Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup 1.9 dCi, 2004 rok.


fly.high

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam zamiar kopić Megankę II, na razie zainteresowała mnie ta oferta:

LINK

jako wytrawni użytkownicy możecie mi powiedzieć po zdjęciach i opisie czy wszystko gra?

chodzi mi między innymi o wersje wyposażenia, czy coś jest innego (nie wiem, np. kolor schowka, może nie powinno być halogenów, itp..) to da duże wskazówki na temat przeszłości auta, czy było bite..

 

dzięki i pozdrawiam. 8-)

 

-----------------------------

z tego co widzę to jest schowek na okulary.. czyli wersja Lux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz.

a powiedz mi jedną rzecz. przy przełączniku od regulacji świateł i natężenia oświetlenia deski widzę tylko jeden dodatkowy przycisk. on będzie od tempomatu? czy od wyłączenia ASR? nie powinno tam być jeszcze jednego przełącznika? coś mi tu nie gra, chyba że nie wiem.

 

P.S. Mam numer VIN. czy jak pojadę do salonu Renault i podam go, podadzą mi za friko informacje o aucie? czy za odpłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przełączniku od regulacji świateł i natężenia oświetlenia deski widzę tylko jeden dodatkowy przycisk. on będzie od tempomatu? czy od wyłączenia ASR?

Na 99% będzie od tempomatu. Mam w mojej Reni i też mam tylko jeden przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie udało mi się sprawdzić importowaneego auta po VIN-ie, zawsze słyszałem odpowiedź w ASO, że tylko krajowe mogą sprawdzić. Ale na forum kilka osób pisało, że czasem się podobno udaje. Samo sprawdzenie jest proste - dzwonisz i mówisz, że chciałbyś umówić się na sprawdzenie, pytasz ile kosztuje i czy pan po VIN-ie może Ci potwierdzić auto i powiedzieć mniej/więcej co było robione - masz daleko i nie chcesz w ciemno jechać :) Na 8-siem ASO tylko we Włocławku :) odmówili mi sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o to czy auto było bite, to jeżeli masz możliwość zobaczenia go "na żywo", to na każdej szybie jeżeli jest orginał, to w najniższej liijce powina być cyferka po kilku kropkach oznaczająca rok produkcji elemetu np .....04, jeżeli rok będzie o ..05, lub ..06 tzn, że szyby były wymieniane, gdyż są nowsze niż samochód, może być najwyżej ..03 jeżeli samochód był sprowadzony, to np francuzkie i włoskie serwisy nie zawsze mają w ewidencji komputerowej dokonywane przeglądy, jednakże wszystkie naprawy gwarancyjne powiny być ujęte, gdyż Reno by ich nie uznało. najlepiej gdyby była ksiązka przeglądów. Jeżeli jest system ESP to zawsze jest ASR, najlepiej gdybyś miał urządzenie do pomiaru lakieru, w meganie grubość to 0,110 do 0,200 mikro metra. tylko przednie błotniki są plastikowe, więc nis nie pokaże. Jeszcze bardzo ważna rzecz nr VIN musi być widoczny w trzech miejscach: na prawym supku koło pasażera, pod przednim oknem, i pod maską koło wlewu wody do szyb.

 

Według mnie ten samochód nie ma esp, ale nie jestem na 100% pewien, czasami wyłącznik może być w podłokietniku.

wrazie czego prosty test lewa strona samochodu na asfalcie prawa na boboczu i gaz do dechy jak ma ASR to koło nie zamieli

Kris 79

 

Ps. Mam też megankę w tym roczniku, jestem bardzo zadowolony, wydaje mi się że ta cena jest trochę za wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi. udało mi się zagadać z gościem z ASO i sprawdził mi bez problemu po VIN. wszystko się zgadza (wyposażenie, rocznik, kolor). według VIN jest to wersja Luxe Dynamique - ale nie wiem jaki to kolor tapicerki, zgadza się ze zdjęciem?

 

są 2 mankamenty. auto nie ma ESP - to po pierwsze. druga rzecz to to że auto miało ostatni serwis w 2006 roku i wtedy zanotowano 98 000 km przebiegu. Tu sprzedawca podaje 90 000.. także albo niedokładnie podaje albo coś było z auta wyciągane. co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby cofnąć licznik, trzeba rozkładać deskę rozdzielcza i wyciągać licznik, dobrze myślę?

przynajmniej w Clio tak miałem, żeby dostać się do styków licznika musiałem całą deskę rozdzielczą zdemontować. Wiem bo wymieniałem licznik na taki z komputerem pokładowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena przyzwoita)) rozumiem, że jeszcze do opłat. Aktualnie jestem po kupnie kolejnej MII z silnikiem 1,9 dci 2004 r. – cena 35 tys. zł, salon, II właściciel, wersja Privialge dla mojego brata. Trochę oglądałem tych megane w ostatnim czasie, wybrana przez nas była chyba 17 którą oglądaliśmy pół Polskie przejechaliśmy. Niestety za cenę poniżej 30 tys. zł nic fajnego i zadbanego, co nie zostało przejechane wałem i niema 200 tys. km. Nie udało nam się znaleźć. W rodzinie mamy już 3 MII ))))) Odnośnie tego autka przebieg wydaje mi się trochę za mały, ale to zawsze można sprawdzić oglądając powyższy egzemplarz.. Kierownica i gałka zmiany biegów wygląda jak prawie nowe. Nie wiem tylko czy inne osoby to zauważyły patrząc na deskę rozdzielczą – dla mnie jest ona po naprawie. Oglądając to na żywo łatwo można sprawdzić w dotyku deski będą widoczne zgrubienie na szpachli)) taka zabawa to tylko 600 zł i decha niby ma wyglądać jak nowa))) niby))))

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deskę rozdzielcza mozna szpachlowac? w weekend albo na poczatku tygodnia podaje ją zobaczyc. na co mam jeszcze zwracac uwage? mysle ze głównie na numeracje szyb muszę patrzeć.

 

co do przebiegu to sprzedawca się poprawil i powiedzial ze jest błąd na aukcji, ma teraz 119 000 km. czyli byloby ok. jest ksiązka serwisowa i jest w niej wpisany ostatni serwis z belgii o ktorym wspomnialem wyżej. czyli wszystko się zgadza z tym co podał mi dealer Reanult po numerze VIN.

 

w sumie ta meganka ma wszystko co szukałem.. 1.9 dCi, klime w automacie, tempomat, składane lusterka.

 

tylko powiedzcie mi jeszcze jak to jest z silnikiem 1.9 dCi. dwa lata temu kupilem z ojcem Clio 1.5 dCi i były rózne opinie o wtryskach. że padają, że trzeba lać dobre paliwo... od 2 lat tankujemy vervę na orlenie i nie mamy do tej pory zadnych problemów z wtryskami.

jak to jest w tym silniku?

 

dzieki za wszystkie podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!