Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie silnika FILM


pawelkomar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.05.2023 o 17:18, jabrze napisał:

Zdejmij cewki 3 i 4 cylindra

Witam,

przepraszam, że po takim czasie, ale dopiero mam dostęp do auta. Sprawdzałem dziś cewki, okazuje się, że każda jest sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jabrze napisał:

jak wyglądają gniazda świec - suche, czy z oparami lub kałużami oleju.

Jutro kupię klucz i odkręcę cewki, zrobię zdjęcie. Czy świecie tez wykręcać? 
jeśli chodzi o ten dziwny stukający dźwięk podejrzewasz spalanie stukowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam uszkodzoną świecę. Jeśli podstawa kąpie się w oleju to cała porcelana musi być sucha. 

Taka świeca nie będzie się dokładnie oczyszczać i odcień będzie inny niż pozostałych. Warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

przepraszam, że dopiero teraz. Wykręciłem cewki i tak się prezentują gniazda świec.

Zapisane cylindry, licząc od rozrządu. Dodatkowo na 1 cylindrze cewka ma jakiś dziwny biały osad, reszta cewek całkowicie normalne czarne

4462864B-4EB9-4815-96D2-12896638A1D8.jpeg

D1A5C8F7-89D3-496B-AA1A-283AA326FACD.jpeg

64180887-325F-46E4-9CFC-E72EEF8EB322.jpeg

791314FF-94A9-4292-A726-E0F9C9F7964C.jpeg

645F467E-4A81-4FC9-A4EE-35D94326260B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukanie występuje na pierwszym cylindrze od rozrządu i jest następstwem  niedokręconej świecy lub wypalenia jej gniazda (zrób zdjęcie po wykręceniu). Osad pary wodnej na izolatorze cewki na to wskazuje. Wyczyść ją i sprawdź ten trop.

Przy okazji usuń ten spalony olej, który się dostał z niechlujnego nalewania przy wymianie lub uzupełnieniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 20:04, jabrze napisał:

Stukanie występuje na pierwszym cylindrze od rozrządu i jest następstwem  niedokręconej świecy lub wypalenia jej gniazda

Witam,

wymieniłem dziś u mechanika wszystkie 4 świece, powiedział, że faktycznie kwalifikowały się do wymiany, ale stukanie niestety jak było tak jest.


Zastanawia mnie najbardziej jakie mogą być dalsze tropy tej sprawy, ponieważ dopiero po około minucie od odpalenia zimnego auta po nocy to stukanie się zaczyna. Od razu po odpaleniu  kompletnie nic niepokojącego przez jakiś czas nie słychać, a dopiero w miarę rozgrzania auta słyszalne bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podjąłeś tropu.

Wspomniałeś o tym mechanikowi?

Skoro wymiana świec nie rozwiązała problemu to znaczy, że ubytek ciśnienia w omawianym cylindrze nadal występuje. Zakładamy po wyglądzie cewki, że jest on w gnieździe świecy. Najprostsza próba naprawy to zmiana podkładki świecy ze stalowej na miedzianą.

Być może zakryje wypalony kanał.

2 godziny temu, pawelkomar napisał:

Zastanawia mnie najbardziej..

Wszystko jest zrozumiałe - bardziej rygorystyczne warunki spalania.

Jeśli nie dowierzasz, to na chwilę odepnij jedną z dwóch środkowych cewek i usłyszysz jak drugi sworzeń tłokowy zacznie hałasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!