Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z fabrycznym radiem


Rekomendowane odpowiedzi

witam ! jestem tutaj nowy. od kilku dni mam megankę II 2006. mam problem z fabrycznym radiem. w trakcie jazdy zanika sygnał stereo. z dźwięku wypełniającego całe wnętrze robi się coś cichego pośrodku samochodu. za chwilę jest ok. nie ma znaczenia jakiej stacji słucham i w którym miejscu na mieście - w trasie jestem. dodam, że radio nie gubi stacji, nie szuka jej na nowo, tylko jakość dźwięku się znacznie pogarsza, a za chwilę wraca do normy. głośniki są ok bo na CD wszystko gra bez zarzutu. antena na dachu na gwincie nie zaśniedziała, więc co ? może zmienić na inne radyjko, ale jakie pasuje ? dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej coś z układem wej. w radyjku - pod warunkiem, że sprawdziłeś dokładnie obwód antenowy, podłączenie, przewód, wtyczka czy dobrze siedzi, czy nie ma gdzieś zwarcia "gorącego przewodu" do masy.

Może to być np. tzw. zimny lut.

Pasują wszystkie radyjka (oczywiście nie mówię o tych robionych pod specjalny model auta), tylko nie zawsze będzie działało z wyświetlaczem.

Poczytaj tematy w tym dziale, a dowiesz się co i jak, bo już sporo o tym było i nie ma sensu przepisywać tego tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się temat choć problem mam inny - też jestem świeżym posiadaczem Meganki II i mam pytanie czy jest to normalne, ze po wyłączeniu samochodu i jego zamknięciu panel radia nie gaśnie przez dłuższy czas - stałem przy samochodzie z 10 min i nic - nie wiem jak sobie z tym poradzić - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej! ja też miałem podobny problem z wyświetlaczem jak mk1212 i pytałem o to wcześniej, ale nie mam pojęcia co to jest w 100% ale jak wyjąłem radio i wypiąłem wszystkie wtyczki z radia, a następnie ponownie włożyłem je na swoje miejsca wszystko wróciło do normy i na razie jest OK! Podejrzewam że coś jest z radiem a w zasadzie z gniazdami w radiu! Najlepiej by było podmienić na inne pewne radio i sprawdzić czy są takie same objawy!?

Może gdzieś wewnątrz radia jest problem bo ta żółta wtyczka posyła sygnał do wyświetlacza ale jak ją wypiąłem to panel zgasł ale po ponownym włączeniu zaświecił się znów! I jak pisałem u góry to dopiero odcięcie całkowite zasilania do radia poskutkowało!

Jak coś się dowiesz to daj znać bo to mnie znów może spotkać!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!