Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nierówna praca silnika na biegu jałowym


lolek5780

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Proszę o podpowiedź w poszukiwaniu przyczyny nierównej pracy silnika.

Po uruchomieniu silnika około 5sekund silnik pracuje normalnie później zaczyna szarpać. Po rozgrzaniu silnik pracuje lepiej lecz telepie nim ale po dodaniu gazu silnik pracuje dużo lepiej. Lecz gdy obroty spadają zaczyna się znów poszarpywanie. Jeśli wykonałem jazdę próbna silnik przestał szarpać na postoju lecz nadal szarpie gdy obroty silnika spadają i znów przy 840 obrotach silnik pracuje równiej niż podczas spadania obrotów 

Wtryski wymienione na nowe i zakodowane, filtr paliwa równieżnowy.

Komputer nie wyświetla żadnych błędów również PyClip 

Dziś zauważyłem że jak odepnę te wtyczkę to silnik zaczyna równo pracować.

Czy ktoś podpowie od czego ona jest?

IMG_20240930_122802.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2024 o 15:42, halas2 napisał(a):

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Samochód szarpie cały czas po odpaleniu bez znaczenia czy ciepły czy zimny. Nie wiem gdzie to sprawdzić w PyClip 😱

Czy czujnik ciśnienia wstepnego moze mieć coś z tym wspólnego?

Bo zauważyłem że jak go odłącze to nic się nie dzieje nie jest lepiej nie jest gorzej.

Kompletny brak reakcji.

IMG_20241001_095628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lolek5780 napisał(a):

Za co ten czujnik odpowiada?

 

14 godzin temu, aniewa napisał(a):

Na załączonym zdjęciu widać elektrozawór doprowadzający paliwo do piątego wtryskiwacza

Chyba prościej się nie da. Elektrozawór to jest zawór sterowany elektrycznie, czyli otwiera się i zamyka po zasileniu go napięciem 12 V. 

Tak jak napisałem, zasila paliwem piąty wtryskiwacz celem wypalenia filtra dpf.

Nie ma wpływu na pracę silnika dopóki nie ma potrzeby wypalenia sadzy z filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2024 o 21:46, carsik napisał(a):

Wtryskiwacze są nowe czy po regeneracji?

Nowe

20 godzin temu, Pepone napisał(a):

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Temperatura cieczy przed odpaleniem ma temp. otoczenia tak wskazuje PyClip.

Później podczas pracy silnik się rozgrzewa więc wskazania temp. również rosną nie widzę zastrzeżeń w pracy tego czujnika.

W dniu 5.10.2024 o 21:46, carsik napisał(a):

Wtryskiwacze są nowe czy po regeneracji?

 

W dniu 5.10.2024 o 20:06, lolek5780 napisał(a):

Czy jak rozrząd byłby źle ustawiony i powodowało by to nierówna pracę silnika po odpięciu wtyczki od czujnika temperatury silnika powoduje że silnik pracuje dobrze-rowno bez szarpania?

Czy to jest realne? 

 

Tutaj źle napisałem powinno być "po odpięciu wtyczki czujnika temperatury paliwa ".

W pierwszym momencie wymieniłem ten czujnik bo myślałem że on broi ale bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carsik napisał(a):

OK, Czy podglądałeś korekty wtryskiwaczy? I co pokazuje Twój przepływomierz na wolnych obrotach. Jaki przepływ?

Korekty konsultowałem z mechanikiem powiedział że są idealne a ja nie zdążyłem mu powiedzieć że wtryski są nowe😂

Wartości przepływomierza już nie pamiętam ale również podmieniałem na inny sprawny i bez zmian to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!