Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zablokowana klamka zewnętrzna


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, mianowicie zacięły mi się dwie klamki zewnętrzne od strony pasażera, jak na razie drzwi otwieram od środka.

Smarowałem klamki smarem w sprayu (takim białym nie pamiętam nazwy) ale to nic nie pomogło, tylna klamka zacięła się całkowicie (jak chce się ją pociągnąć wychodzi razem z tą zaślepką gdzie jest zamek w przednich drzwiach).

Teraz szukam jakiegoś rozwiązania, nie wiem czy demontować klamki, jeżeli tak to czy tylko te zewnętrzne części czy trzeba całe drzwi rozbierać, a może je czymś nasmarować?

Miał ktoś już podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, jak byłem w aso na praktyce był taki problem - jedynie demontaż klamek pomógł, sprawę mechanicy znali, nawet nie próbowali smarować z zewnątrz bo to nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, no ok ale jak ją rozebrać - wyciągnąć tą zewnętrzną część czy całość i jak to wykonać?

Po demontażu należy wszystko nasmarować (jeżeli tak to czym?) czy może wymienić na nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzyj w temacie o hands free - tam chyba były myki jak się dostać do klamek. Rozebrac nasmarować, ew. troche potraktować papierem ściernym, żeby wyrównać starte powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, przeczytałem temat ale jest tam tylko o wymianie switchy ale nic o zacinających się klamkach - możesz podać źródło - bo niestety nie mogę tego znaleźć.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaufaj mi są tylko dwie możliwości naprawy zablokowanej klamki: 1 – wymiana na nową część wewnętrzną (bez uchwytu) 2. Regeneracja klamki. Pierwsza możliwość pewnie nie wchodzi w rachubę . Po zdjęciu klamki nic nie daje smarowanie, „psikanie” ani nawet moczenie całej klamki w oleju itp. „eliksirach” – przechodziłem to wszystko w praktyce. Właśnie wróciłem z garażu gdzie regenerowałem już drugą klamkę w życiu, więc piszę z własnego doświadczenia. Niestety po wyjęciu klamki nie da się jej rozłożyć – oczywiście rozłożyć ten element, dokładnie sworzeń, który zardzewiał. Dlatego spotkałem się już na tym forum z opinią, że nie da sie rozebrać uszkodzonego elementu:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=29457...ighlight=#29457

Też kupiłem na allegro nową, ale okazała się tak samo była zepsuta jak moja. Dlatego jak już miałem dwie postanowiłem, że coś wymyślę i wymyśliłem naprawę, wprawdzie chałupniczą, ale gwarantuję skuteczną. Problem jest w tym, że sworzeń, który rdzewieje i blokuje klamkę jest tak zabezpieczony, że nie można się do niego dostać i wybić na zewnątrz. Dlatego trzeba zrobić mały otwór wiertłem o średnicy ok. 6-8mm tak jak na zdjęciach:

20180918_213529.thumb.jpg.7b62fb4eed3723af3277c2d605792631.jpg

i bliżej

20180918_213546.thumb.jpg.532674039a73ce088b69b57348ab5a13.jpg

Następnie koniecznie trzeba wyjąc zabezpieczenie „bębenka” zamka. Trzeba delikatnie odgiąć plastik w tym miejscu gdzie pokazuje biała strzałka i wyciągnąć. U mnie niestety ułamał się kawałek zabezpieczenie (w miejscu gdzie jest czerwona strzałka) podczas wkładania (niedokładnie spasowałem zabezpieczenie z otworem).

20180918_213618.thumb.jpg.ceb7b846e1589c0df9142d74c8517a67.jpg

Po wywierceniu otworu pojawi nam się końcówka sworznia, którą jakimś cienkim i wytrzymałym długim prętem wybija się aż wypadnie (to jest ta najgorsza część roboty). Następnie wyciągamy biały element i sworzeń, czyścimy papierem ściernym, smarujemy i składamy z powrotem. Za drugim razem zajęło mi to niecałe 20minut, nie licząc demontażu klamki.

