Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie działa silniczek spryskiwacza???


Rekomendowane odpowiedzi

Auto stało pod domem 2 tyg. (megane II, 2003) podczas urlopu. Po 2 tyg. niby wszystko ok, ale ne działa spryskiwacz (wycieraczki robią swoje, a płyn nie leci, nie słychac też silniczka). Czy ktoś miał kiedyś coś takiego? Czy możliwe jest, że nie łączą jakieś styki? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij silniczek i go sprawdz. Musisz sciagnac prawe przednie kolo i lewa czesc (ta blizej tylu samochodu) nadkola. Tam jak wsadzisz reke to znajdziesz pompke wlozona w zbiornik. Odpinasz wtyczke i 2 wezyki i masz ja w rece. Tylko podstaw sobie jakies wiadro czy cos, bo plynu szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się ;-) uf, dogrzebałem sie do zbiorniczka musiałem go wyjać żeby dojść do śilniczka, okazało sie ze śilniczek działa tylko trzeba było go delikatnie stuknać w obudowe i zaczoł pracowac(przeplukałem go wd 40 co by rozpuscił w nim osady)-jak widac lubi ciagłą prace a nie jakieś przestoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

dziś u mnie jakoś słabo płyn leciał na przednią szybę.

dodam że raz już kiedyś demontowałem silniczek i przycinałem spęcznione gumki w części "pompkowej" ( to rozwiązanie gdzieś kiedyś znalazłem )

Tym razem jednak zastanawiam się co może być przyczyną słabszego spryskiwania szyby.

może zacznę od wyczyszczenia igłą dysz spryskiwaczy i zobacze co będzie.

a swoją droga patent z przycięciem spęczniałych gumek pozwolił na drugie życie pompki po około godzinie pracy łącznie ( zdjęcie zderzaka etc...)

 

Dodano: 07 cze 2016 - 20:32

I nic po czyszczeniu dysz. ( na tylną szybę leci. Z przodu lipa.( chyba znów rozbieranie pompki mnie czeka(

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik 20zl? Czy możesz mi proszę podać w prywatnej wiadomości (żeby reklam nie było?) namiary. Jaki zamiennik, gdzie kupić? Bo oryginał to mi w aso zaporowa cenę podali.z góry dziękuje

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w hurtowni w Łodzi także myślę że Ci to nie pomoże :P Ale zobacz, na allegro jest tego od groma w podobnej cenie, np: http://allegro.pl/renault-megane-ii-02-08-pompka-spryskiwacza-i5827586262.html

Wiadomo że to wszystko (włącznie z tym co ja kupiłem) to jakieś tanie chinole, ale u mnie póki co przeszło pół roku już śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem sam przyciąłem gumki ale chyba zbyt mocno bo teraz jak włączam spryskiwanie na przód to leci tył również

przez co na przód ledwie sika..

przewody gumowe kompresorem przedmuchałem dysze też

ale ta gumka pewnie już za wiele została ścięta zatem zamówiłem na allegro. czekam wymienię i powiem jak działa

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!