Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerwany pasek rozrządu


robpab

Rekomendowane odpowiedzi

robpab, wiesz ja teraz wstawiłem swoją megane do mechaniora na wyciek oleju z uszczelniaczy na rozrządzie. i co się okazało? że też mam zerwany klin na jednym kole pasowym. powiedział że to była bomba zegarowa. tylko patrzeć jak go szlak by trafił. ale nie do tego zmierzam. wymienił koło z tym że coś mu nie pasowało i ruszył pompe. i sie zaczęło. już trzeci dzień ustawia nie może ustawić. ktoś się orientuje czy to na prawde jest taki kłopot z tą pompą. bo ja słyszałem że trzeba do tego pompiarzą ale mój mech twierdzi że sobie poradzi. [pompa Bosch]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC-100 jeśli mechanior przestawił Ci pompę wtryskową to niestety musi ją ustawić inaczej będzie problem z odpaleniem. Pewnie kolo robił rozrząd bez blokad, albo źle zaznaczył. Może ma gosciu dostęp do czujnika zegarowego wtedy da sobie spokojnie radę. Można oczywiście na "chybił trafił".

Swoją drogą ja już moją megi pomykam. Mam szlifniętą głowicę, nowe zawory, uszczelnienia, kompletny rozrząd. Autko śmiga. Klin w kole pasowym to chyba najsłabszy element rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mnie szarpnęlo to ale tylko dla tego że podczas wymiany rozrządu poszłem po najmniejszej lini kosztów. czyli znajomy mechanik! który wymienił tylko jedną rolke i nie zauważył ściętego klina. auto jeżdziło. zamulał się ale uważałem że tak diesel ma. ale po tej regulacji to aż chce się depnąć. skosił za usługe 530 pln ale z czego 330 części to daje 200 robocizna,myśle że nie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam meganke z saloniku z 1999 (1-sza rejestr.2000) benzyna 1.4 16V i przez 9 lat zrobiłem nią zaledwie 53tkm,chodzi mi bez najmniejszego zarzutu(nie licząc wymiany cewek na koszt firmy),zadnych wycieków itp,do tej pory nie wymieniałem rozrządu i znajomy acz doświadczony mechanik proponuje mi wymianę tylko samego paska rozrządu(Gates) i rolkę napinacza i dopiero komplet do wymiany po 5 latach,myślę że to rozsądne...co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!