Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dzisiaj chciałbym pochwalić się swoją modyfikacją a raczej rozwiązaniem problemu z oślepianiem. Trochę szukałem rozwiązania i już miałem kupić uszkodzone lusterka od niemieckich samochodów aby sprawdzić czy da się jakoś dopasować wkład albo całe lusterko do opcji z fotochromem. Na szczęście znalazłem na ali ofertę zamiennika, który... okazał się strzałem w 11! Nie ryzykowałem niczym, bo miałem możliwość zwrotu ale zostawiam. Co ciekawe wkłady mają nieco szersze pole widzenia więc martwy punkt jest przesunięty. Mam auto z 2009 roku więc możliwe, że nowsze mają poprawione wkłady (tego nie wiem) aczkolwiek u mnie jest diametralna poprawa. Przede wszystkim nie jest to tylko niebieska folijka a faktyczny fotochrom, bo działa dokładnie tak jak w niemieckich starszych autach (z niebieskim szkłem oczywiście).

Wkłady jak się nie mylę są podobne do Scenica i Laguny a ponieważ jest to element i naszego bezpieczeństwa warto się tym podzielić.

Aż dziw, że w standardzie tego nie chcą dawać :)

Co do cofania po ciemku test przede mną, ale dlatego wymieniam też żarówki na mocniejsze LED'y i planuję jednak dorzucić kamerę (mimo wersji Liftback). Na lusterku jest naklejona folia więc ona była brudna w chwili robienia zdjęcia, która i tak leci do wymiany. Czekam na paczkę a zamówiłem hydrożelową, która lepiej się układa na załamanej płaszczyźnie + ma właściwości oleofobowe, hydrofobowe i lepiej zabezpiecza przed uderzeniami (jedna z warstw zrobiona jest z kauczuku).

 

Link: https://www.aliexpress.com/item/1005004329176284.html

IMG_20240704_124052.jpg  IMG_20240704_124050.jpg    

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 6 :!: - Prezes

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze myślałem, że one są w prądzie i podpięte pod czujnik światła z lusterka wstecznego, wewnętrznego :D

X

To co, teraz Audi, BMW na lasterach, matrixach i innych przepalających mózg światłach mnie by nie raziły?

X

Co to jest za mleczna, plastikowa owiewka nad lusterkiem? O.o

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i takie i takie - czyli sterowane elektrycznie i ze stałym filtrem jak te z oferty. Jak się nie mylę to stare Mercedesy i BMW w krajach bliskiego wschodu miały właśnie ze stałym filtrem. Zachęciły mnie opinie o niebieskich z forum VW - jak poszperać sieć to jednak trochę więcej komentarzy o tym jest i większość sobie chwaliło

Przy zwykłych lampach widzisz kontury wewnętrzne klosza, w LED'ach pojedyncze punkty źródła światła (z aut, które mijałem) nie jest to "zlany pasek" więc efekt odbicia jest mniejszy. Za tydzień jadę nad morze to będzie lepsza okazja do przetestowania w nocy. Na pewno co warte docenienia to ten szerszy kąt.

Owiewki są z aliekspress - choć nie wyglądają jakoś uroczo (dlatego, że były bezbarwne, wykonane z kauczuku - może czarne lepiej by wyglądały) to przykleiłem, bo lusterka są moim zdaniem nieco źle zaprojektowane - za płytko są osadzone wkłady przez co nawet jak się złożą to i tak są mokre a podczas jazdy w deszczu tym bardziej. Trochę ten patent pomaga i co zaskakujące mimo dwóch zim i prędkości 180 km/h się trzyma bardzo dobrze. W Golfie VI jednak wkłady były głębiej głębiej i tego problemu nie miałem (choć nie były składane) więc to tani patent na poprawę. Jak na razie nie znalazłem trochę dłuższych (zwykle są 18cm), bo jak widać spokojnie by weszły i od zewnątrz troszkę bardziej by odsłonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!