Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki w... no właśnie, w czym?


Rekomendowane odpowiedzi

Megane I 2002 1.6 16V Ex, którego mam od nowości. Serwisowany na bieżąco bez kompromisów, 256kkm przejechane. Od jakiegoś czasu podczas jazdy słychać stukanie. Myślałem, że coś w zawieszeniu, więc podczas przeglądu rejestracyjnego poprosiłem o szczególne zwrócenie uwagi na tę część auta, no i na wszelkie wycieki. Zawieszenie perfekt, zero luzów, wycieków zero. A stuka. Ale dziwnie stuka- stuk głuchy i uwaga: tylko po przejechanych 30-40 km. W świeżo odpalonym samochodzie (po nocy albo dłuższym postoju) nic nie stuka. Ciekawe, że gdy przejadę 300-400km i ruszam (na przykład po  krótkim postoju stuka bardzo mocno). Stuk jest głuchy, początkowo myślałem, że może to jednak amor (ale tłumienie w obydwu z przodu jest takie samo), potem, że klocki ale dlaczego dopiero po jakimś czasie? Może to luz na przekładni ale ze wspomaganie nie cieknie a samo wspomaganie działa bez zarzutu. 

Mój mechanik także to słyszy ale mimo tego, że auto zna na wylot, bo się nim zajmuje od 16 lat (pierwsze 5 lat zajmowało się nim ASO) nie ma żadnych sugestii. Może coś komuś do głowy przychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz można skasować imbusem od spodu samochodu - można zrobić max. ćwierć obrotu.

Kolumnę aby stwierdzić luzy chyba trzeba zdemontować.

Przekładnia: na listwie po prawej stronie może być luz po tylu latach i kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś miałem taki przypadek w mojej Megance,że stukało i stukało.Okazało n się że stuka łożysko górne na kolumnie kierowniczej -zagiołem na nowo uchwyty i do tej pory(5 lat)spoko i cisza .Jest na naszym forum tutorial jak to zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!