Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klapka wlewu paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Tak niestety się dziej z tymi klapkami - jak zerkniesz dokładnie to ociera, jak to nazwać , ząbkami zawiasu klapki (takie z tworzywa) . Trzeba mocno aczkolwiek z wyczuciem odemknąć. Ja czasami otwieram na dwa trzy razy. Smarowanie nic nie da bo się syf będzie tam gromadził. Trzeba by to deczko podciąć lub podszlifować.

 

może siłownik umarł ?

 

To by nie dało rady otworzyć wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wychodzi na zawias. U mnie wygląda na dość delikatny, więc sie nie dziwie że boisz sie szarpnąć ;-) , ale może jednak dociśnij klapke w okolicy zawiasu w strone nadwozia i próbuj otworzyć.

też patrzyłem na zawias, wygląda to tak jakby wyskoczył ze swojego miejsca i klapka lekko się rusza, wiec radzicie dopchnać i próbować otworzyć na siłę z wyczuciem, szczerze mówiąc to zdarzyło mi sie 1 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ach te klapki. Ja swoją urwałem jak chciałem zatankować w mroźny dzień :cry: normalnie przymarzł ten zawias a ja pociągnąłem i gotowe :!: Męczyłem się z tą klapką ze 2 godziny i udało mi się to draństwo skleić. Najpierw psiknąłem WD-40 a później nawaliłem jeszcze smaru żeby nie zamarzło i teraz mam spokój otwieram nawet na mrozie. Ale i tak robię to delikatnie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie przerobiłem ten problem 2 tygodnie temy. Klapka przymarzła i przy otwieraniu wyskoczyła z zawiasu(samochod posiadam 1,5 miesiąca) zeby zamontowac klapke musiałem odkrecac koło i wymontowc cały uchwyt klapki zeby spowrotem ja zamontowac podobno inaczej nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witajcie,

ja po raz pierwszy pojawiam sie na forum i dopiero teraz widze ile problemów moze byc z Megi;-) mam hatchbacka z 96 r i wlasnie zostala mi ostatnio w rekach klapka podczas tankowania w mrozny dzien.

zamierzam jechac w soboty na szroty w okolicach pulawy-lublin i poszukac.

ile zaplaciles za zalozenie klapki na nowo do samochodu?

pisales ze musiales zdjac kolo do tego...:-(, sama tego nie zrobie wiec bede musiala poszukac jakiegos fachowca;-)

prosze o szybka odpowiedz.

anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ann

Z każdym samochodem są jakieś problemy. Zawsze jeździłem Oplem, ale mojego obecnego samochody nie zamieniłbym na inny podobnej klasy samochód. O auta, jak o kobietę trzeba dbać i troszczyć się bo inaczej będzie sprawiać duuużo problemów :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

kurde panowie i panie i mi się przytrafiło.

zamarzło mi po myciu, chciałem zatankować szarpnąłem i pupa.

zawias się wyciąga i lata na boki , muszę za każdym razem centralny zamykać żeby nie wyleciała podczas jazdy bo sie otwiera i w ogóle porażka :mrgreen:

jak sie do tego dobrać i naprawić, czy coś urwałem ,czy po prostu się wyśliznęło .

czekam na wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!