Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak napięcia dla żarówki lampy pozycyjnej w klapie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Mam taki problem, niedawno nabyłem Megane III HTB 5D, nie świeciła jedna żarówka od pozycyjnego światła w klapie. Myślałem że to żarówka, okazało się że nie. Na złączu lampy pod tapicerką klapy (czarne złącze) brak zasilania. Patrzyłem z grubsza czy przewody są w dobrym stanie na peszlu/przelotkach między klapą a dachem i wyglądają ok. Samą lampę podpiąłem w miejsce tej która świeci i jest ok. Bezpieczniki oczywiście też sprawdziłem. W całym samochodzie nie świeci tylko ta jedna żarówka (przeciwmgłowe w tej lampie świeci)

 

Czy mógłby mi ktoś wskazać gdzie przy module USM/UCH znajduje się przewód do tej żarówki pozycyjnej w klapie?

Może @aniewa pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym przyczyny w peszlu osłaniającym przewody idące do klapy. Obie żarówki świateł pozycyjnych umieszczone w lampie w nadwoziu i w lampie w klapie zasilane są z tego samego przewodu, który w gdzieś w wiązce rozgałęzia się na dwie lampy. Możesz spokojnie zrobić bypass z lampy w nadwoziu do lampy w klapie, jeżeli nie znajdziesz przerwanego przewodu w peszlu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Brak napięcia dla żarówki lampy pozycyjnej w klapie.
27 minut temu, kli.mat napisał:

Ale poszukiwanie przerwy w obwodzie będzie gehenną, tym bardziej że nie wiadomo gdzie przewody się rozdzielają.

To zależy o którą lampę chodzi, zasilanie lewej lampy rozdziela się już we wtyczce przy przednim lewym słupku na pinie 28. Z niego wychodzą dwa przewody do obu lewych lamp świateł pozycyjnych z tyłu. Prawe tylne pozycyjne rozdziela się gdzieś w wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!