Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

benzyna z gazem?


mantev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od pewnego czasu mam wrażenie,że przy jeździe na gazie pobiera mi zbyt duże ilości benzyny.Pomijając błąd wskazań,wycieki i tym podobne ( bo nie ma widocznych),czy jest możliwe żeby benzyna była spalana razem z gazem?

mam brc seq24,1.4 16v

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie rzecz biorąc wg mnie jest to możliwe, na przykładach:

1. Równocześnie jest podawana na przykład 1/4 dawki benzyny, a reszta zapotrzebowania na energię pokrywana jest odpowiednią dawką gazu.

2. Obydwa układy benzynowy i gazowy sterowane są komputerowo. Program jest tak opracowany, że w przypadku awarii wtryskiwacza gazowego na którymś cylindrze, na ten cylinder automatycznie podawana jest benzyna przez układ benzynowy.

W obu przypadkach podawanie paliwa jest pod kontrolą i silnik powinien pracować normalnie.

W praktyce raczej takich przypadków nie ma. Silnik pracuje albo na benzynie albo na gazie i to jest pod kontrolą. Jeżeli w takim przypadku silnik dostanie dodatkowe zasilanie (niekontrolowane) to jego praca juz nie będzie prawidłowa. Mogą być trudności z opaleniem, może gasnąć, może się dusić, mogą wystapić strzały w "gaźnik" itp. To wszystko zależy od tego jak mocno będzie w tym przypadku przedawkowane paliwo. Takie sytuacje przy tak zkomputeryzowanej pracy obecnych silników powinny być sygnalizowane.

 

Z poważaniem - gimak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mantev, niemożliwe. Generalnie w naszych silnikach w cyklu mieszanym schodzi 0,5l PB na 100km a że komputer sam liczy stan paliwa względem przejechanych kilometrów to jest wrażenie że wskazówka żyje własnym życiem.

Wchodząc w tryb testowy możesz sprawdzać stan paliwa (pomiar wagowy) i jadąc w trase możesz porównać wynik.

gimak, opcje "teoretyczne" zostaw bajkopisarzom - gdyby soft mógł dawkować 1/4 LPG i 3/4 PB w życiu nie dałby rady korygować dawek względem wskazań SL

P.S. Jeżeli masz wątpliwości odłącz zasilanie od 1 wtryskiwacza LPG i zobaczysz efekt.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poleci za dużo gazu to śmierdzi niespalonym gazem aczarny dym to sadza z paliwa. Nie mylić z białym dymem, który jest parą wodną - widoczna zwykle zimą i jest wynikiem spalania LPG....

Co do wlewania do cylinda 2ch paliw to jest takie coś w instalacjach IIgen lpg jak emulator wtryskiwaczy. Proste urządzenie elektroniczne zbudowane z mikroprzkaźników i rezystorów. U mnie w Scenicu po ruszeniu, delikatnym puknięciu przy pracy na lpg, załączał 2 wtryskiwacze (dwa bo są 2 przekaźniki podwójne i jeden miał słaby styk z płytką drukowaną).

A przepuszczające wtryski to niedomykające się wtryski z powodu osadów. Mówiąc prościej wtryskiwacz jest jak kran, który po kilku latach zaczyna kapać.

 

Ale powodem dymienia może być także sonda lambda, czujnik temperatury, czy mapsensor.

 

Ale na kopcenie z wydechy ma wpływ także lambda mapsensor, czujnik temperatury i dotyczy to tylko prazy na paliwie. W gazie nie ma co dymić na czarno a jeżeli dymi to już powiedziałem - albo wtryskiwacze nieszczelne albo elektronika pada..

 

ps Co do lpg na sekwencji to już bardziej skomplikowane, bo jak tam jakiś wtryskiwacz lpg padnie to mogą pracować pozostałe a ten jeden na paliwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś gdzieś słyszałeś ale do prawdy troszke Ci brakuje.

z białym dymem, który jest parą wodną - widoczna zwykle zimą i jest wynikiem spalania LPG....

Biały dym może świadczyć o przedostawaniu się płynu do komory spalania. Nie należy jednak mylić go z dużo rzadszą parą wodną która jest normalnym efektem spalania czy to PB czy LPG - bo po to właśnie mamy w autach katalizatory.

A przepuszczające wtryski to niedomykające się wtryski z powodu osadów. Mówiąc prościej wtryskiwacz jest jak kran, który po kilku latach zaczyna kapać.

Precyzując piszesz o końcówkach wtryskiwaczy na których faktycznie może gromadzić sie nagar co w czasie wtrysku powoduje nierównomierne rozprowadzenie/rozpylenie paliwa co nie zapewnia 100% jego spalenia - jednak na końcu takiej końcówki nie ma zaworku jak w kranie zamykanej na czas pracy z LPG tak więc nie ma powodu kapać.

ps Co do lpg na sekwencji to już bardziej skomplikowane, bo jak tam jakiś wtryskiwacz lpg padnie to mogą pracować pozostałe a ten jeden na paliwie...

Jest bardziej skomplikowane fakt - u mnie awaria jednego wtryskiwacza przełącza od razu cały układ na gaz - aczkolwiek jeżeli ktoś wie jak to zrobić żeby dwa garki chodziły na gazie dwa na benzynie - czekam na info przyda sie mi i jeszcze kilku osobom z forum na przegląd które na LPG mają za wysokie HC.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacz ma iglice a elektromagnes nią porusza. Jak się powyciera albo nawłazi syf to taki wtryskiwacz jest nieszczelny i przecieka, kapie mimo odcięcia jego zasilania w czasie pracy na lpg. A jak leci gaz i paliwo to co się dzieje? nie spala wszystkiego i leci sadza. A sadza z paliwa bo z gazu to chemicznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet stara kuchenka gazowa jak jest dobrze ustawiona to nie kopci. Po prostu w gazie jest ilościowo mniej ilościowo węgla a więcej wodoru niż w benzynie czy ropie i dlatego tego wizualnie nie widać. I też raczej nie widziałem za benzyniakiem czarnej chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!