Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze ten zawór kupiłem chyba w lutym. Niby Renault.. kat wyprzedzania zapłonu faktycznie wynosi od 4-9. Właśnie sprawdziłem ile zostało oleju w butelce 300ml. Czyli zostało wlane 4.7L tylko nie wiem ile ubyło przez wycieki i pewnie przy wymianie termostatu też trochę ubyło jak i przy regulacji i sprawdzeniu czy był dobrze ustawiony rozrząd gdzie też mechanik wymienił jakies uszczelnienie na rozrządzie. Przed wymianą elektrozaworu najpierw zrobię z tą misą bo nie mam jak sprawdzić stanu. Bo raczej inaczej nie wyciągnę tej końcówki bagnetu .

Ok już wiem że wchodzi 4.5L oleju jak się nie wymienia filtra a 4.8L jak wymieniam filtr. Czyli brakuje ma oleju na obecną chwilę. Nic dzięki za podpowiedzi. Jak coś się zmieni to będę informował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten nowy cudowny elektrozawór nic nie zmienił. Wymieniłem i bez zmian. Dolalem 200ml oleju. Bez zmian. W sobotę może uda mi się zmierzyć ciśnienie oleju. Będę wiedział więcej to napiszę. Bo znajomy mechanik mówił że misa podobno była ściągana. A też mnie to czeka bo muszę ten bagnet ogarnąć. A jak ciśnienie będzie małe to od razu można zobaczyć jak pompa wygląda. Tylko podobno przy wymianie pompy oleju trzeba znowu rozrząd ściągać.. (4 raz chyba 😂). I zauważyłem że najczęściej ten błąd czy koło przestaje poprawnie pracować jak np dojeżdżam do zjazdu i trochę mocniej hamuję później jeszcze chwilę zadziała ale muszę kręcić silnik na większe obroty. Takie tam spostrzeżenia. Oleju już prawie 5l wlałem ale nie wiem ile go tam jest bo mam jakieś ubytki właśnie przez misę i wcześniej przez rozrząd który został poprawiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że powodem problemu może być wytarte ulożyskowanie wałków rozrządu, porysowane wałki i tam gubi ciśnienie. U mnie też zmienne fazy mijają się z zadany i wartościami podczas hamowania jak już się mocno rozgrzeje 

Screenshot_20230814_075905_org.pyrenteam.pyclip.thumb.jpg.e1fd452a0b1eeaecfed41ec8d8841649.jpg

Zastanawiam się czy może  faktycznie jest za dużo tego oleju. U mnie jest ok 5mm powyżej minimum. Olej mam zalany 5w30 Mannol.

Powinien być chyba 5w40 ale nie wiem czy to może być problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje przy rozgrzanym aucie ale kole też nowe. Nie mam jak samemu zmierzyć tego ciśnienia. Skoro kolega ma maks oleju i ten sam problem to chyba olej nie ma na to wpływu. Jeden mechanik powiedział nie wiem czy słusznie że skoro jest olej to nawet jak by było 2 litry a pompa nie łapała by powietrza to ciśnienie było by odpowiednie. U kolegi widzę szacowana temperatura oleju 70 a u mnie 90 stopni.

 Screenshot_20230814-133721.thumb.png.4042b66b4ed18a7fa14f65f7a209c8f6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bezdomny82 napisał:

Jeden mechanik powiedział nie wiem czy słusznie że skoro jest olej to nawet jak by było 2 litry a pompa nie łapała by powietrza to ciśnienie było by odpowiednie.

Potwierdzę " a pompa nie łapala by powietrza to ciśnienie było by odpowiednie".

Kontrola przestawiacza walka jest realizowana za pomocą dwóch czujników. Wału, czyli synchronizacji, który jest podstawą działania silnika i wałka, który pracuje w oparach oleju. Może na niego należy zwrócić uwagę.

Podobna usterka ustąpiła po wymianie tego czujnika w A2. Samo czyszczenie nie przyniosło skutku. Występowala tylko na długich trasach, czyli była związana z temperaturą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jabrze napisał:

Jeśli u Ciebie jest coś nie tak, to być może wieszające się koło. Pod tym kątem warto obserwować w jeździe.

A jak to sprawdzić czy się koło zawiesiło? Wzrokowo? 

A2 czyli czujnik wału korbowego? Ten czujnik wałka rozrządu co jest pod kolektorem mam nowy. Bodajże Simensa o ile tak jest oryginał. A czujnika wału nie zlokalizowlalem jeszcze. Chyba tylko ten został do wymiany i map sensor 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wału jest z boku silnika od strony skrzyni, ale jego bym nie podejrzewał.

Wieszanie koła jeśli występuje to w przedziale 5-25 stopni. Pamiętam z forum tylko jeden przypadek blisko maksymalnego wychylenia.

Z mapsensorem nie widzę związku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O map sensor chodziło mi że jeszcze go nie wymieniłem . Jeśli dobrze rozumiem to koło jak się zawiesi to pokazuje cały czas między 5-25 stopni? Mi chyba mniej pokazuje nawet raczej koło 2-3 stopnie albo nawet 0.78 czy jakoś tak. Jutro nagram film z car scanner jak to pokazuje. Ostatnio jak mechanik ustawiał mi rozrząd poprawiał to się zastanawiał nad tym kołem no niby z średniej półki bo Delphi ale zostawił to co było tylko ustawił we właściwej pozycji podobno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze? To stwierdzenie czy mam źle ustawiony i dlatego jak prawdopodobnie koło się zacina to pokazuje okolice 0 stopni? Mogę mieć źle bo jakoś chyba ciężko znaleźć dobrego i pewnego mechanika.. takie czasy niestety. Zobaczymy co pokaże ciśnienie oleju. Jak będzie ok to znowu rozrząd i zmiana koła zmiennych faz. Ciekawe jak mogę stwierdzić że to koło się zacięło. Wizualnie się nie da. I jak chłodne to wraca do normalnej pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!