Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie wymiany klocków przednich w Megane III bo przebieg coraz większy i niestety będzie trzeba je wymienić :-( :-( Czy ktoś się już tego podjął w tym modelu ?? Interesuje mnie przy jakim przebiegu i jaki był koszt bo rozumiem, że jak auto na gwarancji to będzie trzeba udać się do ASO.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam 41000 i klocków jeszcze nie ruszałem.

 

I tu moje pytanie. Tylne klocki podczas hamowania zaczęły mi piszczeć. To oznacza że się kończą czy że może jeszcze nie, ale są złej jakości? Piski występują tylko przy toczeniu się to znaczy np. przy dojeżdzaniu do świateł.

 

Co sądzicie...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie,

w mojej megance klocki z przodu zaczęły piszczeć po 6000 km. Nie wiem, czy wiązać to z zamianą felg aluminiowych na stalowe, na których mam założone zimówki. Zaznaczam, że wymiary felg stalowych są prawidłowe, a piszczenie pojawia się i znika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz przejechane 24000 i piszczenie występuje u mnie od 10000:evil:występuje ono tylko przy lekkim przyhamowaniu do mniej więcej 60 km/h ja już nawet się do tego przyzwyczaiłem bo występuje ono tylko w mieście :cry: z obserwacji wynika że jest to spowodowane brudem bo po potraktowaniu zacisków hamulców myjką wysokociśnieniową przez jakiś czas jest spokój piszczenie powraca znowu jak się zaciski znowu zabrudzą od hamowania :mrgreen: czyszczenie hamulców w ASO też na nie wiele pomogło bo trzeba by było to robić co jakieś 2 miesiące bo przez taki okres po czyszczeniu była cisza :( dodam jeszcze że nie ma tu znaczenia czy samochód jeździ na stalówkach czy alusach jednakowo piszczą hamulce zarówno na jednych felgach jak i na drugich nie zależnie od pory roku

z tym że na stalówkach trudniej dostać się myjka do zacisków :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus, Wyjmij jedną z blaszek bo szczęki nie odbijają do końca i się grzeją podczas jazdy ponieważ ocierają. Czasem niepotrzebnie są wkładane na siłę bo są w zestawie. Są ale nie zawsze jest potrzeba je wciskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij jedną z blaszek... Czasem niepotrzebnie są wkładane na siłę bo są w zestawie.

Ciekawe dlaczego zostały one założone fabrycznie? Czyżby rozdawnictwo Renault? Sądzę, że jeśli są to powinny być założone, natomiast problemem jest jakość usługi lub części zamiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jeśli są to powinny być założone,

I tu się mylisz. Wyjmij jedną i jak się poprawi to wisisz mi piwo :mrgreen:

Przerabiałem problem więc wiem o czym piszę. Dodam, że wywaliłem obie ;-)

Po tym zabiegu jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się pod temat. Moje też piszczą, panowie z serwisu zamiast wymienić, bawią się w oczyszczanie które działa na tydzień. Jestem uczulony na serwisy autoryzowane i nie wchodzi w grę dyskusja z nimi.

Dlatego pytanie: czy mogę sam sobie wymienić klocki - bez szkody dla gwarancji itp? Kupiłbym jakieś zamienniki najchętniej (zaczynam poszukiwanie), bo nie ma sensu pakować fabrycznych, skoro jak widać mają problem z piszczeniem.

Czy ktoś przerabiał temat wymiany klocków na "własne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!