Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria elektrycznej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Przyciski otwierania/zamykania szyb trzymamy w pozycji zamknięcia około 30sek (jak okno jest zamknięte). I robimy to samo ze wszystkim szybami. W niektórych megankach, trzeba także zaprogramować dolne położenie szyby. Robimy to samo tylko, że w dolnej pozycji szyby i przycisk trzymamy w pozycji otwórz. Po tym zabiegu szyby zamykają się płynie a nie skokowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Teraz ja proszę o pomoc. Meganka II ph I, szyby - moduły komfort.

Po zimie szlag trafił otwieranie dwóch szyb - lewy przód i prawy tył (auto nie garażowane,ale musi garaż się znaleźć na następne zimy). Dodatkowo nie działało od kupna otwieranie tylnej lewej szyby.

Posprawdzałem łączenia, zamówiłem i wymieniłem moduły i szyby działają. Jednak mam mały problem z obydwoma tylnymi.

1. Szyba tylna prawa - kierowca może ją otwierać i zamykać, pasażer nie.

2. Szyba tylna lewa - kierowca może ją otwierać (naciskając przycisk góra lub dół - otwiera szybę), natomiast zamknąć może ją tylko pasażer :)

Co może być przyczyną? zepsute włączniki, nie od tej wersji? Nie mogę rozwiązać tego problemu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki w drzwiach czyste i zakonserwowane płynem :)

Kostki pod fotelem kierowcy suche, brak wilgoci, nie było tam mokre.

Moduły wymienione jak opisywałem wcześniej.

Co do szyby tylnej prawej - przed awarią też pasażer nie mógł jej otworzyć. Tylko kierowca.

Może nie takie włączniki?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam megane II ph1 z 2005r i dziś dopadła mnie usterka szyby od kierowcy. Otóż sprawa wygląda następująco: na początku elektryczna szyba działała, ale po chwili po opuszczeniu sama się zamykała. Po ok 30min nie da się już otworzyć, po prostu brak reakcji. Proszę o jakieś podpowiedzi co sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie

Dopadł mnie problem z awarią szyby.

Mianowicie szyba w dół da się przyuczyć w góre idzie skokowo i trzeba kilkadziesiat razy naciskac. Przy próbie nauczenia udaje sie ale potem zjezdza jest "pykniecie " i znowu skokowe. Po odpieciu akumulatora sprawa się powtarza, równiez automatyczne domykanie nie działa.

Proszę was o pomoc i jakieś pomocne sugestie.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Czy ktoś się orientuje czy można zamienić miejscami moduły szyb? Padł mi od kierowcy i zastanawiam się czy na czas naprawy nie przełożyć tylnego lewego na przód. Próbował ktoś coś takiego? Pozdrawiam

 

 

Nikt, nic?? No cóż, sam muszę sprawdzić..

Edytowane przez motomaniak111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam dopiero co zakupiłem meganke, od początku tylna lewa szyba nie otwiera się z przełącznika kierowcy, ale da się zamknąć kiedy jest otwarta. Z tylnych drzwi otwiera się i zamyka ale na odwrót kiedy wciskasz przycisk zamyka a gdy podnosisz otwiera, przy domykaniu szyb kiedy wszystkie się zamykają ona się otwiera.

Handlarz mówił ze dał silniczek od meganki po lifcie ma to jakieś znaczenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styki w drzwiach kierowcy oraz drzwiach tylnych czyste, może jeszcze jakaś wskazówka, z drzwi kierowcy tylna szyba zamyka się w 2 pozycjach, w pierwszej na dół i w drugiej pozycji(chodzi o te klikniecia) do góry natomiast w żadnej się nie otwiera tylko pstyka. ciekawostka podczas domykania szyba kierowcy sie nie domyka, tylna lewa się otwiera, a prawa strona cała domyka się prawidłowo

czy to normalne że szyba kierowcy ma zawsze napięcie otwiera się i zamyka mimo braku karty

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze złym kierunkiem otwierania i zamykania rozwiązany, wystarczyło przekręcić silniczek. Pozostał problem możliwości otwarcia i zamknięcia okna na pierwszych pozycjach bez karty, o raz braku domykania, chodzi o szybę kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W mechanizmie podnośnika szyby w drzwiach kierowcy spadła linka przez co uległa uszkodzeniu, kupiłem wiec cały drugi mechanizm http://allegro.pl/podnosnik-szyby-przod-lewy-renault-megane-ii-i6639407133.html . Przyszedł przesmarowany i gotowy do założenia. I niestety nastał problem , chodzi bardzo wolno a po założeniu szyby już całkowicie silniczek nie daje rady tylko cały się grzeje. sam silniczek bez mechanizmu zaiwania że hej. Więc mechanizm może być za ścisły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle aukcji piszą że jest nowy, może wada fabryczna. Sprawdź może odkręcając po kolei śruby mocujące, może któraś za mocno ściska mechanizm/krzywi go... Możesz też dla próby podłożyć silniczek z innych drzwi, wykluczysz wtedy problem z silnikiem jak będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, mam taki problem ze tylna szyba nie chciała chodzić, rozebrałem i był uszkodzony ślizg, wymieniłem i teraz działa tylko w dół od czego zacząć djagnoze? druga nie rusza wcale możliwe ze też jest uszkodzony ślizg.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!