Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ekran licznika i nawigacji włącza się ponownie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój pierwszy temat na forum Megane, ponieważ po półtora roku pojawił się pierwszy problem, którego sam nie umiem rozwiązać.

Posiadam Megane 3 Bose 1,2 benzyna, 2015.

 

Dzisiaj sprzątałem samochód po urlopie, odkurzałem, ścierałem kurze, coś podmywałem. Po wyjściu z samochodu i zamknięciu z pilota zauważyłem, że ekran licznika zgasł i ponownie się załączył. Lusterka się złożyły, centralny zamek pozostał zamknięty. Potem zauważyłem, że również świeci się nawigacja (wyświetla godzinę) i czerwona lampka przycisku ręcznego hamulca.

Nie bawiłem się w elektronikę. Próbowałem odpalać silnik, gasić, nawet przejechałem się po parkingu.

Czytałem w internecie, że przyczyną może być zamoknięte radio, ale ja chyba tylko przejechałem je szmatką z zewnątrz. Być może troszeczkę psikłem płynem na joystick - mogło mieć to znaczenie?

Odkręcałem też hak i ruszałem wtyczką od bagażnika, ale wątpię, by to było powiązane.

 

Wiecie może co i gdzie odłączyć, by dojść co psuje tą elektronikę?

Oczywiście, raczej udam się do mechanika, ale teraz godzina późna, więc warto się doszkolić.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem rozwiązany.

Dla następnych pokoleń - przyczyną okazał się być akumulator, który był już stary. Najprawdopodobniej rozładował się przy sprzątaniu, kiedy często otwierałem i zamykałem drzwi, co uruchomiało ekrany i kontrolki - tyle musiało wystarczyć dla staruszka.

Do tej pory nie kontrolowałem stanu akumulatora, ale to się zmieni.

Kupiłem nowy akumulator, ponieważ na dwóch przetestowanych prostownikach pokazany został error.

Dzięki,

Pozdrawiam.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!