Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5DCI a strefy SCT


Motofan46

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od lat Megane sedan 1,5DCI z 2004r i w sumie lubię to auto bo ma zalety w stosunku do innych .
Tymczasem okazuje się ,że chcą go wykluczyć z jazdy po Warszawie . według CEPIKu ma Euro 3 a na diesle maja wyższe wymogi .
Moje pytanie czy ten silnik w nowszych rocznikach ma wyższe normy ? Czy jest opcja jakoś podnieść ją w CEPIKU bo piszą ,że tam są błędy  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np miałem błąd. Auto spełniało Euro5 a miałem wpisane Euro4. Co ciekawe kupiłem lagunę z tego samego rocznika i ma troszkę inny silnik i normę euro4. Jaką twój silnik ma normę to prawdopodobnie ktoś z forum podpowie. Ale w tym roczniku będzie Euro3 lub 4. Ewentualnie można zadzwonić do Renault Polska i jeżeli ma euro 4 a wpisane jest euro 3 to 127zł kosztuje kwitek w Renault Polska i z tym kwitkiem do wydziału komunikacji. Jeżeli jest Euro 3 to chyba nic z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Motofan46 napisał(a):

Moje pytanie czy ten silnik w nowszych rocznikach ma wyższe normy ?

Oczywiście, że tak. Już w 2005 roku silnik 1,5 dci o mocy 105 KM posiadał normę Euro IV. Od mniej więcej 2008/2009 roku te silniki w większości spełniają normę Euro V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak ,że wcześniej w 2004r nie było tej normy więc określili ją jako Euro4 . Spotykam się z takimi opiniami na forach  niektórych aut .
Jeśli nadal to jest ten sam silnik to jak może spełniać Euro V a rocznikowo starszy nie . Czy Renault może wydać dokument na spełnienie normy Euro V .

Edytowane przez Motofan46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest ten sam silnik w rozumieniu samochodu. To, że ma tą samą pojemność i oznaczenie kodowe K9K nie oznacza, że jest taki sam. Najważniejsza część tej zabawy to osprzęt w jaki jest wyposażony. Czy  Twój samochód posiada DPF?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault może wydać dokument o euro 5 dla pojazdu który taka normę spełniał w momencie produkcji. Ty możesz dostać dokument o euro 3 lub4 bo nie wiemy jaka normę masz. Generalnie euro 5 to samochody z DPF. Euro 4 dało się jeszcze spełnić bez filtra. A co do tego jak nowsze silniki mogą spełniać to normalne to dlatego że mają wspólne jedynie oznaczenie 1.5dci:) rodzajów tego silnika był ogrom. Np układy wtryskowe Delphi czy Siemens. Sam Siemens wychodził chyba w 3 generacjach. Do tego te silniki różniły się w zależności od modelu i rocznika. Np jak mówiłem moja laguna ma euro 4 gdzie większość Megane w tych latach miała już euro5. Pasowało by również wspomnieć o ogromie wersji mocowych:) 

 

Najlepiej wrzuć Vin i zobaczymy. Jak nie to telefon do Renault Polska

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Motofan46 napisał(a):

A to nie jest tak ,że wcześniej w 2004r nie było tej normy

W tym roczniku dla tego silnika podawana była norma zanieczyszczeń jako Euro 2000, podawane było tylko dopuszczalne zadymienie. Na pewno nie spełniał normy Euro IV.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!