 

Umieściłem na nowo zdjęcia.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mireczek01, ok rozumiem, ale powiedz mi jeszcze jedną rzecz - zewnętrzną część klamki wiem jak wymontować a tą co jest od wewnątrz można wymontować uchylając tą tapicerkę od środka, czy trzeba ściągać cały plastik z drzwi?

I jak to wygląda przy tylnych drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem ściągając tylko tapicerkę - nie jest łatwo. Można tez oczywiście ściągnąć całość. Trudne było odłączenie kabli od czujnika w klamce - ze względu, że miałem mocno naciągnięty kabel. Po drugie ciężko było zdjąć linkę która jest umocowana do tego białego elementu -bębenka (żeby ją zdjąć, trzeba klamkę wew. przekręcić w jej osi jakieś 160stopni - ale najpierw poluzować pancerz linki z obudowy - wystarczy mocniej pociągnąć). Samo zdjęcie klamki jest dziecinnie proste bo odhacza się zatrzask od zewnątrz drzwi i wszystko wypada. Ale karkołomne było założyć klamkę, a dokładnie linkę na ten biały bębenek. Nie rób tego od środka drzwi. Ja do tego wziąłem długą porządną pęsetę i w parę sekund założyłem linkę, ale manipulując linką pęsetą przez otwór w drzwiach - tzn ten otwór w którym jest bębenek w drzwiach kierowcy - lub atrapa bębenka w innych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, przeczytałem temat ale jest tam tylko o wymianie switchy ale nic o zacinających się klamkach

Gdzieś były zdjęcia chyba z dialogysa, jak się dostać do klamki przy okazji wymiany tych switchy - ale myślę, że opis powyżej jest o wiele lepszy.

 

P.S. mireczek01, w Złotowie kupiłem swoją coupetkę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zdejmie zewnętrzną klamkę (w manualu jest dobrze wyjaśnione) to wewnętrzna część praktycznie wypadnie jak odhaczy się ten zatrzask na zewnątrz drzwi. Ja odpinałem najpierw złaczki, a później odhaczałem wew. klamkę, ale teraz myslę, że łatwiej mi by było odhaczyć najpierw klamkę, a później wszystko porozłączać (tak jak pisałem miałem trudności ze złączkami czujników), ze względu, że nie znałem ich budowy. Mogę podpowiedzieć, że złączkę od mikrowłącznika w klamce zew. rozłączyć można naciskająć (ściskając) złączkę od dołu. Natomiast złączkę od fotokomórki odhacza się widocznym gołym okiem zapięciem. Niestety mam wszystko złożone i zdjęc nie mam jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam hands free więc nie ma tego problemu - jutro z tym powalcze i zobaczymy co wyjdzie

 

[ Dodano: 2011-01-25, 16:49 ]

mireczek01, opis masz idealny :mrgreen: klamka pasażera z przodu naprawiona - nie było żadnego problemu, jutro biorę się za klamkę pasażera z tyłu.

 

PS

Ułatwienia dla kolejnych majsterkowiczów:

- sworzeń można wkręcić w wiertarkę i na wolnych obrotach złapać go papierem ściernym - o wiele łatwiej tak go doprowadzić do stanu użyteczności

- przy wybijaniu sworznia smarowałem go olejem - o wiele łatwiej dało się go wybić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Podepnę się pod temat:

Gdzie znajduje się switch odpowiedzialny za reakcję na otwieranie drzwi?

Centralny Nie rozpoznaje mi otwarcia tylnich drzwi i po chwili rygluje ponownie wszystko.

Podobno trzeba wyjąć zamek od środka. Ale czy ta krańcówka/switch jest jeszcze głębiej w samym zamku? Bo na zewnątrz , patrząc na zamek nic nie widzę...

 

http://allegro.pl/renault-megane-ii-zamek-...1495001728.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Czy mógłby mi ktoś podać nr tej wewnętrznej części klamki?

Ile to mniej więcej kosztuje w ASO?

 

Mam HandsFree.

Edytowane przez AirAjti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!