Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup 1.9 dCi, 2004 rok.


fly.high

Rekomendowane odpowiedzi

tak deske się szpachluje a potem maluje i ma wyglądać jak orginał.popatrz na allegro gdzie sprzedają takie deski 600 - 700 zł kosztuj etak usługa. jest tylko jeden mankament pękaja więć po roku kupa g...... taki i tak musi być potem wstawiona nie naprawiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze się dziwię, dlaczego samemu nie jechać do np. Niemiec po lepszy i tańszy?

Sam tak przywiozłem swojego, nie wiem może odważny jestem? Był to mój pierwszy wyjazd w życiu z zachodnią granicę i zaraz po auto.

Jak teraz spojrzałem na gratka.pl to samochody z podobnym wyposażeniem (przeważnie każdemu coś brakuje, co ma mój) sprowadzane to ok. 8 do nawet 12 tys więcej. I dodatkowo znamy stan.

Ja szukałem po różnych mobile, scoutach itp. Potem pisałem mail o VIN. Ci, którzy się ociągali albo odpisywali w stylu: po co Panu numer VIN, auto jest super tak jak na zdjęciach zaraz spuszczałem na drzewo.

Potem już tylko jazda po wytypowane auto i tak już pół roku cieszę się wspanałmy Scenicem.

 

O.

 

PS. W zeszły weekend znów byłem w Niemczech poproszony jako "ten doświadczony" i przy okazji jako drugi kierowca - i znów żadnych nespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym przebiegiem; auto z 2004roku, wpis w książce w 2006 przy przebiegu 98 tyś km, czyli ktoś robił ok 40 -50 tyś km rocznie i nagle wpis w 2008 z przebiegiem 119 tyś km. Czyli albo ktoś drastycznie ograniczył przebiegi roczne z 50 na 10 tyś albo jest to ewidentne oszustwo... :-? Skłaniał bym się ku temu drugiemu, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś musiał powiedzieć, gdy fly.high mu wyjawił swój sekret o przeglądzie z 2006r.. A ponieważ w Polsce kupuje się metryki i przebiegi, a nie samochodu - kupujący dopasowują się do oczekiwań. Należy wziaść pod uwagę, iż roczny przebieg dalek utrzymywał się na wcześniejszym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fly.high, Two brat za daleko pojechal.Starczy tylko skoczyc za Odre a tam juz czekaja dziadki,zeby oddac swoja prawie nieuzywana meganke za pol darmo. :-P

a tak na powaznie to zastanowilbym sie nad tym autkiem,cos jest chyba nie tak z przebiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jakie masz opony, chodzi mi o date produkcji... moze sie okazac ze z 2006 a zjechane to wiadomo co myslec....

dodatkowo sprawdz "wolne rece" to w drzwiach(przycisk) lubi nie dzialac zawsze jakos da sie urwac z ceny....

 

elektryczne lusterka sa fajne ale po deszczu nie rozkladaja sie same tylko trzeba im pomoc (dodatkowo w scenicu mimo ze sa skladane to same sie rozkladaja jak drzwi sie otwiera niedopatrzenie konstruktorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryczne lusterka sa fajne ale po deszczu nie rozkladaja sie same tylko trzeba im pomoc (dodatkowo w scenicu mimo ze sa skladane to same sie rozkladaja jak drzwi sie otwiera niedopatrzenie konstruktorów)

No właśnie mam tak samo! Już chciałem się zabrać za rozbieranie lusterek!

Czy Ten Typ Tak Ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ją ogladalem i wydaje mi sie ze przebieg jest ok. w pierwszych dwóch latach miala jezdzone po około 40 000 km rocznie, w dwóch następnych po 20 tys. teraz ma jakos 118 tys.

 

maniio - dzieki za info o hands free, rzeczywicie przycisk w obu przednich drzwiach nie dziala, w tylnich owszem. zastanawialem sie czy tak ma byc, czy on sam nie ma sie zamykac jak odchodzę z kartą. czyli po zamknięciu drzwi mam karte w kieszeni i wciskam przycisk na klamce aby zamknąć drzwi. dobrze rozumiem? czy to poważna usterka? da się to naprawić we własnym zakresie?

 

kolejne pytanie: przy uruchomionym silniku po odkręceniu korka oleju bylo czuc lekki zapach spalin, olej nie wywalał, bylo czysto. auto stało nieruszane 2 miesiace na posesji, rzadko jeździło, może to dlatego? jest się czym przejmowac?

 

no i dzis nastąpiła awaria przedniej prawej szyby.. opuszcza się tylko kilka centymetów, ponoć się linka zsunęła - ciężkie do naprawy?

W prawych tylnych opuszcza się skokami po kilkanaście centymetrów. wcisne przycisk, opuszcza się, staje, znow musze nadusić, opuszcza sie...

