Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana świec 2.0tce 180km


niko9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie będe wymieniał świece i uszczelkę odmy.

Czy świece zapłonowe lepiej wykręcać na zimnym czy ciepłym silniku? bo żarowe wiem,że na ciepłym.Pytam bo w poprzednim silniku benzynowym jak na zimnym odkręcałem pierwszy raz świece to taki ciągły zgrzyt był jakby gwint się psuł podczas wykręcania dlatego myślę czy na ciepłym lepiej nie wykręcą się?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic o tym nie wiem więc tym chętniej się wypowiem. Tak na logikę nie powinno to mieć znaczenia bo takie dylematy mógłbyś mieć przy każdej śrubce na silniku. Silnika nikt nie rozkręca na ciepło bo co, jak ostygnie?  Palnikiem go będzie grzał? Skrzypienie może wynikać z różnych powodów. Świece wymienia się obecnie bardzo rzadko, przeciętnie co 60 kkm. Są przeważnie w zagłębieniach więc potencjalnie jest to miejsce gdzie zbiera się kurz piasek itp. Odkurzyć, oczyścić to miejsce jest trudno. Przeważnie wydmuchuje się je sprężonym powietrzem przed wykrecaniem ale jakoś paproszek może się przyplątać. Myślę też że sporo ludzi przykręca świece na czuja bez klucza danamometrycznego. Nie sądzę żebyś mógł urwać świece chyba że weźmiesz pół metrowy "wzmacniacz".  Osobiście trochę świec wymieniłem i nie miałem problemów z odkr/zakr.

Co do świec żarowych to trochę ich wymieniłem i jeżeli jest bida to zimno-cieplo ma średnie znaczenie. Liczy się raczej cierpliwość i delikatny upór. Ukrecilem 2 świece i sam je wyciągałem więc znam tą zabawę. 

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!