwięk otwieranych drzwi. 

 

Mechanik niby powiedział że tak czy inaczej poduszki są niby aktywne gdy jest ten check engine ale nie wiem na ile mu tutaj wierzyć.

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Kontrolka poduszki powietrznej - alarm przy wilgoci, po deszczu

Nikt nie zgadnie w czym tkwi problem dopóki nie podłączysz się do komputera poduszek i nie odczytasz w którym obwodzie tkwi błąd powodujący zaświecenie się kontrolki. To jest najprostsza i najszybsza metoda eliminacji usterki. Masz w samochodzie kilkanaście czujników i podobną ilość złączek złączek. Wszystko może szwankować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!