 

za owe ustertki oczywiscie wynegocjowalem niższą cene. :)

---------------------------

edited:

znalazlem cos o tych szybach.. trzeba je jakos przyuczac? o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawych tylnych opuszcza się skokami po kilkanaście centymetrów. wcisne przycisk, opuszcza się, staje, znow musze nadusić, opuszcza sie...

musisz ja przyuczyć jest na forum

no i dzis nastąpiła awaria przedniej prawej szyby.. opuszcza się tylko kilka centymetów, ponoć się linka zsunęła - ciężkie do naprawy?

ciężkie (jest na forum)

wciskam przycisk na klamce aby zamknąć drzwi. dobrze rozumiem? czy to poważna usterka? da się to naprawić we własnym zakresie?

troszkę zdolności manualnych i sie da (jest na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z delikatnym zapachem spalin z wlewu oleju zaraz po uruchomieniu?

--------------

edited, znajomy mechanik ktory mial wlasnie 1,9 dCi powiedział ze na zimnym moze tak być, ważne że nie pluje olejem.

 

teraz zwrócił mi uwagę na wtryski... zeby zdjąć obudowę i zobaczyć firmę. DELPHI czy SIEMENS, oczywiscie ten drugi byłby lepszy. powiedzcie czy to ma aż takie znaczenie przy tych silnikach? i tak planuję lać tylko przykładowo vervę na orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna dobra rada przy kupnie obojętnie jakiego samochodu, to nie spieszyć się z kupnem!!

pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł <czerwona>

i nie ma tzw. ,,okazji,, jeśli jest, to gdzieś jest schowany smok/bo każdej bajce jest smok/

Ja miałem taki przypadek i to właśnie w Zielonej Gorze, pan chciał mi sprzedać MegankeII 1.9DCi 5D 2004r i cena na jaką żeśmy się umówili to 24.500+opłaty.

autko miało full wypas i na dodatek było śliczne. Jadąc do mnie do domu aby sfinalizować umowe, pan w dziwny sposób ,,uciekł,, mi i na ostatnich metrach dogoniłem go i co mnie zdziwiło, to to, że autko jakoś dziwnie ,,bokiem jedzie,, na parkingu poprosiłem pana, aby wyprostował przednie koła i od tyłu samochodu oglądamy linie kół i co? coś nie tak-dziwnie krzywo. w prowizoryczny sposób sprawdziłiśmy ustawienie tylnych kół i okazuje się, ze tylna oś w stosunku do karoserii jest przesunięta w jedną stronę o ok 4 cm, zresztą było to widać gołym okiem. Bajka jaką pan opowiadał też mnie trochę zastanowiła, bo pan ,,bezinteresownie,, zamontował nówki opony Pirelli i sprzedaje samochód. Nie będę opisywał co pan, gdy sam stwierdził krzywizne samochodu mówił, bo nie ma sensu. Miał sprawdzić na wrsztacie, miał oddzwonić i nic, a ja kupiłem samochód w Niemczech tylko ze rocznik 2003 1,9DCi 3d z panoramą dachem i ksenonami, opcja też full wypas. Od pierwszego właściciela, serwisowana ASO Renault z pełną dokumentacją, po przeglądzie z wymianą paska rozrządu, oleji i płynów z wymianą turbiny włącznie w czerwcu 2008 i świadectwem homologacji wystawionym przez Dekre do czerwca 2010r, przy stanie licznika 118.000, gdzie na polskiej stacji diagnostycznej gdy samochód rejestowałem dostałem przegląd tylko na rok. Jedyny mankament jaki się ujawnił, to sierść kota persa właścicielki, którą ciężko było odkurzyć z podsufitki.

czasami warto poczekać z kupnem, a przedewszystkim dokładnie oglądać samochód, gdy się oglądnie kilka sztuk to po pewnym czasie też stajemy się fachowcami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem juz doswiadczenie z kupnem Clio, i tak po 2 miesiacach wyszlo ze byla bita, zobaczylismy pod maska poprzedni lakier, mimo ze to diesel wlew miala od benzyniaka..

takze tu bylem bardziej ostrozny. nie byla to niewiadomo jaka okazja, cena 29 000 to chyba normalna cena. plus oczywiscie oplaty. auto przeszlo pomyslnie komputer, pierwszy przeglad, oczywiscie przed zakupem. papiery dokumentujace wizyty w serwisie mam właściwie z co roku. co dokumentuje przebieg.

martwi mnie tylko teraz spalanie, myslalem ze bedzie mniejsze. teraz mam okolo 8,5 litra, w miescie. moze byloby mniej ale auto bylo w serwisie i nie wiem ile i czy nim jeździli. moze po wymianie filrtów, oleju i rozrzadu bedzie mniej?

moze to ja źle jeżdze? przy jakich obrotach najlepiej zmieniac biegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!