Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria elektrycznej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Czy masz napięcie na odpowiednich pinach na kostce pod siedzeniem?

Jak tam masz napięcie, a nie ma na modułach, to stawiam na tylna wiązkę. Za kostkami pod siedzeniem wiązka rozgałęzia się na dwie strony. Rozgałęzienie jest lutowane i tam śniedź powoduje przerwanie obwodu (miałem takie uszkodzenie). W dziale PLIKI masz schematy elektryczne i tam znajdziesz opisy pinów kostki pod siedzeniem.

2 godziny temu, sparco.405 napisał:

Moduły nowe i nadal szyby nie działają

Nie posłuchałeś rad z poprzedniego posta, żeby najpierw sprawdzić napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wysłałem moduły do naprawy, potem byłem na wczasach i dopiero dziś miałem czas aby się za to zabrać dlatego nie sprawdziłem wcześniej... Teraz trza czekać na natchnienie żeby fotel wymontować... 

BTW to jest jedna wiązka czy są dwie po obu stronach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kostki pod siedzeniem powinien wychodzić jeden przewód i później rozgałęzia się na dwa (na prawą i lewą stronę). Ale najpierw sprawdź czy na szarej kostce pod siedzeniem na pinie nr 1 masz napięcie 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie tam są cztery  kostki. Trzy sztuki nazywane R2 (2 duże i jedna malutka) i jedna R341 (łącze wiązki fotela kierowcy). Ty musisz sprawdzić jedną z dużych kostek R2 - szarą. Wyjmujesz fotel i jak odkręcisz uchwyt pasa powinieneś dać radę odchylić tapicerkę i gąbkę.

Na zdjęciu masz wersję od HB, ale w CC jest tak samo i umiejscowione w tym samym miejscu.

20150731_173235.thumb.jpg.920c6c688bfd2d3fee5afd376eaa4562.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej, podepnę się. Mam taki problem z jedną szybą (przednią pasażera), że nie domyka się z pilota, na dol schodzi automatycznie płynnie, ale do pewnego momentu, a do góry działa tylko skokowo xd Próbowałem programować, ale niestety nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę odkopie temat

Padł moduł podnośnika szyby....

Oczywiście zalany... więc wymiana :) tylko jedno ale ? Nigdzie takiego nie mogę dostać... Wejście ma kwadratowe.... Widział ktoś takie albo wie gdzie Można qpic ? ali olx alledrogo strony etc nic ?

IMG_20210617_175734.jpg

IMG_20210617_175740.jpg

IMG_20210617_175753.jpg

IMG_20210617_175837.jpg

IMG_20210617_175840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak od MII ale różni się od oryginalnego który ma wyprowadzenie do montażu na silniku.  Kiedyś też walczyłem z podobnym tematem i musiałem kupić kompletny napęd z silnikiem i temicem. U mnie okazało się że podnośnik był zamiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopy dzis moduł szyby kosztuje 60-70 zł nie bawcie się w jakieś grzebanie w tym.

Sam miałem właśnie problem bo padł i kupiłem nowy jednak szyba nie domyka mi się automatycznie z karty... Otóż gdy mam szybę otwarta i chce domknąć z karty szyba jedzie w gore chwilę i opuszcza się znów i zostaje okno otwarte natomiast gdy mam szybę zamknięta w 3/4 i dam z karty automatyczne zamknięcie to domyka ładnie do końca o co tu chodzi? Czy mam odpiac Aku aby przyuczyć szybę na nowo? Ogonie chodzi ładnie szyba po wymianie tylko taka dziwna sytuacja z tym domykaniem automatycznym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. 

Podepnę się pod temat. 

Co prawda mam lagune 2 ph 1 ale pewnie mechanizm jest taki sam jak w megane. Mam problem z szybą pasażera. Odsuwa się 3 cm i koniec, dalej nie idzie. To samo z przycisku na drzwiach kierowcy jak i z przycisku na drzwiach pasażera. 

Miał ktoś taki problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm w lagunie jest inny.  Nie ma bębna zwijającego. Napęd linek jest na osi Sterowniki są skokowe i impulsowe, które trzeba zaprogramować.

Skok jest ok 5 centymetrów. Kolejne przyciśnięcie przycisku to kolejny skok zarówno w górę jak i w dół. Dłuższe przytrzymanie przycisku na dole jak i u góry przypisuje do pamięci. Dalej już działa impulsowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!