Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria elektrycznej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Panów. Mam pytanie do Tazesza. Mam taki sam kłopot jak Ty. Czy mógłbyś mi powiedzieć jak zwinąłeś linki na kółeczku, ponieważ mam z tym mały problem. Rozebrałem, ale nie zapamiętałem jak to szło. Pamiętam tylko że biała linka wchodziła od góry, a czarna od dołu. Głównie chodzi mi tutaj jak wyglada wrowadzenie linek do kółeczka, ponieważ jak zdjąłem plastikową osłonkę to linki były dziwnie ułożone i według mnie taki ustawienie nie mogło działać ze względu na fakt, że linki wchodząc do plastikowej obudowy były zaciągane do dołu, co powodowało ich zgięcie. Proszę tu o pomoc (mile widziane będą zdjęcia). Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja podłączę się pod temat. Szyba boczna przy kierowcy odmówiła współpracy.Pozostałe chodzą jak trzeba. Czy wciskam przycisk jazdy do góry czy do dołu ona zawsze jedzie w dół. Próbowałem ją przyuczyć ale nie wiem czy dobrze robię. Wciskam do dołu i trzymam do końca jej zjazdu, czekam jeszcze parę sekund i podciągam przycisk aby pojechała w górę i..... nic. Zamykam ją kartą. Jakaś podpowiedź? Możliwe, że ją źle przyuczam. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich. Generalnie problem taki jak u Tazesza i retro23. Spadła linka z prowadnicy, niepotrzebnie "pojezdziłem" przyciskiem, linka sie rozplątała, kołowrotek popękał itp. Wszystko z grubsza poskładałem na nowych częściach (linki, ślizgi, kółko) zostało tylko albo aż nawinięcie linek na kołowrotek i zamknięcie pokrywą. I tu już mi brakło pomysłów. Gdyby ktoś posidał jakąś wskazówkę ułatwiającą zamknięcie nawiniętej już linki byłbym ogromnie wdzięczny, bo ile można jezdzić z szybą podpartą kołkiem brzozowym :notacrook:

 

No to dla potomnych bo wkońcu sam umęczyłem. Gdyby ktos kiedys mial problem z naciągnięciem to składamy całość na obu prowadnicach, nawijamy linki na kołowrotek, zamykamy pokrywką, a naciągamy w miejscu gdzie w prowadnicy pancerz linki jest stopowany (taki biały/żółty plastik), jedyne narzędzie potrzebne do tego to śrubokręt. Ot proste ale chyba w każdym innym miejscu próbowałem naciągać zanim wpadłem na oczywiste.

Poozdro

Edytowane przez LeszczU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A ja mam taki problem że tylna szyba z prawej strony nie pamieta ustawień po zaprogramowaniu. Otóż gdy ją zaprogramuję w pozycji zamkniętej i opuszczam na dół to jest ok ale gdy ja chcę podnieść to odbywa się to skokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

od dwóch dni walczyłem z moim przypadkiem niedziałającej szyby po stronie pasażera z przodu - nie działała wcale. Po operacyjnym otwarciu modułu silnika okazało się że woda zaatakowała dwa piny sterujące 1 i 2 i poprzez nie wyżarło ścieżki w module. Nie było czego lutować, zwłaszcza że ścieżki są cieniutkie (elementy SMD). Po skonsultowaniu z fachowcem z ASO (prywatnie) potwierdził że moduły są zamienne tył/przód na danej stronie pojazdu, czyli przedni prawy i tylny prawy oraz przedni lewy z tylnym lewym. Uwaga na moduły i sterowniki (przełączniki)z anglików, bo zakładając te komponenty działa wszystko odwrotnie, czego doświadczyłem zakładając sterownik kierowcy z anglika właśnie - wszystko pasuje a szyba chodzi odwrotnie, czyli klikając w dół szyba jedzie do góry. Ten sam efekt uzyskamy gdy zamienimy moduły przy silnikach ze strony lewej na prawą.

Dzisiaj wszystkiego doświadczyłem na własnej skórze, więc mogę to napisać z całą pewnością. Założyłem więc właściwy moduł silnika i szyba w końcu działa!

