Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputerek


Rekomendowane odpowiedzi

U|ytkuje Megi od tygodnia i dziasiaj zrobilem "MOD TEST" zeby sprawdzic ile mam faktycznie paliwa "LPG" I wyswitlil mi sie ten komunikat "niveau huile correct" i nie chce zgasnac podczas jazdy nie moge uzyskac innych danych. Prosze pomozcie go skasowac

MII 2.0 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niveau huile correct - to przecież poziom oleju w porządku. :D

 

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=31640#31640

 

Ciesz się że jest w porządku i że nie bierze oleju... a prawą manetką nie możesz przejść do innych ustawień?? przebiegów itd itd.

 

a z tym plusem i minusem to nie odłączałbym samego minusa. Kiedyś podpiąłem radio najpierw plus potem minus. Radio albo szlak trafił albo spalił się jakiś bezpiecznik (nie pamiętam). Ale chyba to 2 gie. Od tego czasu wiem żeby zawsze podłączać mase jako pierwszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadson to musiał być przypadek. Niema znaczenia który biegun odłączasz (podłączasz)pierwszy. Z zasady odłącza się ten który jest na masie, poto żeby nie zrobić zwarcia jeśli klucz którym odkręcamy klemę dotknie przez przypadek jakiejś metalowej części karoserii czy osprzętu. Przy przykręcaniu klem odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podepnij sobie najpierw plus a potem minus... Jak będzie ok to ok. Ja tam nie zaryzykuje ...

 

Jeszcze wracając do postu. Teraz doczytałem. Problem polega na tym że auta nie możesz zgasić bo wywala Ci ten napis?!? Napewno go zgasisz trzymając dłużej start/stop. A spróbuj jeszcze raz wejść w mod test i wyjść z niego po ludzku czyli pikulcem od zerowania licznika.

 

Wyłączenie akumulatora też może pomóc... ale zrób na wszelki wypadek tak jak ja mówię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bargar, popieram w pełni Twoją wypowiedź. Ja po nauczce zawsze odpinam masę (no chyba, że (+) jest na karoserii jak w moim motorze). Z punktu widzenia elektrycznego jest to bez znaczenia, ale zwarcie kluczem do masy przy odkręcaniu jest dość prawdopodobne (sam kiedyś jeden klucz przyspawałem ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie dzieki za rade. Odpialem + na 30 sekund i wszystko wrócilo do normy.

PS Nie moglem za pomoca manetki przejsc do innych opcji tak jakby sie zawiesil nawet MODE TEST nie pomagal.

 

Mozna zamknac temat

 

Serdeczne dzieki

:D

 

Robi się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!