Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana świec żarowych DCI


tomekt

Rekomendowane odpowiedzi

Cięcie

 

heh..no to ja mam dokladnie tak samo -mimo wymiany swiec - albo musi zakrecic dwa razy zanim zapali - i kopci po zapaleniu, po dodaniu gazu - po chwili wszystko wraca do normy. No i kilka razy jak zapalam auto -zapala mi sie kontrolka SERV i check injection - wiec to by potwierdzalo teze o padajacych wtryskach :/

 

Radzę zapoznać się z regulaminem forum odnośnie cytowania. <ok> Zapoznanie się z całością nie zaszkodzi.

Na forum piszemy z polską czcionką - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Odgrzewam temat, bo właśnie wróciłem z parkingu, gdzie sprawdzałem świece w moim Scenicu. Wszystkie 4 spalone. Ciekawe, że auto odpala dobrze, nawet gdy było ostatnio -15 też odpalił, co prawda za 2 razem, ale chodził równo i stabilnie. Nie wiem, jak koledzy wymieniali w dci te świece, choć czytałem posty. Tam nie ma podejścia - przeszkadza szyna wtrysku i czujnik ciśnienia na niej. No i oczywiście ta świeca od rozrządu to zupełny koszmar.

Pytanie moje, czy ktoś demontował szynę wtryskową? Wygląda, że bez niej znacznie lepiej jest dostać się do świec. Czy w tej szynie cały czas jest wysokie ciśnienie? No i jak auto zareaguje na zapowietrzenie układu wtrysku od strony tej szyny.

Pozdrawiam

Lombardi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lombardi, ja sobie zrobiłem klucz do wykręcania świec żarowych, tylko nie miałem okazji ich kupić. Świece odkręciłem tym kluczem bez problemu i nie trzeba nic wykręcać przy silniku (oprócz szarej osłony). Jak chcesz to się umówimy gdzieś w Wawie i spróbujemy Ci wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
wybrałam EYQUEM G28, TYLKO CZY G28 BĘDĄ PASOWAĆ ?
chyba nie kupowałaś ich w sklepie samoobsługowym...ktoś musiał chyba przed sprzedażą je sprawdzić w katalogu?Nie rozumiem skąd ta niepewność co do świec 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja ich nie kupiłam ,wybrałam w sensie marki ,wybierałam z bosha,beru i innych. Czytałam że te są b.dobre tylko nigdzie nie mogę sprawdzić czy będą pasowły do mojego silnika.

dzięki za odpowiedź choć mi nie pomogłeś :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.autocentrum.pl/sklep.php/pl,,,...amochodowe.html

może to coś pomoże.Z tego co się orientuję będą pasować do silnika 1.5 dCi (K9K).

dzięki za odpowiedź choć mi nie pomogłeś

a niby jak miałem?Nie każdy z nas ma katalog Intercarsu w głowie :-/ Jak brałem do swojego też nie byłem pewien ale odkręciłem jedną i sprawdziłem..było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym sie podlaczyc poniewaz mam zamiar zmienic u siebie swiece, tylko mam pewne obawy bo to moj pierwszy diesel choc chyba wiekszej roznicy nie ma z podmianka jak w benzyniaku, ale nie o tym. Kupilem sobie komplet swiec Boscha Duraterm model 0250202022, zrobilem pierwsze ogledziny i zastanawia mnie pierwsza swieca ta od rozrzadu, z tego co widze to chyba ciezko podejsc, tzreba tam cos wykrecac?? ta oslone od rozrzadu?? Kupilem sobie taki klucz rurkowy, ale jeszcze nie probowalem czy podejdzie, narazie wole zasiegnac opini na forum , zanim sie "cos stanie"<czerwona> Prosze o pomoc.

P.S.

Aha, moze ktos cos powiedziec o tych swiecach Boscha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mortek, dasz radę odkręcić tą świecą, aczkolwiek ja miałem łamaną rączkę i było dużo łatwiej, ale mimo wszystko się da.

Jeżeli nie zrobił się nagar na świecach odkręcisz bezproblemowo.

Ja założyłem Boscha, mechanik mi polecał, ponieważ biorąc pod uwagę cena/jakość chyba są najlepszym rozwiązaniem <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uważajcie przy wymianie świec, zwłaszcza ta przy rozrządzie, mi dziś własnie przy wyciąganiu wpadła spowortem tak niefortunnie że mam teraz rozrząd do roboty, jest tam taka szczelina między blokiem silnika a rozrządem i pier.... świeca tam wpadła, poźniej chciałem przepchnąć auto na kanał ale kierownica zblokowana, więc chciałem odblokowac i z rozpędu odpaliłem auto przez przypadek na ułamek sekundy, w efekcie pęknięty pasek rozrządu, auto unieruchomione na święta(jak tu się cieszyć ze świąt) i wydatki liczone na grube stówki przez głupią świece, poprostu ta sytuacja jest tak absurdalna że aż mi się wierzyć nie chce. Pisze to ku przestrodze :UWAŻAJCIE PRZY WYMIANIE ŚWIEC, zachowajcie szzcególną ostrożność zwłaszcza przy tej przy rozrządzie. Przepraszam ale musiałem sie wyżalić i chciałem ostrzec, bo mimo tego że wymieniłem już wiele świec niczego nigdy nie można być pewnym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!