Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znów spryskiwacz


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że znów wracam do tematu spryskiwacza , ale mam chyba dość nietypowy problem. Otóż nie działa spryskiwacz. Nie słychać pracy silniczka. Po wyjęciu silniczka sprawdziłem go za pomocą zasilacza (10 A) i silniczek pracuje. Następnie sprawdziłem za pomocą miernika cyfrowego czy przychodzi napięcie na wtyczkę silniczka i ku memu zdziwieniu na wtyczce jest 12 V, gdy uruchomi się spryskiwacz. Czy jest ktoś kto potrafiłby mi to wytłumaczyć. Dodam jeszcze, że nie sprawdzałem czy jest napięcie na wtyczce spryskiwacza gdy podłączy się jakieś obciążenie np. żarówkę 12 V/21W. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwik sugestie w tej sprawie.

Pozdrawiam. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że podłączyłem go ponownie. Nadal nie działa. Styki silniczka były czyste bez śladów korozji czy zaśniedzenia.

 

[ Dodano: 2007-09-17, 21:11 ]

Jeśli nikt nie jest w stanie mi cokolwiek doradzić, to może ktoś zna numer katalogowy tego silniczka lub jego dane techniczne (moc lub prąd znamionowy).

Pozdrawiam. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączę się pod temat poruszony przez michał 86.Może mi podpowiesz dokładniej jak sprawdzić pompkę spryskiwacza,którą wymontowałem z samochodu.Nie słychać było jej pracy.Jeśli by się okazało,że pompka jest dobra będę szukał gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benek podłącz ją na krótko pod zasilanie, sprawdź styki czy nie zaśniedziały, może miałeś wodę lub "słaby" płyn i przymarzła, może się spaliła lub skończyły się szczotki. Daj znać jaki efekt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tak na "krótko" to tak, a jeśli nie to pod wtyczkę od spryskiwaczy i niech Ci druga osoba uruchomi manetką spryskiwacz, jeśli nie będzie działać to sprawdź czy dochodzi niepięcie na wtyczkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tak jak podałeś bezpośrednio kablami na akumulator i silnik nie działa,tylko iskrzy na klemach.Wynika z tego ,że poszedł silniczek ale to i lepiej bo chociaż wiem co w trawie piszczy.Na allegro są pompki po 3 dychy.Dzięki zdunman za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lubisz takie zabawy, to próbuj go przywrócić do żywych, może się tylko "zawiesił". Rozbierz go, i spróbuj obrócić ręcznie, może ruszy, jak nie wiesz jak, to na forum jest manual, jak go rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!