Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o rade odnośnie 1.9 DCi


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt regeneracji to 399zł/ sztuka + 400zł montaż + demontaż gwarancja na 2 lata bez limitu kilometrów. Odnośnie zamiany miejscami to nieda rady gdyż każdy wtryskiwacz ma wpisany indywidualny kod.

Jestem bezsilny <ok>

 

[ Dodano: 2008-10-13, 16:15 ]

Sie wyraziełem nie dokładnie otóż:

 

1 robione było w rudzie Śląskie " MOTO MAXIMUS"

2 o kosztach napisałem

3 wyciągają środek wtryskiwacza i wkładają nowy praktycznie stara zostaje tylko obudowa. Firma jest o tyle fajna, że mają profesjonalne urządzenia do testowania wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabcio,pomyślałem trochę i należy zacząć działać systematycznie eliminując wszelkie możliwości.Zacząć trzeba od najprostszych.

1.sprawdź opory toczenia i wybieg samochodu.

2.sprawdź układ wydechowy: tłumiki i katalizator

3.Sprawdź filtr paliwa i powietrza.

4.Sprawdź stan i szczelność przewodów paliwowych i węży układu dolotowego z Intercoolerem włącznie.

5.Sprawdź termostat (zbyt niska temp.płynu też daje w tyłek) i głupieje komputer bo odczytuje za niską temperaturę.

 

Jak to zrobisz(wiesz jak?) to daj znać na priv.To jest troche pracy a potem przejdziesz(jak będziesz chciał do dalszych kroków).To co zrobisz i tak bardzo przyda sie autu.

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek wtryskiwacza jest wstawiany nowy oprócz szpicy ? mam nadzieje, że użyłem dobrej terminologii. Odnośnie spalania zastanawiam się też nad czujnikiem temp silnika tylko czy diesel ma podobnie jak benzyna coś ala " SSANIE " ? wydawało mi się, że jeżeli świece żarowe się nagrzeją i silnik zapali to niema żadnych mieszanek. Czy ktoś coś wie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek powinniśmy upewnić się, czy samochód rzeczywiście zaczął spalać więcej, czy tylko tak nam się wydaje. Pamiętajmy, że zwłaszcza wtedy, gdy jeździmy na krótkich dystansach, temperatura otoczenia ma ogromny wpływ na zużycie paliwa. Funkcja tak zwanego ssania, czyli wzbogacenia mieszanki "na zimno", jest aktywna do czasu osiągnięcia przez silnik minimalnej temperatury pracy (około 40 stopni Celcjusza). Nawet superoszczędny samochód z silnikiem TDI, spalający w mieście średnio poniżej 6 l/100 km, w chwilę po włączeniu osiąga wynik na poziomie 15 l/100 km.

 

Jjeżeli nie stoimy w korku, to dopiero po mniej więcej 5 km spalanie spadnie do w miarę normalnego poziomu. Oznacza to, że przy krótkich dystansach jednostka napędowa może przez dłuższy czas pracować na nieekonomicznej, wzbogaconej dawce paliwa.

 

Wystarczy, że do pracy mamy tylko 3 km i wracamy po kilku godzinach, gdy silnik jest już z powrotem zimny. Wtedy średnie spalanie z około 7 l/100 km, jakie notujemy latem, zwiększy się jesienią i zimą do 9 l/100 km. Aby się upewnić, czy problem wynika z pokonywania jednorazowo zbyt krótkich odcinków, sprawdźmy, po jakim czasie od ruszenia temperatura silnika osiąga co najmniej 40 stopni Celcjusza (wskazówka znajduje się wtedy w połowie drogi do punktu nominalnej temperatury pracy). Jeżeli w samochodzie mamy komputer wskazujący zużycie paliwa, to w prosty sposób można stwierdzić, czy przy dłuższej jeździe pomiar stabilizuje się na odpowiednio niskim poziomie. Jeśli natomiast takiego ułatwienia nie ma, to jedynym sposobem jest zatankowanie auta "pod korek" i przejechanie jednorazowo trasy o długości co najmniej 100

pozwolilem sobie skopiowac z pewnego pisma motoryzacyjnego <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Po zrobieniu wszelkich testów które mi radziliście niestety auto nadal kopci i duuużo pali, a do tego te drgania co prawda nie zawsze generalnie nie ma zasady raz drgania występują dopiero jak się auto nagrzeje innym razem jak jest zimne, a czasami to dopiero po przejechaniu 70 Km Co może być tego przyczyną ? Mam pytanie odnośnie czujnika temp silnika: Czy można jakoś go sprawdzić ? może jest jakaś wada <ok> dodatkowo pytanie odnośnie rozrządu czy jest jakiś sposób oprócz ASo aby go sprawdzić czy nie przeskoczył ?

Pozdr

Rabcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest.Zdejmujesz prawe koło i nadkole.Osłonę paska rozrządu.Być może trzeba odkręcic łapę prawej poduszki.Wtedy musisz najpierw podeprzeć silnik(miskę) aby nie opadł.Trzeba uważać o miska aluminiowa.

Wtedy kluczem pokręcasz wał korbowy tylko w prawo i patrzysz na znaki na kole wału korbowego i wałka rozrządu czy pokrywają się ze znacznikami na bloku.Pompa wysokiego ciśnienia nie jest zgrywana bo momentem wtrysku steruje czujnik.

To tyle.Pozdrawiam

Ps Sporo roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Megi jest z Lipca 2003r. Obecnie zastanawiam się czy drgania nie pochodzą od płytki sprzęgła <ok>:) Ponieważ rozrząd jest założony OK postanawiam szukać dalej. Czy ktoś z was może mi powiedzieć czy wyżej opisane drgania mogą mieć jakiś związek ze sprzęgłem ? ponieważ nie występują one non-stop dlatego szukam ich przyczyny... Auto ma przejechane 160k a sprzęgło nie było wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was również robił wtryskiwacze ? ponieważ cały czas jestem zapewniany iż wtryskiwacze z boscha nie potrzebują restartu komputera <ok>:) a ewidentnie wina wysokiego spalania leży po stronie wtryskiwaczy !! ponieważ komputer pokazuje uszkodzenie 4 wtryskiwacza. Czy ktoś z was robił wtryski ? Druga sprawa: Czy u was też tak palą się ledy ? założyłem ledy w5w w postojach i po przejechaniu 50 km spaliły mi się :) więc zaczynam doszukiwać się wady w elektryce :):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat Wtryskiwaczy ?? Czy należy restartować komputer po wymianie czy regeneracji ? Oraz czy ew. walnięty komputer może powodować wzrost spalania ? Ponieważ z tego co wiem to komputer odpowiada za pracę wtryskiwaczy ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!