Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło pasowe alternatora ze sprzęgiełkiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.

Mam do Was pytanie bo napewno ktos z Was mial juz podobny problem z kolem pasowym alternatora. Pytanie jest moze prozaiczne ale nie moge znalezc sensownej odpowiedzi do czego ma sluzyc te smieszne sprzegielko w kole pasowym alternatora? Kiedys alternatory nie mialy takich codactw i dzialaly bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik 1970 - odpowiedz w stylu skoro tam jest to tak musi byc nie jest chyba odpowiedzia na zadane pytanie. To po pierwsze, po drugie wyszukiwarka swietnie dziala ale jezeli nie moge uzyc polskich znakow diakrytycznych (brak polskiej klawiatury) to wyszukiwanie staje sie niemozliwe. Krytykowanie kogos za bledy chyba nie jest zadaniem tego forum. Jak nie znam odpowiedzi to po prostu jej nie udzielam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sprzegiełko "jednokierunkowe", przy dodawaniu gazu wirnik alternatora się rozpędza a przy ujmowaniu gazu dzieki temu sprzęgiełku wirnik ciągle kręci się z wiekszą prędkością wykorzystując swoją bezwładność, nie jest hamowany paskiem alternatora. To rozwiązanie oszczędza pasek i alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Drodzy Koledzy.

Mam pytanie: wymieniłem już 3pasek klinowy i znó robi mi się ta sama przypadłość. Otóż pasek klinowy zsuwa się na zewnątrz, zaczyna się strzępić a później zrywa się. Wymieniłem już rolkę napinacza paska, ale sytuacja powtarza się po raz kolejny.

BARDZO proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Pytałem się mechanika, ale on powiedział, że nie spotkał się z takim przypadkiem aby rolka na alternatorze (a tam jest to sprzęgiełko) powodowała taką usterkę.

Jak myślisz, to powinno pomóc?

I czemu tak się dzieje?

 

[ Dodano: 2009-01-02, 16:16 ]

Prezes, jeszcze jedna rzecz.

Trochę z innej półki...

Jakiś czas temu musiałem wymienić pasek rozrządu (wkręcił mi się zerwany pasek klinowy). Po wymianie rozrządu zaczęła mi się świecić kontrolka świec żarowych. Na komputerze diagnostycznym wyszła awaria zaworu EGR. Wymieniłem go. Próbowałem usunąć ten błąd na komputerze, ale nie chce zniknąć. Co jakiś czas ta kontrolka gaśnie. Ale jak np. dodam gazu, znów się zapala.

Możesz mi poradzić coś na ten temat?

Sorki, że trochę zboczyłem z tematu.

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czasami pada to sprzęgiełko i rolka dostaje bicie, widać to przy dodawaniu gazu i puszczaniu.

Próbowałem usunąć ten błąd na komputerze, ale nie chce zniknąć.

Zależy na jakim komputerze - trzeba to zrobić na firmowym clipie w ASO

Ktoś o podobnym problemie pisze w innym temacie, więc nie będziemy tu robić OT :mrgreen: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przy wymianie paska klinowego ZA KAŻDYM razem. Można powiedzieć, że patrzałem mechanikowi na ręce. Dzisiaj potwierdziło się, że muszę wymienić koło pasowe alternatora wraz ze sprzęgiełkiem.

Kupiłem za 206 PLN, a w większości sklepów u mnie chodzą po ok.240 - 250.

Czekam na przesyłkę (kupiłem na Allegro). Jak będzie w tym tygodniu, wymienię to koło w sobotę i dam znać, jak po tej wymianie sprawuję się moja Renia.

Raz jeszcze DZIĘKI WIELKIE dla Prezesa - naprowadził mnie na dobry tok myślenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze DZIĘKI WIELKIE dla Prezesa - naprowadził mnie na dobry tok myślenia.

Nie ma za co - po to jest forum ;-)

Po prostu przerobiłem to u siebie i wymieniłem za wczasu, zanim coś więcej się stało.

Widziałem na własne oczy jak się zachowuje po dodaniu gazu.

Ruch może nie był wielki ale istotny dla dobrego prowadzenia paska.

Jednak to tylko cześć eksploatacyjna i wymienna. ;-)

Wniosek - czasami warto zerknąć pod maskę i trochę posprawdzać na większych obrotach.

wielebny77, Oby to było to :mrgreen: Obserwuj co jakiś czas jednak ten pasek :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam własnie kupiłem sprzęgiełko alternatora i mam problem nie wiem jak zblokować wirnik alternatora aby otkręcić śrube która mocuje sprzęgiełko bo po zblokowaniu sprzęgiełka szczypcami kręci mi się wirnik obraca mi się cwraz ze śrubą czy jest jakaś możliwość aby to zrobić bez wyjmowania i rozbierania alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!