Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w ocenie


blitzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym w końcu kupić sobie pierwszy samochód. I jednym z trzech marek, które biorę pod uwagę jest właśnie Ranult Megane. Znalazłem sobie takie oto ogłoszenie:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6349197

 

Samochód straaaasznie mi się podoba <czerwona>. Jednak od zakupu Renaulta odstrasza mnie obiegowa opinia o awaryjności, drogich częściach i ogólnie dużych kosztach utrzymania.

I właśnie w w/w egzemplarzu silnik 1.6 troszkę mnie odstrasza. Czy to dużo paliwka pobiera? Nie sądzę żebym samochodem jeździł z prędkościami 150 km/h. Raczej coś koło 100 km/h (tchórz ze mnie ;) ).

Przebieg w tym egzemplarzu: dla mnie podejrzanie mały ;).

 

Czytałem, że Megane to bardzo bezpieczny samochód, a to też dla mnie ważne jest.

 

Dlatego też drodzy specjaliści proszę o jakieś opinie na temat Meganki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem miesiąc temu Megane Cabrio z '98 miała 117tys (niby cabrio się mniej jeździ) dlatego przebieg faktycznie trochę mały, aczkolwiek realny. Megi rodziców ma 135tys od nowości u nas rok '97.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to Renault zawsze stawiało na to. Pooglądaj sobie temat [KLIK] i sam oceń <czerwona> Jeśli chodzi o części to do najtańszych nie należą, ale też nie są najdroższe. Opinie o tym konkretnym aucie musisz prosić innych, bardziej obeznanych.

Jeśli chodzi o awaryjność to w Megi rodziców wymieniane praktycznie to co w każdym aucie (tłumik, zawieszenie itd). Wiadomo: niezależnie jakie auto kupisz mogą z nim być większe lub mniejsze problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blitzer, ten egzemplarz ma lampy od HTB, a powinny być 2 komorowe, dlaczego sam się domyśl

co do silnika 1,6 ma dość niski apetyt na paliwo zwłaszcza że (jak piszesz ) masz zamiar nie przekraczać 100 km/h zamkniesz się nawet w 7 litrach.

ja rodziną renault jeżdżę od 1999 roku, i żaden egzemplarz nie przysporzył mi kłopotów.

Co do części czasem są tańsze a czasem droższe, czasem szybko się zużywają np: łączniki drążka stabilizatora ale ich koszt jest śmieszny 6zł szt.

ogólnie autko polecam aha i kierownica zapewne jest przełożona z jakiegoś topowego modelu (skórzana) gdzie nie twierdzę że ktoś sobie nie dokupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lamp to Robak ma rację, a do tego zdjęcia są tak zrobione że nie można zbyt wiele powiedzieć na temat spasowania poszczególnych elementów.

Nie wiadomo co miał na myśli pisząc że samochód jest sprytny <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o silniczek 1,6 i jego spalanie to nie przekroczy 9 litrów przy dość dynamicznej jeździe,ogólnie spalanie na granicy 8 litrów,jeśli chodzi o części to cenowo nic strasznego,miałem wcześniej omegęB to do meganki chyba nawet taniej,zresztą porównaj sobie ceny na allegro i wszystko wiadomo nie widać dość dużych różnic, moja była krajowa 96r,serwisowana i miała przebieg w lutym tego roku 114 tys,dopiero teraz przeszedłem na półsyntetyk,przy wymianie oleju,jesli chodzi o awaryjnoś to uważam że jak się dba tak się ma,każdy samochód się zużywa obojętnie jakiej marki.fajny samochodzik do miasta bo naprawdę zwinny i jest nawet czym wyprzedzić,niewielkie gabaryty to plus w parkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co miał na myśli pisząc że samochód jest sprytny

wiesz auto 90KM jest zwinne daje sobie radę

jak masz tam blisko to odjedź obejrzyj albo poproś kolesia o jaśniejsze zdjęcia i podeślij je tu do tematu, no i pierwsze pytanie do kolesia o lampy, rzekomo jest to egzemplarz bezwypadkowy <czerwona>

Do tego silnik kiedyś z bronius'em sprawdzaliśmy akurat tu jest pokrywa zaworów założona od kangoo, brak oznaczeń modelu z tyłu, to samo na przednich błotnikach pod kierunkowskazami, stary akumulator z serii idealny do sprzedaży auta, trzyma raptem 1 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwrócić uwagę na lampki. Maila wysłałem z porsba o lepsze zdjęcia. Zobaczymy czy przyśle.

Czy możecie mi podesłać link z lampami jakie być oryginalnie?

Czyli można założyć, że auto powypadkowe. Szkoda. Ale znalazłem coś jeszcze:

 

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-megane...bb2e4f6&s=2

 

Bez zdjęć silnika i wnętrza samochodu, ale odpowiedniego maila wysłałem już <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blitzer, odnośnie tej ostatniej qpety, zapytaj jeszcze z jakiej okazji auto ma Rybnickie rejestracje skoro sprzedający jest z Kielc. SR 52..... to rejestracja z miasta Rybnik, z lata 2006 roku. Mój sceniol też ma SR i 5 z przodu. Tak więc albo stare foty albo ....... no właśnie. <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtą bym odpuścił już ze względu na wzbogacenie o odblaski, boczne listwy i tego typu ozdoby. We wnętrzu można się domyślić co będzie (wieś śpiewa i tańczy). Ta czarna mimo tego że wypicowana już bardziej mnie przekonuje i może nawet bym jej wybaczył te lampy od HTB. Najlepiej podjechać i obejrzeć bo może miał tylko małą stłuczkę i ktoś nie wiedział o tych lampach. Lepsze ma wyposażenie 4 elektryczne szyby, przednia fioletowa, ładne alufelgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, tylko że przy małej stłuczce nie lecą z miejsca 2 lampy wtedy dostaje wzmocnienie czołowe wszystkie plastiki od spodu osłony zderzak warto na to spojrzeć bo często auto rozbite jest sprowadzane do polski i robione u blacharza na wyścigi, po czym trafia na jelenia który kupi takie auto bez dość znacznych elementów ale wydawałoby się mało ważnych jak: plastik łączący zderzak ze spodem chłodnicy, osłona ECO montowana seryjnie, osłony boczne zderzaków

TAK POWINNY WYGLĄDAĆ ORI LAMPY OD COUPE

12219871251463_C.jpg

mają 2 komory są podzielone na 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, widziałem już tyle stłuczonych samochodów i i różne są uderzenia, czasami lampy trzeba wymienić bo po prostu żółkną ze starości i ze zużycia. Nie wiemy jak jest w tym przypadku więc nie ma o czym pisać <czerwona>

Napisałem że wolałbym obejrzeć tą czarną bo żółtą już widzę.

Jeśli chcemy wykluczyć w 99% bezwypadkowość auta, musielibyśmy kupować już uszkodzone, co czasami ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!