Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie gasnące światła w drzwiach


macmaj

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam megane2 z 2003r, dzisiaj podczas jazdy pojawil sie pewien problem z oswietleniem, w dolnej czesci drzwi znajduje sie oswietlenie,wczesniej dzialalo gdy drzwi byly otwarte i gasly zaraz po zamknieciu drzwi, teraz zapalaja sie przy otwarciu drzwi i swieca caly czas podczas jazdy, gasna dopiero po wylaczeniu silnika i wlaczeniu centralnego zamka(razem z swiatlem gornym) czy ktos ma moge pojecie co jest nie tak?? zauwazylem takze ze zapalaja sie rowniez gdy proboje otworzyc bagaznik a nie mam karty przy sobie, na probe otwarcia drzwi nie reaguja, z swiatlem gornym wszytko jest ok, dziala tak jak powinno

 

ps-gdy wyciagam bezpiecznik-15 pierwszy przestaje dzialac nawiew/klima i zapalniczka a swiatla w drzwiach zaczynaja dzialac poprawnie...teraz juz nic nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jak to dobrze być użytkownikiem forum :mrgreen: miałem to samo, poprzedni właściciel całkowicie wymontował żarówki, bo sądził pewnie, że to jakiś spinol, a tu niespodzianka, domknąłem schowek, zamontowałem żarówki i wszystko gra :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

hej miałem tę samą sytuację dzisiaj - zamknąłem schowek i nie świecą światła w drzwiach hurrraaaa niech żyje forum

ale ile wcześniej mięsa się posypało i nerwy były

pozdrawiam

aaaa miałem jeszcze podobnie z poduszką - świeciła się kontrolka,okazało się,że podczas odkurzania pod fotelem rozłączyła sie wiązka - po złączeniu jest ok

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja mam pytanie pochodne...

U mnie było podobnie i sprawcą jest oczywiście czujnik w prawym schowku pod nogami pasażera z przodu.

Tyle że mam wyłamany zatrzask. czy szukać zatrzasku gdzieś? czy da się to jakoś domowymi sposobami naprawić?

Póki co heheheh włożyłem kawałek plasteliny i nie świeci.. ale to prowizorka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jak wygląda zatrzask w lewym schowku. Jeśli potrafisz taki sam wyrzeźbić, czy tez z blaszki wygiąć, to można go nawet w miejsce starego przynitować. Miejsce to i tak jest pod dywanikiem.

Zawsze też możesz kompletną klapkę z ramką prawego schowka z allegro zakupić i wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do baad74

Dzięki za podpowiedź - faktycznie klapka w schowku pod nogami pasażera. W moim przypadku (ale kląłem) był mały gwózdek, który się wbił miedzy czujnik i go blokował. Juz po sprawie a miałem już ściągać osłonę drzwi i sprawdzac przewody.

 

P.S.

Może kogoś to zastanawia teraz skąd ten gwózdek i po rozmowie z żoną stwierdzilismy, że to z jej obcasa musiał wypaść.

Ta informacja jest cenna dla tych co wożą w scenikach kobiety czy to swoje czy nie swoje :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez monfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Od wczoraj mam problem z oświetleniem w drzwiach. Polega to na tym, że owe oświetlenie nie gaśnie po zamknięciu drzwi oraz podczas jazdy i świecą się wszystkie cztery lampki. Z górnym oświetlniem jest wszsytko ok, reaguje prawidłowo.

 

Ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam podobny problem. Światła w drzwiach bardzo delikatnie się świecą cały czas. Jak otworze drzwi to świecą się już dobrze. Dodam tylko że ja nie mam żadnych czujników w schowkach :/ po zamknięciu samochodu z kluczyka światła gasną

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!