Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie w silniku podczas jazdy


bio13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu borykam się ze stukaniem (klekotaniem) w mojej Megance. Słychać go zarówno podczas jazdy, jak i podczas postoju na biegu jałowym. Przy rosnących obrotach, czyli przyspieszaniu lub wciśnięciu pedału gazu na luzie, dźwięk nasila się.

Pierwszą diagnozą, którą otrzymałem był rozrząd. Wymieniony został pasek, KZFR, pompa wody. Niestety po wymianie ww części, problem nadal występuje.

Diagnoza drugiego mechanika padła na skrzynię biegów. Polecił mi zamówienie nowej skrzyni i wymianę. Tutaj mam natomiast wątpliwości. Czy stukanie może iść od skrzyni, jeśli słychać je także na luzie i nasila się ze wzrostem obrotów?

Klekot jest wyraźnie słyszalny także podczas równej jazdy na każdym biegu, a wciśnięcie sprzęgła powoduje chwilowy spadek obrotów i mniejszą intensywność dźwięku, więc stwierdzenie przez mechanika, że dźwięk ustaje na wciśniętym sprzęgle jest nie do końca trafne.

Czy miał ktoś podobny problem w 1.6 16V?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze miałem wcześniej problem z klekotem podczas rozruchu. Auto odpalało czasem dopiero za drugim razem. Wymiana KZFR rozwiązała ten problem.

Dźwięk jest tak samo słyszalny na ciepłym i zimnym silniku. Olej silnikowy świeżo po wymianie.

14 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

Dzięki, postaram się potwierdzić czy elektrozawór był wymieniony... A czy skrzynia biegów wchodzi w grę przy wymienionych objawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!