Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerwany pasek rozrządu


robpab

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety stało się coś czego nigdy nie chciałem doświadczyć, a mianowicie wtrakcie powrotu z wakacji szlag trafił pasek rozrządu. Jest to o tyle dziwne, że jest ok. 40tys. po wymianie. Nie do tego jednak zmierzam. Może ktoś z Was wie czy silnik taki jak mój (1,9dTi 80KM) ma jakieś zabezpieczenie przed uszkodzeniem w przypadku j.w.?

Mechanik który ma sie nim zająć mówi, że są to kolizyjne silniki i na pewno trzeba będzie zawory robić i planować głowicę, skolei mój domowy mechanik mówi, że w kilku już wymieniał sam pasek rozrządu, ustawiał go i wszystko grało. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Nadmienię, że samochód został u mechanika 200km od domu także nie będę miał możliwości być przy robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki są w pełni kolizyjne a więc tańszym kosztem pogięte zawory masz do zmiany wraz ze szlifem ich gniazd. planowanie głowicy i dopiero zakładanie paska i napinaczy i pompy wody itd...

z tego co kojarzę to zawory kosztują około 15zł, planowanie głowicy około 150zł itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie kolego pocieszyłeś. Gościu powiedział mi za całą robotę wraz z wymianą rozrządu ok 1400zł. Obiecał, że najpierw założy nowy pasek i posprawdza, a może się uda i oby się udała. Ale z tego co mówisz wynika, że to będą najdroższe wakacje jakie miałem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się okaże że to faktycznie pękł pasek (będzie wiadomo po rozbiórce) i trzeba będzie robić zawory i głowicę to pewnie tak trzeba będzie zrobić. Dzisiaj koledzy z serwisu Renault tchnęli we mnie troszkę optymizmu mówiąc, że mógł mi strzelić klin na wałku rozrządu mocujący koło pasowe. W takiej sytuacji nie byłoby konieczności ruszania głowicy. Na razie czekam na diagozę mechanika. Później zaczynam zbierać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobnie tak się skończy. Z najnowszych informacji wiem, że kończą rozbiórkę głowicy. Niestety nie było możliwości obrotu silnika, a pasek był przerwany także wygląda to tak jakby coś go przyblokowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwna sprawa

Bywa- nigdy tego nie przewidzisz - zdarza się i tak ,że np. siada napinacz po 10 kkm od wymiany i co ?

Jeśli jest gwarancja to pół biedy , jeśli nie ma to ała - pozostaje wymienić "zestaw naprawczy" i modlić się, żeby więcej się tego bólu nie doświadczyło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z relacji mechanika wynika, że zerwany został klin na wałku co spowodowało zablokowanie silnika i zerwanie paska rozrządu. Do wymiany są zawory (1 jest prosty), oczywiście konieczny jest szlif głowicy. Wg podejrzeń poprzedni właściciel albo oddał auto paprokowi albo chciał zaoszczędzić. Prawdopodobnie nie zostało wymienione koło pasowe, co do pompy wody też nie mam pewności czy była ruszana.

Ustaliłem z mechanikiem że ma wymienić kompletny rozrząd tzn. pasek, koło, rolkę i pompę. Mam nadzieję, że teraz trochę pojeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Głowica zrobiona, rozrząd nowy, a megi nie chce palić. Świeci się kontrolka od świec żarowych, silnik kręci ale nie załapuje. Czekam na diagnozę czy są walnięte tłoki czy nie. Może miał już ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo silnik dostaje bo w trakcie kręcenia kopci. Ja się jeszcze osobiście zastanawiam czy nie przestawili czegoś na pompie wtryskowej. Z tego co wiem zawieźli samochód do jakiegoś speca od renówek. zobaczymy co powie.

 

2008-10-02 Powodem, że autko nie paliło były niedoszlifowane trzonki zaworowe. Efektem było niedomykanie się zaworów a co za tym idzie brak kompresji. Na szczęście zostało to poprawione i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!