Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie pokręteł nawiewów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spaliła mi się żarówka od podświetlenia pokręteł nawiewów ,wymieniłem na nowe wszystkie 3 szt. zapaliły się oprócz jednej no i tu zrobiłem zonka na włączonym podświetleniu prawdopodobnie przy próbie poprawienia żaróweczki doszło (chyba) do zwarcia i zgasły na dobre,żaróweczki wyciągłem i włożyłem raz jeszcze nowe nie przepalone wszystkie inne przyciski są podświetlone.Czy jest jakiś bezpiecznik odpowiadający tylko za pokrętła nawiewu?.A może znajduje się jakiś pod tym plastikiem od regulacji siły nawiewu.Sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce są całe nie wiem gdzie szukać przyczyny ??

 

PS. Przycisk od klimy świeci normalnie czyli prąd chyba dochodzi,tylko dlaczego nie świecą żaróweczki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem prąd dochodzi na listwę z żarówkami mało tego nie działa też regulacja podświetlenia a jak włożyłem nowe żarówki to nie mam podświetlenia zegarów :shock: jak wyciągnę to wszystko śmiga oprócz regulacji podświetlenia :-? Nie mam pojęcia co się spitoliło.

 

PS.A może poszła ta scieżka od sciemniacza ? lecę zobaczyć może to :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wyjęciu sciemniacza ukazał się taki widok

p6110005.th.jpg

p6110009.th.jpg

ale po odłączeniu ściemniacza dalej podświetlenia brak na pokrętłach nawiewu chyba że jak wstawię zrobiony ściemniacz to się pojawi oświetlenie orientuje się ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawi się, od ściemniacza idzie jeden drut i równolegle masz podłączone wszystkie żaróweczki podświetlenia elementów. Cały czas Ci mówię, że problem jest w panelu, a nie w ściemniaczu. Chyba, że upalił się gdzieś po drodze jakiś kabelek, ale to jest raczej mało prawdopodobne. Prędzej poszedłby bezpiecznik. Szukaj braku styku na wtyczce do panelu. To jest chyba różowy lub biały kabelek, a właściwie dwa wpięte w jeden pin.

Wymontuj panel, zdejmij maskownicę z pokrętłami, wepnij wtyczkę i ruszaj kabelkami, może zaskoczy jak będziesz nimi ruszał. Generalnie te żaróweczki potrafią czasami narobić niezłego zamieszania. Sprawdź czy je dobrze wsadzasz i czy na pewno nie są spalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatła są wszystkie sprawdziłem cały panel prąd dochodzi na scieżki mało tego przechodzi przez żarówki a one nie świecą :-? a jak podpinam żarówki pod aku bezpośrednio to świecą :shock:.Bezpieczniki sprawdzone co do sztuki wszystkie całe.Zauważyłem jedną rzecz jak mam wpięte żarówki i podpiętą wtyczkę do panela i sprawdzam próbnikiem to na blaszkach oprawki jest prąd z obydwu stron więc obwód się zamyka a jak przyłożę próbnik do środkowej żarówki (gdzie strumień powietrza) to te dwie od (ciepło-zimno) oraz (strumień) się lekko świecą.Nie upieram się na ten regulator ale ewidentnie widać przerwane ściezki i nakierował mnie ten temat http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=5116.

Jaki drucik dać na ten ściemniacz albo jest jakiś inny patent na naprawę tego cuda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki drucik dać na ten ściemniacz albo jest jakiś inny patent na naprawę tego cuda ?

Zdejmij delikatnie wazelinę z tych styków, odtłuść np. benzyną ekstrakcyjną i przylutuj cieniutki drucik. Max. przekrój jak w przewodzie do gniazdka telefonicznego, krosówka. To powinno wystarczyć, a w razie czego, w przypadku następnego zwarcia nie spalisz wiązki przewodów w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanko czy w Seniku przypadkiem oświetlenie nie jest sterowane masą ??.Wlutowałem brakującą scieżkę ale nie działa regulacja i panel od nawiewów dalej nie świeci ale prąd płynie sprawdzałem omomierzem i próbnikiem,pozostałe włączniki i przyciski ŚWIECĄ :shock: muszę sprawdzić na nowym module ściemniania chyba się posypał na dobre nie tylko ścieżka :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z poprzedniego posta

to te dwie od (ciepło-zimno) oraz (strumień) się lekko świecą.

znaczyło by to że są połączone szeregowo, czyli gdzieś brak masy. świadczyło by też o tym to, że i przed i za żarówką masz dodatni potencjał. Czyli "+" przechodzi przez żarówkę a nie ma "-". Gdzieś tam przez coś może się łączyć szeregowo do "-" i występuje lekkie żarzenie włókien żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawiązując do tego tematu który wskazałem w poprzednich postach możliwe żeby ściemniacz dawał masę na oświetlenie panelu nawiewów i póki on jest wadliwy to nie będą świecić??

Może ma ktoś do sprzedania szary kolor,ale o tym w inny dziale <ok>

 

No i problem rozwiązany,Kolego Przemo chciałbym potwierdzić iż owe pokrętło ma jak najbardziej wpływ na 3 szt światełka w panelu sterowania ogrzewaniem,po założeniu pokrętła nówki na chwilę wszystko gra.Moje nadal nie działa :-/ ale nie robiłem scieżki drucikiem tylko klej ze srebrem może to jest przyczyna że nie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!