Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak Codu do radionavigacji


jarcys7

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z NT należy wprowadzić radioodtwarzacz w tryb konfiguracji.

...radio uruchomi się w sposób podobny jak to miało miejsce podczas pierwszego uruchomienia (przy okazji można ustawić poprawne wartości).

 

Na wyłączonym radiu wciskamy jednocześnie przyciski 2 i 5 oraz trzymając je włączamy radio

...radio pomimo zablokowania powinno się normalnie uruchomić ale tryb pracy jest przerywany (trwa to ok 1 - 2 min), następnie wprowadzamy kod radia i zatwierdzamy. Ze względu że jest to tryb konfiguracji po kodzie zostaniemy zapytani o region - tu wybieramy OTHERS, następnie wybieramy kod modelu pojazdu w którym jest zamontowane radio (megane / scenic to 3). W niektórych odbiornikach pada jeszcze pytanie o tylne głośniki REAR ON lub OFF (wybieramy w zależności czy są zamontowane z tyłu głośniki czy nie). Po kłopocie

 

Aha - ogólnie po wpisaniu kodu wystarczy potwierdzać wszystkie następne pytania, w takim wypadku zatwierdzimy wcześniej wybrane ustawienia radzę jednak sprawdzić kod modelu pojazdu (najczęściej jest on nieprawidłowo ustawiony na 0).

 

Legenda kodów modeli:

0 - system wyłączony

1 - Twingo

2 - Clio

3 - Megane / Scenic

4 - Laguna

5 - VelSatis / Espace

...określa wielkość wnętrza pojazdu i ma wpływ na działanie funkcji AF

 

Wybór odpowiedniej strefy:

- America

- Japonia

- Asia (Azja)

- Arabia (Kraje Arabskie)

- Others (Europa, Afryka, Inne...)

...oczywiście w Polsce zaznaczamy Others w innym przypadku radio może przestać poprawnie odbierać stacje radiowe

Edytowane przez OE Reniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...postaram się przygotować odpowiedni opis ze zdjęciami wyświetlacza radia a królikiem doświadczalnym zostanie mój samochód

 

Aha - jeśli chodzi o kod radia z ASO, w większości uzyskamy go bezpłatnie jeśli poprosimy o jego ustalenie podczas wykonywania jakiejś płatnej usługi (jeśli i tak musimy zapłacić warto o to zadbać jaśli go ktoś nie zna).

Edytowane przez OE Reniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, czy może mi ktoś pomóc w zdobyciu kodu do radia

7700434425TW110

NO 22DC279/62P

RN279FY0034906

FD0100040034906

 

Zalogowałem się na stronie która się przewijała w temacie i po wyborze interesującego mnie zagadnienia, wymagane jest kolejne logowanie i nie mogę się tam już zalogować.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Brak Codu do radionavigacji

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!