Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria elektrycznej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Został Ci do sprawdzenie silnika lub przełącznika. Oczywiście zakładając, że żaden przewód nie jest np. złamany/przetarty, albo nie łączy jakiś pin w którejś kostce. Nic innego Ci nie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak każdy silnik elektryczny. Często zanim się zepsuje "działa w kratkę". Sprawdził bym jeszcze włącznik szyby. I jeszcze pytanie, czy masz zamykanie szyb z pilota i jak tak, to czy zawsze ono działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie szyb z pilota jest, ale nie sprawdzałem. Natomiast zauważyłem, że czasem podczas prób system się "rozstraja" i trzeba go na nowo uczyć położeń krańcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

u mnie wystąpił taki problem. Od strony kierowcy nie mogłem sterować szybą pasażera, natomiast od strony pasażera szyba opuszczała się tylko w dół. No i w pewnym momencie takie się cuda działy że naciskając na przycisk pasażera opuściłem szybę całkowicie do dołu. Rozebrałem boczek, nie zauważyłem wody na silniczku, wszystko wyglądało ok. Po jakichś 2 godzinach od tego jak szyba nie chciała się otwierać, nagle zadziałało zamykanie od strony pasażera. Zero reakcji (dosłownie) od strony kierowcy. Co może być przyczyną?

 

Z góry dziękuję za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

wczoraj wymieniałem moduł tylnej lewej szyby w megane 2 cc, po wymianie szyba działała tylko z panelu kierowcy (z panelu z tyłu od kupna nie działała), nie działała również podczas przytrzymywania zamykania/otwierania wszystkich szyb razem (przy ręcznym). Po jakichś 10 min. przestała się podnosić z panelu kierowcy (można było opuszczać), a podnieść można było tylko klikając pojedynczo OPUSZCZANIE wszystkich szyb. Po 2-3 razach przestało działać już cokolwiek i teraz działa jakoś losowo - przez jakiś czas próbuję operować z panelu kierowcy i nic się nie dzieje, żeby zaraz zadziałało opuszczenie, później kombinowanie z podnoszeniem itd.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Mogę dodać jeszcze, że tylna prawa szyba działa tylko z przełącznika przy ręcznym.

Prawa przednia z przełącznika pasażera tylko się opuszcza, od kierowcy działa normalnie

Lewa przednia działa normalnie ze wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj moduł, że niesprawny. Zasada działania szyb w CC jest trochę inna niż w zwykłych megankach. Gdy naciskamy centralny przycisk (przy ręcznym) to informacja idzie do UCH i on osobnymi przewodami do sterowników szyb przy silnikach podaje impuls o zamknięciu/otwarciu (na specjalne piny w sterownikach). Natomiast przyciski przy poszczególnych drzwiach zamyka/otwiera szybę bezpośrednio podając napięcie na poszczególną szybę (czyli każdy oddzielnie i też na inny pin w sterowniku przy silniku). Podsumowując to są dwa oddzielne układy. Wg. mnie popsute masz sterowniki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jestem posiadaczem Megane II Ph II od kilku miesięcy.
Szyby elektryczne nie działały prawie w ogóle - w sumie działał prawy przód.

Nie wiedzieć dlaczego zadziałał prawy tył - córka sięgnęła do włacznika i szyba pojechała na sam dół.

I tam została... nie można już jej podnieść. Bezpieczniki OK. Włącznik raczej też.

 

Dostałem w ręce Clip'a - sąsiad zamówił nie dawno chińczyka.

Chciałem pogadać z samochodem o co mu chodzi, nie znając za bardzo systemu (tylko YT)

Diagnoza na początku OK - błąd zwarcie albo przerwa w obwodzie.

Skasowałem jeszcze błąd klimatyzacji.

Klimatyzacja ruszyła, szyba przednia kierowcy ruszyła - fajno.

Kolejny test a tu niespodzianka: komunik uszkodzony segment sieci multipleksowanej

Komunikat.thumb.png.6cafcdc7ee00ec168bc1fbc44c346e0f.png

i moduł 1125 nie podłączony i szyby null - żadna nie działa

 5ad4c04bd8968_Modu1125.thumb.png.9b34367e6eea6bce33c39f0400abba0f.png

 

Odłączyłem klemę - bez zmian.

Czy coś mogłem namieszać Clipem, że nie mogę dogadać się z modułem 1125?

O co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

W Megane II ph1 (5 drzwi). Działa tylko jedna szyba, z tyłu. Reszta kiedyś działała, teraz nie działa. Chciałem naprawić od strony kierowcy z przodu. Pojechałem do mechanika i założyli nowy moduł (zamiennik), coś jak to: https://www.ve-ga.pl/product-pol-12667-Renault-Megane-II-02-09-modul-silnika-podnosnika-szyby-przod-tyl-lewy-prawy.html ,ale szyba dalej nie działa. 
Jakie jeszcze mogą być przyczyny? Czy warto kupić taki przełącznik jak poniżej? Bo słyszałem, że może to być przełącznik.

http://allegro.pl/przycisk-przelacznik-szyb-renault-megane-ii-laguna-i7210806981.html#thumb/1

Edytowane przez suomi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamiennika się nie wypowiem, nie używałem. Ja zawsze wysyłam do naprawy. Ogólnie zamiennik to zamiennik.

Przyczyną może być jeszcze: zepsuty silnik, przerwana instalacja (osobiście też raz tak miałem) lub uszkodzony przełącznik. Prawidłowe działanie przełącznika można symulować zwierając odpowiednie piny w kostce.

Powinieneś ściągnąć schematy elektryczne z działu PLIKI i poszukać czy wszędzie są przejścia. Czy jest napięcie tam gdzie powinno być w sterownikach i jest też masa.

Co do przełącznika to uważaj jest kilka rodzajów (rozróżnić je można po kolorach obudowy gniazda).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to i ja dołączam do zabawy.

 

W Megane II CC (2004) dziś rano szyba od strony kierowcy zaczęła się domykać tylko do połowy. Pozostałe działają bez zarzutu.

Szyba na sam dół zjeżdża bez problemu, ale nie idzie jej zamknąć powyżej połowy szerokości żadnym sposobem. Próbowałem 2x zamykanie na karcie, próbowałem otwarcia szyby i trzymania przycisku otwierania nawet przez 30s - nic nie pomogło.

Przekopałem kilka wątków z ostatnich lat i ciężko mi wyłapać prawdopodobną przyczynę - ktoś miał z tym do czynienia i potrafi się podzielić sugestiami? Będę wdzięczny, ciężko znaleźć w majówkę wolny warsztat, a szkoda tak trzymać auto bez garażu.

 

EDIT:

Zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę - przy naciskaniu przycisku szyby kierowcy lub pasażera, miga światło. Czy to może oznaczać, że problem tkwi w elektryce, nie w mechanizmie sterowania szybą?

 

Pozdrowienia,

R

Edytowane przez Orzechowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze czekam aż syn z Holandii wróci bo nie mogę się doczekać grzebania w aucie ;-) na celowniku nowy moduł sterowania szyby pasażera ;-) Co do tego domykania to pewnikiem uszkodzony moduł odpowiedzialny za domykanie i jak szyba idzie ciężko (wcale tego nie widać) moduł wyda polecenie zatrzymania  szyby. To samo syn ma w meganie od strony pasażera,jak tylko wróci wstawiam nowy kupiony w Elcars i sądzę ,że wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!