Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałki nurkowe - informacje


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy :applause: Jeśli masz dostęp do złomowanych sceniców, to może wyszperałbyś mi

linkę od nawiewów, konkretnie od zmiany kierunku nadmuchu? Moja wygląda już jak paragraf,

jeżdżę bez popielniczki, żeby ręcznie dopychać linkę :unsure: a na allegro jedynie są od zmiany temperatury.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam na szrocie :unsure: , ale czasem bywam. Jak się uda to czemu nie. W niektórych szrotach liczy się tylko silnik i buda a takie "drobiazgi" są traktowane jak śmieci. Wala się po placu a człowiek musi kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może pytaj po prostu o świece do starych diesli

Zgadza sie, mam teraz 3 różne wyciągnięte z 3 różnych podgrzewaczy na szrocie :notacrook: . Pasuje mieć 3 identyczne.

Niby działa, ale co oryginał to oryginał. W ostatnie mrozy ciepełko leciało dość szybko. Wskazówka podnosiła się troche później, ale jakby szybciej niż poprzednio. Z ciekawości musze znowu zmierzyć czy czasem, któraś nie padła. Używki więc różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, panowie. Czytałem dużo na temat owych grzałek lecz nie jestem w stanie znaleźć dokładnego modelu.

Czy może być ten:

Świeca żarowa BOSCH 0 250 201 039

http://www.motointegrator.pl/produkty/307038-swieca-zarowa-bosch-0-250-201-039

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego, widzę że jesteś z Bydgoszczy więc podjedź na Skorupki 125 i poproś o świece do starego diesla.

Kupowałem w tym samym miejscu rok temu, 60zł za 3szt i działają do dziś. Kilka dni temu będąc na kanale

sprawdzałem czy grzałki nie wyzionęły ducha, ale miernik powiada, że każda z nich ma przejście :)

https://www.google.pl/maps/place/Gomoll+Hanna.+Art.+motoryzacyjne/@53.108978,17.978487,3a,75y,124.5h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1sZGjBOp1Z8YdpUOaWZfu36g!2e0!4m7!1m4!3m3!1s0x47031308203e0265:0x82a1a2f2808d38ee!2sTadeusza+Czackiego,+Bydgoszcz!3b1!3m1!1s0x0000000000000000:0x31fc04abcb8e06e4?hl=pl tak wygląda ten sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzeje KOTLETA:

wymieniłem świece na oryginalne bo ktoś grzebał z NGK i spuchły tak że ..... no ale poradziłem sobie i wymieniłem.

Na przekaźnikach jest napięcie i jak zwieram ręcznie to świece grzeją (sprawdziłem na czerwonym przekaźniku)

Wniosek brakuje sterowania MASĄ

Czy samo podpięcie pod kompa pomoże?? Czy KOMP się uwalił na MAXA, reszta działa, brakuje tylko grzania świec.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest masa na świecach. Może nie masz wysterowania z kompa. Świece włączają się gdy jest mniej jak 5 stopni na plusie.

Po 10 sek pracy silnika.

Temperatura płynu mniejsza jak 70 stopni.

Obroty silnika większe jak 800.

Obciążenie alternatora mniejsze jak 50 procent.

Napięcie akumulatora powyżej 13.5V czyli silnik musi pracować.

Jeszcze jedno musi być włączona opcja grzałek w kompie ale skoro wcześnie grzały .Ja miałem grzałki spalone i wyłączone w kompie .Aktywowałem je Clipem po wymianie na nowe.

Edytowane przez marekwodniak
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze przez te spuchniete grzałki mam wyłączone w kompie, musze poszukać kogoś w okolicy na podpięcie bo właśnie podejrzewam ze KOMP nie steruje masa

 

w LAGUNIE jak jest tak zimno jak teraz to obroty zaraz po odpaleniu trzymają na 800obr, a u mnie niestety nie rosną i grzeje się wybitnie długo

 

Chyba JUZ WIEM!!!!!!!!!!

Obudowa podgrzewacza powinna być przykręcona do bloku silnika, a ze jakiś MECHANIOR ROZWALIŁ GWINT TO NIE MA KONTAKTU Z MASĄ BO nie założyli śrubki, jutro sprawdzam.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma masy, to nie ma się co dziwić, że nie działają :)

Sprawdź, czy po zamocowaniu będą grzały (pamiętaj o spełnieniu warunków wymienionych powyżej).

Kontakt masz na PW.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem pogrzebać i prowizoryczna masa na zasadzie próba przykrecenia śruby w gniazdo ze zerwanym gwintem nic nie pomogło, przekaźniki nie wystartowały, za to recznie jak zrobie zware to rośnie obciążenie na silniku co widac po oświetleniu w aucie jak lekko przygasa. musze zrobić porządną mase do obudowa- akumulator i sprawdzić resze warunków... NO I CLIP jak ogarne mase

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 24 lis 2015 - 22:55

Masa zrobiona wzorowo , napięcie niestety tylko 13,2V i gazowanie nie pomaga, tem.otoczenia -2'C, niestety grzałki nie grzeją więc pozostaje sprawdzić CLIPem. Pewnie DDT2000 nic nie zdziałam, chyba ze ktoś wie co i gdzie ...

Edytowane przez figielp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie zostają spełnione warunki wysterowania grzałek a może winny sam przekaźnik np cewka. Książki podają napięcie ładowania alternatora 13.9V-14.5V i może w tym jest problem. Za steruj przekaźnik poza gniazdem czy jest sprawny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć. Widzę, że temat jest stary i dotyczy starszego modelu, ale jestem zdesperowany... W moim Megane 2 Ph2 1.5 dCi mam identyczny problem jak kilka osób wcześniej - przy temperaturach poniżej 0 st C, po włączeniu nawiewu i grzania, zaczynają przygasać światła oraz kontrolki, obroty skaczą, a napięcie dochodzące na akumulator oscyluje między 12 a 15 V.

Problem ustępuje po rozgrzaniu silnika.

 

Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!