Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co to za scalak w mikrofonie Meg 3


Rekomendowane odpowiedzi

To fotka płytki w oryginalnym mikrofonie Megane 3. Czy jest ktoś w stanie podać co to za układ scalony? Czy mikrofon wzmacnia sygnały? Czy to mikrofon pasywny? Chcę do Radia Android podłączyć oryginalny mikrofon ale informacji brak.

Mikrofon oryginalny2.jpg

mikrofon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się tylko domyślać. Jest to wzmacniacz operacyjny z funkcją dopasowania impedancji oczywiście aktywny. Pozostaje pomierzyć jakim napięciem jest zasilany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jabrze napisał(a):

 Pozostaje pomierzyć jakim napięciem jest zasilany.

Zatem, jak rozumiem, muszę podłączyć z powrotem oryginalne radio i dopiero wtedy napięcia na kostce w podsufitce pomierzyć. Bo zasilany jest mikrofon przecież z radia; gdy mam podłączonego Androida nic tam nie może się pokazać. W grę wchodzi chyba jedynie 12 lub 5 V. Pomierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jabrze napisał(a):

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Pomierzyłem, podłączyłem na chwilę stare radio i miedzy oplotem czyli masą zapewne a czerwonym jest 5,4V. Żadnego innego napięcia nie ma w innych kombinacjach. Znakiem tego po drodze w radiu jest przetwornica.

Gdybym chciał wykorzystać ten mikrofon do radia z Androidem to widzę to tak:

- masa i biały do wtyku radia Android. Gniazdo na mikrofon jest typu Jack i sądzę, że są tam tylko dwa przewody (foto)

- musiałbym z niewielkiej przetwornicy stworzyć 5V. A jak podłączyć ją do mikrofonu? To chyba nie takie proste. Oryginalny mikrofon dostaje masę czyli minus z radia. I czy tę samą masę wraz z białym przewodem wykorzystuje do wysyłania sygnałów z mikrofonu do radia?

Nie wiem czy jasno się wyrażam. Mam wątpliwości. W oryginalnej instalacji minus jest z radia, tutaj natomiast byłyby dwa minusy? Jeden z przetwornicy, drugi z radia Android. Nie pogryzłyby się?

 

wiązka z mikrofonem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały to pewnie przewód sygnałowy. Akurat dobrze się składa, bo czerwony możesz podpiąć do usb ( gniazda zasilania w radiu; masy połączone. Trzeba trochę poeksperymentować. Oczywiście nic nie przeszkadza podpiąć dodatkową przetwornicę, której minus łączysz z masą radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też nie wpadłem na to😄 A mam przecież dwa wyjścia USB w radiu Android. To fajne rozwiązanie, bo złącza mikrofonu i USB są obok siebie. 

Poeksperymentuję. 

Dziękuję

Mógłbym jeszcze prosić o ocenę prawidłowości tych dwóch schematów?

O ile dobrze rozumiem, to przy zasilaniu z USB mogę minus z USB połączyć z masą/oplotem mikrofonu. To by znakomicie ułatwiło prowadzenie kabelków, lutowanie.

IMG20240426072401.jpg

Edytowane przez figurel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 09:29, jabrze napisał(a):

Tak - wszystko prawidłowo połączone.

Podłączyłem i mikrofon działa. Ale daremnie się trudziłem :), choć wiedzy zdobytej nikt mi nie odbierze. Dlaczego daremnie? Po połączeniu wszystkiego zaświtała mi myśl, że może spróbować mikrofonu w ekranie. Czemu nie wcześniej? Zasugerowały mnie opinie w sieci, że mikrofon w Androidzie kiepsko zbiera, na wyposażeniu był dodatkowy mikrofon, więc nawet o zamontowanym w radiu nie pomyślałem a okazuje się, że dużo lepiej, czyściej mnie słychać niż z oryginału. Mam zatem trzy mikrofony; w ekranie, oryginał w podsufitce i dodatkowy dostarczony z radiem :) Oczywiście dwa ostatnie odłączone.

Dziękuję za pomoc kol. jabrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!