Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak zasilania tylnej wycieraczki, moduł UCH


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Dreju1 napisał:

Da radę jakoś wyjąć ten moduł bez demontażu połowy deski? 

Nie jest to trudne, wystarczy wymontować osłonę pod kierownicą. W SC III to trzy śrubki i zatrzaski. W M III tego nie zdejmowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwignie raczej bym wyeliminował bo przednie wycieraczki działają, tylny spryskiwacz też, po włączeniu wstecznego biegu powinien pójść sygnał na tylną wycieraczkę bez potrzeby jej włączania a to też nie działa ;/ Znalazłem natomiast taki film co prawda dotyczy Clio ale też renault 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, carsik napisał:

Chociaż jakaś drobna szansa jest, że nie dostaje sygnału z dźwigienki.

To chyba nie to, bo po załączeniu biegu wstecznego też nie działa. No chyba, że ma tę opcję wyłączoną w module. Jeżeli nie będzie wyjścia 12 V z tego modułu to obstawiam problem z samym modułem, być może wysypała się częściowo jego konfiguracja. Serwis powinien wszystko przywrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa ty to masz mistrzu jednak wyczucie. Zanim rozebrałem połowę przodu żeby dostać się do UCH coś mnie ruszyło po twoich wskazówkach, że mogła się rozsypać jego konfiguracja. Zainstalowałem EcuTweaker, wchodzę w moduł wycieraczek patrzę nieaktywne. Zmiana statusu na aktywne i tadam wycieraczki zaczęły działać 😀 A w głowie miałem już najgorsze scenariusze i gdyby nie twoja pomoc to bym ostatecznie oddał auto do jakiegoś magika, który wymyślał by jakieś cuda i wydał bym majątek na diagnozę. Dzięki jeszcze raz za pomoc. Na zdjęciach dla potomnych zostawiam screeny, która opcja w EcuTweaker była u mnie w statusie "without"

IMG_20230722_102611.jpg

IMG_20230722_102641.jpg

IMG_20230722_102349.jpg

IMG_20230722_102437.jpg

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!