Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

przy sprzątaniu samochodu zauważyłem wodę w schowku w podłodze, po stronie pasażera. 
Zacząłem od odpływów w podszybiu, zdjąłem wszystko, ale wydaje mi się, że nie było tragedii - trochę syfu, ale próbując przeczyścić nie zauważyłem, żeby odpływy były zapchane. Woda w podszybiu też nie stała. 
Ściągnąłem wykładzinę i nie widzę, żeby gąbka była nasiąknięta. Nie ma też żadnych śladów na podłodze pod wykładziną. Mokry jest schowek, jego pokrywa i kilka centymetrów wykładziny w lewo, w stronę kierowcy.
Czy w związku z tym mogę wyeliminować podszybie jako powód pojawienia się wody? 
Z tego co gdzieś przeczytałem odpływ klimatyzacji znajduje się bliżej lewej strony i jeżeli on byłby zapchany woda pojawiała by się raczej po stronie kierowcy - to prawda? 

W takim razie zostaje jeszcze kwestia uszczelki drzwi? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatchback 5d, bez szklanego dachu. 
 

Zastanawiam się nad jeszcze jedną ewentualnością - ponieważ chwilę wcześniej byłem na myjni. Może być tak, że podszybie było zapchane, woda zaczęła się lać do środka a ciśnienie z lancy je przetkało? Mam wrażenie, że wokół odpływu jest ślad po stojącej wodzie. 

Edytowane przez Bielu_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne z tym przepchaniem. Bardziej skłaniałbym się do myśli, że może przy jakimś większym natężeniu opadu był jakiś poziom wody przez chwilę, i ta woda się gdzieś tam dostała, Nie można wykluczyć szyby czołowej, spotykany temat.  Najlepiej zawsze udać się na myjnię i karcher w dłoń, ktoś do środka i obserwować w którym miejscu się dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2023 o 12:28, Bielu_1 napisał(a):

Hatchback 5d, bez szklanego dachu. 
 

Zastanawiam się nad jeszcze jedną ewentualnością - ponieważ chwilę wcześniej byłem na myjni. Może być tak, że podszybie było zapchane, woda zaczęła się lać do środka a ciśnienie z lancy je przetkało? Mam wrażenie, że wokół odpływu jest ślad po stojącej wodzie. 

Witam, ja miałem to samo po większym deszczu, ale tylko gdy auto stało na parkingu, podczas jazdy w ulewie woda się nie zbierała. Woda była po obu stronach auta, długo mnie to zastanawiało, pewnego letniego dnia polałem wodą z węża po szybie przy otwartych drzwiach, woda całkiem wartkim strumykiem wypływała spod boczku drzwi, zamknąłem drzwi i lałem wodę dalej, i zobaczyłem jak szybko wlewa się do schowka. Przypomniało mi się że przed tymi powodziami wymieniałem głośniki, uszkodziłem przy tej operacji wklejone styropiany poniżej głośnika. Woda zamiast spływać po tym styropianie i wypływać w otworze w drzwiach, przedostawała się pod boczek od wewnętrznej strony drzwi i dalej już wiemy gdzie. Wiem to moje lenistwo nie naprawiłem tego od razu, ale za to teraz mam zaklejone lepiej niż fabryka to robi.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!