Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerwany pasek rozrządu


robpab

Rekomendowane odpowiedzi

chytry traci dwa razy - naprawde mozna skompletowac rozrzad za nieduze pieniadze i miec spokoj. tesc ma clio2 2002 - po 6 latach (sic!) wymienialismy rozrzad. kilometrow raptem 60k nastukal wiec nieduzo by sie wydawalo. poszedl caly komplet, wraz paskiem alternatora i pompa wody, co okazalo sie sluszne bo zaczela przepuszczac.

 

co rusz przychodze do sklepu z czesciami gdzie pracuje kumpel i odpowiada mi ciekawostki zwiazane z rozrzadem:

1. mechanik powiedzial ze ktoregos z elementow nie trzeba wymieniac, wiec chcialby oddac.

2. mechanik nie mogl odkrecic sroby, wiec tego nie wymienilismy.

itd itd

 

a potem przychodzi taki jeden z drugim po pol roku bo sobie klopotu narobil i biadoli ze mu auto stanelo. i ze teraz to dopiero sa koszty.

 

@bronius: zdefiniuj co to znaczy 'jak rolki sa dobre' w przypadku rolek ktore sa uzywane od 7 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienisław -nie chodzi mi o oszczędności na siłę ale o racjonalne podejście do sprawy.Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale wydaje mi się,że okres pięciu lat powinien dotyczyć

paska,gdyż wiadomo,że guma po pewnym czasie starzeje się natomiast części pozostałe powinny wytrzymać określony przebieg kilometrów-u mnie jest dopiero 39 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

części pozostałe powinny wytrzymać określony przebieg kilometrów-u mnie jest dopiero 39 tys.

Powinny ale wcale nie muszą, a robota ta sama . Po za tym one też są pokryte jakimś tworzywem no i łożyska mają.

Po za tym to jest racjonalne podejście do sprawy, ale w końcu to Twój samochód i Twoja kasa. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jaho24 nie znam tej firmy ale proponuję wejdż na stronę autkoplus.com tam mają orginalne rozrządy przy zniżce ja zapłaciłem z dostawą 301.70zł.U mechanika jestem umó wiony na czwartek i wymieni mi za 300zł.Oczywiście pompę trzeba dokupić oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o rozrządzie f-my SKL?

Mechanik proponuje tej f-my za wymiane kpl rozrządu i pompy wodnej i płynu chłodzącego za 1000 zł? Warto?

imie ojca i syna 1000zł masz silnik 8 zaworowy k7???? podjedż do mnie nie całe 100zł pasek geates chyba lepszego nie ma rolke skf też niecałe 100zł pompa wody 150 zł to jest 350 zł grubo zaokraglone jeszcze ci koncentrat zaleje jakiej tylko chcesz firmy 400 zł za częsci a w tym silniku robocinzna powinna kosztować max 200zł bo tam na prawde nie ma sie przy czym narobić . nie mowie oczywiscie o serwisie. mowa o silniku 1.6 8zaworowy ostatnio robiłem to jeszcze wymiana oleju filtrów świec i regulacjia zaworków w tych pieniądzach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jarciu1111.

Mój silnik jest 16 zaworowy D749, 79kW, 1598 cm3.

Oglądałem rozrządy na forum www.autkoplus.com i kpl. rozrząd Geates kosztuje 391 zł, a SKF 417 zł. Po cenie wynika że jest lepszy? Ale czy naprawde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaho24, ja jak robiłem rozrząd w swoim to części kosztowały jakieś 350 zł, a "magik" wziął 150 zł za wymianę, oczywiście poza warsztatem. W warsztacie, nie ASO, powiedzieli że za rozrząd + robociznę w moim silniku muszę wydać 1240 zł (sic!) Na potwierdzenie pokazali mi fakturę. Z denerwowałem ich stwierdzeniem, że za tyle to ja bez problemu zarobię w ASO Renault, bądź co bądź autoryzowanym serwisie, a nie w warsztacie który naprawia co się nawinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jarciu1111.

Mój silnik jest 16 zaworowy D749, 79kW, 1598 cm3.

Oglądałem rozrządy na forum www.autkoplus.com i kpl. rozrząd Geates kosztuje 391 zł, a SKF 417 zł. Po cenie wynika że jest lepszy? Ale czy naprawde?

Osobiście nie kupiłbym SKFu

Pracowałem w hurtowni motoryzacyjnej i szczerze mówiąc były to niechętnie brane towary, cena porównywalna do innych firm, jakość natomiast nie.

Gates'a mogę zachwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!