Przy okazji ciekawostka jaką odkryłem otwierając sterownik szyb kierowcy z anglika - podświetlenie nie było na pomarańczowej diodzie led lecz na mikrożarówce z nałożonym niebieskim gumowym kapturkiem, wyglądało na oryginał.

Życzę wytrwałości w walce z waszymi szybami :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Dziś mnie dopadł problem z szybami elektrycznymi otóż, działa tylko szyba kierowcy,szyby z tyłu jak i z przodu od strony pasażera wogole nie funkcjonują. Silniczki jak i moduły(o ile dobrze mówie nazwe :)) są jak najbardziej sprawne bezpieczniki też są ok.Co może być przyczyną gdzie szukać?? Dodam że, używalem już WD do przeczyszczenia styków no i nie dziala sterowanie ani przy drzwiach ani przy głównym sterowaniu od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się podepnę bo dziś dopadł mnie problem z szybą :) Cała sytuacja wygląda tak: Po dwukrotnym wciśnięciu przycisku zamykania na karcie tylna szyba ( będąc zasunięta) odsunęła się i za nic nie chciała się podnieść. Nie da się jej ruszyć żadnym przyciskiem ani po stronie kierowcy ani tym w tylnych lewych drzwiach. Po kilkunastu minutach spróbowałem jeszcze raz dwukrotnie domknąc drzwi i szok zasunęła się. Jednak przy kolejnej próbie domknięcia otworzyła się i od nowa. Odpiąłem klemy z akumulatora, wpiąłem, dwa wciśnięcia na karcie podniosła się 5cm i koniec... ani przyciskiem ani z karty. Takim dosuwaniem o 5cm zamknąłem ją żeby nie kusiła przechodniów :) i pytanie co tam padło ? Sterownik ? wszystkie inne szyby chodzą dobrze. wczoraj ta również. dziwi mnie brak reakcji na przycisk. Silnik i mechanizm działą skoro się podnosi o te 5cm po odpięciu i wpięciu klem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca skokowa szyby, to utrata pamięci skrajnych położeń. Przyucz tę szybę podnosząc ja skokowo do oporu i jeszcze przytrzymując klawisz w tym samym kierunku przez kilka sekund.

Dziwi mnie tylko, że po odłączeniu aku. takie skokowe zamykanie jest tylko na tej jednej szybie, powinno być na wszystkich... Jest to normalne i opisane w instrukcji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po dwukrotnym wciśnięciu przycisku zamykania na karcie tylna szyba ( będąc zasunięta) odsunęła się i za nic nie chciała się podnieść. Nie da się jej ruszyć żadnym przyciskiem ani po stronie kierowcy ani tym w tylnych lewych drzwiach...

 

No i stało się... muszę się podłączyć do tematu. U mnie objaw jak powyżej, ale po manewrach bezpiecznikiem 2 razy ruszyła po trochu ale niestety domknęła się tylko do 2/3 i już teraz kompletnie nic. Rozebrałem drzwi i podłożyłem klocek, no i dzisiaj chyba trzeba kupić nowy silnik... chyba że macie inne pomysły co się mogło stać.

P.S. Dam radę wymienić silnik samemu? Czy lepiej cały mechanizm wymienić?

Edytowane przez pianim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Walczę z szybą od strony pasażera.Czyściłem już złączki w słupkach itp.Sprawdzałem wiązke pod fotelem kierowcy ale mam nabierząco czyszczone odpływy i jest tam bardzo sucho a przewody nie wyglądają na zmęczone.Zachowanie szyby jest bardzo dziwne.Gdy wejdę do samochodu to słyszę cykanie w drzwiach od strony pasażera.Wygląda to tak jakby zamknięta szyba próbowała się zamknąć.Gdy próbuje otworzyć okno muszę kilka razy ponaciskać przyciski(od strony kierowcy badz od strony pasażera).Gdy szyba się choć troszkę otworzy to po kilku sekundach zrobi z dwa może trzy skoki do góry i się zatrzyma.Podmieniałem moduł na ten z tyłu i tam już była inna akcja bo moduł ten działał odwrotnie ;).Znalazłem w internecie coś takiego http://www.renaultwindow.co.uk/ i zastanawiam się czy ktoś może z was coś takiego nie zrobił samemu.Z tego co wyczytałem to napewno nie działa domykanie z pilota.Dzięki za rady i pomoc.

