Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpowietrzenie układu chłodzenia megane 3 2.0tce


niko9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie potrzebuje pomocy.. wie ktos jak prawidłowo odpowietrzyc układ chlodzenia ? zlałem cały płyn zmieniłem termostat itp i teraz tak czytając w serwisówce pisało,że niby lać płyn do momentu az pojawi się na trzech odpowietrznikach na chłodnicy,przy termostacie i na wężu nagrzewnicy.. następnie zakręcić odpowietrzniki i nalać płynu do pełna ale co przez to rozumieć? do pełna pod sam korek pomijając znak max? bo przy zalewaniu pierwszym pewnie trzeba nalać full żeby układ się zapełnił? i pisało uruchomić silnik nie włączać klimatyzacji,żeby wentylator nie pracował od samego początku zwiększyć obroty do 2500obr i po drugim włączeniu wentylatora zgasić silnik.. tylko co mi nie pasuje

 

-czy można z odkręconym korkiem zbiorniczka dodawać gazu? nie będzie wtedy chlapać płynem mi pod maską? w poprzednim aucie nigdy nie gazowałem z odkręconym żeby nie chlapało płynem.

-zwiększyć obroty do 2500.. można bezpośrednio na zimnym silniku od razu na 2500 trzymać?? i jeszcze w dodatku jak się wentylator drugi raz załączy wyłączyć silnik czyli co mam ciągle obroty utrzymywać? no raczej chyba nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplikujesz sobie życie. Zalej aż przez odpowietrzniki będzie lecieć. Zakręć odpowietrzniki, uzupełnij płyn w zbiorniczku do znaku max. Zakręć zbiorniczek, jedź z na drogę z 15km. Po testdrivie zobacz ile jest w zbiorniczku. Nie odkręcaj, daj ostygnąć. Na zimnym silniku sprawdź poziom i ewentualnie uzupełnij do znaku max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko,że przez około tydzien autem nie ruszę a jutro chce odpowietrzyć to jak to na postoju zrobić? wlac płynu aż wyleci odpowietrznikami zakręcić je uzupełnić płynu do znaku max zakręcić korek uruchomić auto i zostawić tak na biegu jałowym aż wentylator sam się załączy? czy miedzy czasie dodać gazu? (mowa ciągle o zamkniętym korku zbiorniczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!