Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie silnika FILM


pawelkomar

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

Bardzo proszę o pomoc 😞

czy jest może ktoś kto spotkał się z podobnym dźwiękiem co u mnie i wie co to może oznaczać, z jakimi kosztami się wiąże? Rytmiczne stukanie na biegu jałowym, przy lekkim dodaniu gazu tak do 1500-1700 obrotów będzie takie stukanie tylko szybsze, a powyżej tych obrotów nie słychać go. Poza tym auto zachowuje się normalnie. Renault megane 3 1,6 16v 110KM.

film z pracy silnika: 
https://youtube.com/shorts/f0Nq1751XAU?feature=share

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie słyszę sworzeń tłokowy.

Czy występuje to przy zasilaniu LPG i benzyny?

Uszkodzenie jest związane z zapłonem, ale dalej należy szukać.Najpierw znaleźć cylinder w którym to się dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

 

Zarówno na benzynie jak i LPG ten dźwięk jest słyszalny i tak jak napisałem tylko na biegu jałowym jest taki cykliczny stuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szwagier24a napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6, 5.9 :!: - Prezes 

Nie wiem czy taka jazda z tym dźwiękiem jest niebezpieczna, za tydzien jestem umówiony na wyminę rozrzadu, kzfr, oleju i filtrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Stukanie silnika FILM

Najpierw usuń usterkę, a rozrząd zrobisz jak już będzie dobrze. Nie znamy numeru cylindra na którym następuje wypadanie zapłonu. Nie znamy kompresji wszystkich cylindrów - nie wiemy, czy przyczyną tego nie jest szklanka popychacza zaworowego.

Sprawdzałeś, czy w gniazdach świec jest sucho? Można podejrzewać cewkę, ale do tego musimy dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2023 o 08:57, jabrze napisał:

Najpierw usuń usterkę, a rozrząd zrobisz jak już będzie dobrze. 

A czy orientujesz się z jakimi kosztami muszę się liczyć przy tym, niestety sam nie jestem w stanie tego zrobić? Czy trzeba rozbierać dużą część silnika?

Po podłączeniu pyclip nie ma żadnego błędu, oprócz błędu z sondą lambda, którą mam do sprawdzenia, ale to inny temat.

silnik pracuje bardzo równo, nie faluje, przyspiesza tak jak trzeba, nigdy nawet minimalnie nie szarpnął, jest tylko ten denerwujący dźwięk na postoju.. w czasie jazdy się tego nie obserwuje. Czy nie powinno być jakichkolwiek innych objawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pawelkomar napisał:

A czy trzeba rozbierać dużą część silnika?

Tego jeszcze nie wiemy. Może nie będzie takiej potrzeby.

Stało się to nagle, czy uwydatniło się  powoli?.

Świece suche?

Jak wygląda przy odmie - nie ma oparów oleju?

Sprawdź pyclip wypadanie zapłonów przy zasilaniu benzynowym i kompresję.

Przyczyny tego irytującego dźwięku szukamy. Kompresja będzie równa to nie będziemy zdejmować głowicy.

Kompresję sprawdzamy na sucho i drugi raz z wlewanym olejem przez otwory świec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jabrze napisał:

Tego jeszcze nie wiemy. Może nie będzie takiej potrzeby.

Stało się to nagle, czy uwydatniło się  powoli

No raczej stało się nagle, któregoś razu to dostrzegłem na biegu jałowym, kiedy silnik był dobrze rozgrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2023 o 11:17, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.9 :!: - Prezes 

Będę musiał sprawdzić, dodaje jeszcze film jak auto się zachowuje przy odpaleniu zimnego silnika. Na początku przez minutę auto pracuje na ssaniu, stosunkowo normalnie po minucie zaczyna sie to klepanie, a przy 1:30 jest już wyraźnie 

https://youtu.be/YVN9LTNq10s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopatruję się problemu z cewką lub świecą, bo podobne stukanie wtedy następuje, ale z uwagi na budowę silnika i LPG chcę wyeliminować warunki samego zapłonu. Nadal nie wiem, na którym cylindrze wypada zapłon. Przecież masz pyclipa.

Prędzej nie Odpowiedziałeś na pytania odnośnie  czystości odmy i gniazd świec.

Dopóki nie odkręcisz cewek, nie odpowiesz na te podstawowe pytania. Tyle jesteś w stanie zrobić. (córka w drodze potrafiła na telefon znaleźć uszkodzoną cewkę i sobie wymienić).

12 godzin temu, pawelkomar napisał:

 


Po podłączeniu pyclip nie ma żadnego błędu, oprócz błędu z sondą lambda, którą mam do sprawdzenia, ale to inny temat.

silnik pracuje bardzo równo, nie faluje, 

Przecież to jest ściśle powiązane, a falowanie jest w następstwie nieprawidłowej pracy zespoły zfr o czym nie mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jabrze napisał:

Nadal nie wiem, na którym cylindrze wypada zapłon. Przecież masz pyclipa.

Jutro będę mógł to sprawdzić, dziś niestety nie miałem możliwości. Od razu napiszę. Sprawdzę też cewki.

 

17 minut temu, jabrze napisał:

Przecież to jest ściśle powiązane, a falowanie jest w następstwie nieprawidłowej pracy zespoły zfr o czym nie mówimy.

Nie do końca rozumiem, sonda lambda może mieć coś wspólnego z tym cykaniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!