Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tłumik końcowy.


roberto197272

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Muszę wymienić tłumik końcowy ze względu na pęknięcie w miejscu wlotu rury do puszki od strony tłumika środkowego. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma zamontowany już jakiś zamiennik?, ewentualnie jakiej firmy.Czy zamienniki pasują , chodzi o uchwyty mocujące i czy nie jest zbytnio widoczny z tyłu auta.Z tego co widzę necie zamienniki mają puszkę owalną dlatego pytam.

Czy w miejscu łączenia tłumika starego z nowym na rurze muszę dać pastę uszczelniającą?

Czy może ktoś ma zamontowany tlumik Bosal 279 565 (owalną pucha) dedykowany to tego auta?

 

 

 

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

Czy zamontowaleś Bosal o numerze 279 565 czy jakiś inny? U mnie w Mégane 1.6 kombi nie jest owalny tylko taki prostokątny? A jaki był efekt akustyczny przed wymianą? Czym się charakteryzował dźwięk samochodu z uszkodzonym końcowym tłumikiem? Ja muszę chyba wymienić, mimo że z zewnątrz wygląda dobrze. Jeszcze jedno pytanie gdzie kupowales ten tłumik? Będę wdzięczny za odpowiedź - pomoc. Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Zamontowałem tłumik Bosala o numerze jak powyżej w poście .

U mnie też oryginał był bardziej prostokątny. Jednak jak szukałem to zawsze pokazywał mi w katalogach online trochę bardziej okrągły.Doszedłem do wniosku jak przyślą to zobaczę. 

Założyłem i jest ok.Wrażenia słuchowe podobne jak w oryginale.Stary ułamał się na wlocie rury do koncowego tłumika .Sama pucha nawet nie była pordzewiała i w środku też był Ok.

Zamówiłem na Motointegrator.de(mieszkam w DE)

Do tego odrazu obejmę bosala  bo nie dają w komplecie i nowy uchwyt mocujący tłumik do podwozia bosala żeby nie było. 

Dodam  że oryginał też był bosala dlatego poszedłem dalej w tą firmę. 

Pozdrawiam 

 

 

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedź. Wiem, że oryginał to Bosal i też w to celuję, tylko mam obawy czy Bosal w DE a Bosal w RP to ta sama jakość i raczej wątpię?  Ale jeżeli piszesz, że ten okrągły Bosal pasuje , to jest dla mnie ważne, bo mam takie samo auto jak Twoje. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemka,
może komuś się przyda informacyjnie.
Mam założony tłumik Renault 20300 0019R--C
Bosal 2113
I niestety ale wieszak tłumika tylnego  - FEBI 173621 nie pasuje (zły rozstaw fasolek pod śruby) a wg katalogu powinien.
Jako wieszak tłumika Środkowego pasuje za to bez problemu :)
Aktualizacja:
za to wieszak FA1 223-947 pasuje bez problemu :)
Może komuś to kiedyś ułatwi życie :)

Edytowane przez Greste
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!