 

Ok.Poradziłem sobie :mrgreen:.Przetrzepałem forum :mrgreen:.Mam na 100% walnięty moduł od szyby.Podpiołem wszystko że tak powiem na krótko i szyba pięknie chodziła :).Niestety po coś ten moduł tam jest i jak miałem pomostkowane styki szyba się otwierała do końca a silnik jak by mógł to pociągnąl by dalej :) to samo do góry :).Teraz albo sam coś pokombinuje albo zomówie ten moduł co podałem w linku bo nie będe ryzykować że kupie uzywany za podobną cenę i że po 3 miesiącach padnie.Może i nie będę miał domykania tej szyby ale mówi się trudno.

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich kolegów...

 

Mam do Was pytanie dotyczące również zamykania szyby.

Poczytałem różne posty, ale nikt nie opisał takiej sytuacji jaka ma miejsce u mnie.

W mojej Megane nie działa tylko szyba od pasażera na przodzie, ale nie działa tylko podnoszenie szyby i to tylko gdy chcę ją zamknąć z przycisku w drzwiach u kierowcy, wszystko działa w 100% zamykając i otwierając szybę z przycisku od strony pasażera. Odłączałem akumulator, sprawdzałem bezpieczniki, przyuczałem na nowo wszystkie szyby. Co Waszym zdaniem może być nie tak :) :) :)

 

Dodano: 08 cze 2013 - 10:12

---------------------------------------------------------------------------------

 

Ma ktoś pomysł co z tym fantem...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... To i ja dołącze do tematu, otóż tydzień temu oddałem swojego Scenica do prania tapicerki i po odebraniu stwierdziłem, że nie działa opuszczanie ani podnoszenie szyby w przednich drzwiach pasażera (ni to z przycisku w drzwiach kieowcy, ni to z samych drzwi pasażera, przełączniki od szyb klikają ale nic się nie dzieje). Jakież było moje zdziwienie kiedy następnego dnia pojechałem do sąsiedniego miasta (30km) i zostawiłem auto na parkingu, po powrocie żona stwierdziła, że szyba w owych drzwiach pasażera jest opuszczona na sam dół. Próbowałem "podnieść" ją używając przycisków, ale nic to nie dało i musiałem wrócić z otwartą szybą do domku (super uczucie pędzić z otwartą szybą). Na miejscu nie mając pomysłu jak to ugryżć, odłączyłem wtyczkę w słupku przy błotniku, troche przeczyściłem styki na sucho i zauważyłem że po jej podłączeniu sama szyba z przycisków się nie podnosi, ale próbując domknąć szyby z karty owa szyba skokowo domyka się (kilka rozłaczeń kostki w słupku i domknąłem ją do końca). Szyba nadal nie działa z przyciaków w drzwiach, ale skoro się podniosła z karty to silniczek jest ok, no i ... właśnie, no i co dalej ?? Czytałem różne tematy na forum i tak sam nie wiem za co mam się najpierw zabrać, co sprawdzić ?? Byłem na myjni gdzie prali i Pan powiedział, ze przyciski podczas prania zabezpieczają folią aby ich nie zamoczyć, auto na noc było otwarte, następny cały dzień również (ładna pogoda, sucho, słoneczko, wszystkie drzwi otwarte i klapa). Właśnie, klapa (z tą szybą, hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to co "Pan" mówi, moim zdaniem zalali wtyczkę od przycisku, sam przycisk, a po kablach zalało wtyczkę na drzwiach.

Wyjąć rozebrać przełącznik i wysuszyć, może wystarczy przelać kontaktem, to samo z wtyczkami. Niech Ci nie przyjdzie do głowy pryskać tego WD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"WD" w żadnym wypadku, też myślałem o "Kontakcie", a które konkretnie wtyczki wyczyścić ?? Może potraktować je najpierw sprężonym powietrzem z kompresora ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!