Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zagadka. Czujnik położenia wału.


bergizel

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszło na to, że pomimo, iż kontrolka świec na desce gaśnie, świece i tak grzeją przez około 10s. Zastanawia mnie czy to normalne.

Już o tym kiedyś pisaliśmy na forum. Tak to normalne. Kontrolka gaśnie a świece jeszcze grzeją przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm ciekawe co zrobił? Ja wstawiłem auto do serwisu i też mi zrobili. Szkoda mi było czasu jeździć po nieukach tracić pieniądze i nerwy. W serwisie zrobili to tak, że w momencie odpalania pompa dostaje większą dawkę paliwa. Jestem zadowolony bo auto pali na dotyk. Jak to zrobili nie wiem. Cena w serwisie 460zł Lecz to nie dużo biorąc pod uwagę, że wcześniej zajeżdżałem akumlator, rozrusznik czy świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cała "zabawa" kosztowała 260zł. Za pierwszym razem, gdy byłem u elektryka i wymienił mi czujnik tyle zapłaciłem. Później, gdy do niego jeździłem (chyba z 5 razy) to już nigdy nie wziął ani grosza. Solidny gość.

 

[ Dodano: 2008-12-10, 09:46 ]

Ostatnio byłem u mojego elektryka w sprawie nie związanej z moją Megi i dowiedziałem się w końcu co u mnie wymodził, że przestałem mieć problemy z odpalaniem. Twierdzi, że eksperymentował i postanowił odwrotnie spolaryzować czujnik położenia wału. Nie wiem czy ściemnia, czy nie w każdym bądź razie problem z odpalaniem już nigdy nie wystąpił, a minęły już chyba z 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Poprzedni właściciel megi sprzedał mi ją , bo nie mógł sobie poradzić z odpalaniem.Kupiłem instrukcję WKiŁ Megane i po analizie sprawdziłem obwód : komputer - czujnik położenia wału , wyginając przewody przy złączu. Wadliwe 3/5 co oznacza że 3 na 5 uruchomień może być nieudane. Przelutowałem przewody w złączu i od tamtej pory (04.2007) nic się złego nie dzieje. Odpala 100/100.

"Myki" elektryków oznaczają, że doczytali instrukcję.

Niekompetencja elektryków bierze się z nieznajomości prawa Ohma.

Pozdrawiam mgr inż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!